Totò v Madridu

• Francúzsko Totò, Eva e il pennello proibito (viac)
všetky plagáty

Sotva vyšel z vězení, rozhodl se Raoul (Mario Carotenuto) vymyslet nový podvod. Římský malíř Toto (Totò) nakreslil kopii Goyova obrazu a Raul se chystá zaměnit ho za originál a prodat některému americkému sběrateli umění. Aby vše vypadalo patřičně věrohodně, navlékne Raoul situaci tak, že „neznámé mistrovské dílo“ neobjeví v domě malíře nikdo jiný, než sám velký znalec španělského malířství, profesor Montiel (Louis de Funès). (Snorlax)

Flego

Totò patril medzi veľmi populárnych komikov v rodnom Taliansku. Louis de Funès sa zase poctivou prácou predieral vo svojej krajine medzi komediálnu elitu. Obaja mali vrelý vzťah k divadlu, groteske, komédii ako takej a hlavne mimike. V tejto komédii boli na opačných stranách, jeden kreslil falzifikáty obrazov a druhý bol vážený profesor, ktorý bol poriadne napálený... Snímok využíva geniálnej slovnej ekvilibristike (Totò) a prehnaného talianského temperamentu, hlavne pri dialógoch so svojim komplicom. Pochopiteľne si prídu na svoje aj milovníci Funèsovho humoru. Mne je len ľúto, že ani teraz, ani v minulosti, keď sa nosili podobné komédie v našich kinách sme nemali možnosť poznať taliansku komediálnu ikonu. Druhý komentár. ()

Dale

Vydarená falšovateľská komédia, kde Funes nemal až toľko priestoru ako Toto, ktorý bol ale skvelý, mám chuť si pozrieť viac filmov s ním. Zápletka celkom zábavná, k tomu krásna Abbe Lane... ()

Pitryx

Mne to moc nezaujalo. Obrazům nerozumím a jejich falzifikaci už vůbec. Ani mne to téma moc nezajímá. Naštěstí se tu občas mihl pan Funés v roli profesora. Druhé malé plus je scénář, kde se to moc nezdržuje a pěkně se to řítí kupředu. Takže žádný zázrak, ale trochu legrace to byla. ()