Metallica: Through the Never

• Česko Metallica: Through the Never (viac)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiálny text distribútora)

waxtrax

Zážitek z koncertu (hudební složky filmu) v 3D je úchvatný. Především díky starým peckám, které fungují stále - na rozdíl od nových věcí (pěkně vysvětleno v komentáři od mm13). Kdyby zůstalo u tohoto mohlo to být klidně za 5. Bohužel tomu tak zdaleka není. Noční putování hrdiny hrané části, je nesmysl, degradující jinak skvělou podívanou a poslyšenou vč. rádoby stylizovaného až do trapnosti vyvedené sekvence s požárem a technickým kolapsem na pódiu - tohle si vnímavý divák skutečně nezasloužil . Další věcí je zcela nevhodně zvolené publikum, kdy v popředí byly dnes tak populární VIP sektory s lidmi kteří se "přišli podívat na koncert" . Zde bych alespoň ve filmu očekával permanentní kotel ortodoxních fans, kteří tam přišli za své miláčky i chcípnout. Dám 4 i když tím mírně protěžuji, protože to byl skutečně Zážitek. ()

Abin_Sur

Nezapomenutelný zážitek. Pro každého fanouška Metallicy, nebo metalu povinnost. Zvuk je na špičkové úrovni stejně jako obraz, který je snad bez chyby. 10/10 ()

Karel321

Poslouchal jsem metal, když většina recenzentů tady byla ještě na houbách ;-) Tento film je krásně natočený koncert. Bohužel koncerty jsou od toho, aby se na ně chodilo a užila se velkolepá atmosféra. Z koukání na záznam je z atmosféry jen stín a z hudby prd. Byť je velice kvalitně natočená. Navíc všichni ze skupiny Metallica už mají důchodový věk a při drsných gestech a zpěvu už prostě vypadají smutně až komicky. Pro neskalní metalisty bude film třeba zážitkem, pro mě ne. ()

saint3n

navádění k násilí není nikdy správný, byť je to největší metalová ikona. a může bejt, že se pletu a viděl jsem jinej film, než ostatní, ale nelíbilo se mi to. Lars je bubeník na prd, to jsem viděl na živo, film mne neoblafne, Dave Lombardo je král. a Raymond Herrera bůh. amen (jedna a půl hvězdy za Roberta zkoušejícího basu v zázemí, ten kluk je ďábel) něco pod dva a půl hvězdy.. dobrá přidám půl hvězdy Kirkovi za jeho "he is cool" a Jamesovi za sqělej hot rod.. tak tři a půl, jenže marná lásky snaha, je to jen dvouhodinovej videoklip. čekáte-li víc.. no nebudu Vám lhát, budete zklamáni. ()

kuxik009

Snad jako každý jsem se na film podíval hlavně (tedy spíše jen) kvůli autorům, a to Metallice. Samotný koncert byl super, obzvláště ty 3D záběry na Jamese a publikum v pozadí, ale ten příběh jsem moc nepochopil a byl celkově trochu nereálný. Trip přežije bouračku v dodávce bez větších zranění, zvedne se a jde dál. Potom se zapálí benzínem a jak jinak, samozřejmě taky přežije bez popálenin. Nakonec ho ještě přiškrtí jezdec, a Trip má sílu ho ještě nabrat kladivem. A když to všechno skončí, a normální polomrtvý člověk by byl na cestě do nemocnice, Trip si jde sednout na zbytek koncertu. Vážně reálné! 4/5 za super 3D zážitek! ()

Dazdn1k

taký Mustaine si moze buchat hlavu o stenu co metallica bez neho dokazala a ake velke stastie ze toho opilca vyhodili. Ich budu ludia este 500 rokov pocuvat a obdivovat. Potom pride koniec sveta a ako posledna vec ktoru budete pocut je MASTER! MASTER! ()

kori_kori

to jsem šla takhle náhodou kolem čsfd pana DeHaana a říkám si, v čem by ten kluk mohl hrát, aby to stálo za vidění ... i padl mi zrak na snímek Metallica:Through the never a říkám si, to by možná mohlo být ono ... proč? Protože jsem fanoušek tohoto bandu a té staré dobré doby plné jejich vypalovaček ... byla jsem na koncertě v r. 1993 ... co to teda znamená? že jsem si tenhle koncert s příběhem užila, prsty se mi kroutily v rytmu starých válů, za sebe vypíchnu One, pro mě třešeň na dost lahodným dortě, husina naskakující, muzikanti výborní ... no a příběh s Dane DeHaanem? ... dalo se na to koukat, říkat si, co tím chtěl básník říct a dávat si odpovědi ... dokonce mě napadlo, že to nezahrál špatně ... líbilo se mi to i vizuálně a teď, když píšu komentář, poslouchám znovu hudbu a říkám si, ta stará Metallica je prostě pořád good, deal with it, buddy ()