Manželé Vavruškovi se v nesprávný čas ocitnou na špatném místě. Stanou se náhodnými svědky vraždy. Pachatelé se jich ale překvapivě nezbaví. Naopak jim nabídnou finanční úplatu za jejich mlčení, ale pro výstrahu jim také pošlou důkazy proti nim samým. Obavy z možných následků i stupňující se psychický tlak, kdy se záhy po nálezu oběti ocitnou v hledáčku policie, začnou rozkládat jejich vztah. Detektiv Mareš tuší, že Vavruškovým brání ve svědectví strach. Čím víc se ale manželé snaží uniknout podezření, které na ně dopadá, tím více se paradoxně nechávají pachateli zatáhnout do pozice podezřelých. Když si Vavruška uvědomí, že krytím zločinců škodí především sami sobě, je už pozdě… (oficiálny text distribútora)

TV spot

PamelaJJK

Na české poměry (a nejen na ně) vynikající psychologické krimi drama, zabývající se těžkou situací náhodných svědků popravy nepohodlné persony. Je to vážně dilema a ať si každý sáhne do svědomí, jak by se zachoval. Škoda jen, že stopáž byla tak krátká, ale je to holt "jen" TV film. Myslím, že při delší stopáži a větší propracovanosti by uspěl i na velkých plátnech kin. Obsazení parádní. Pro mě hlavně trojice pánů Hynek Čermák, Norbert Lichý a Ondřej Sokol. Ti fakt excelovali. Vše bylo reálné a uvěřitelné a pěkně to odsýpalo. Žádná hluchá místa. Trochu tu occamovu břitvu ještě nabrousit a dosáhla by až na vrchol. Takhle je to za vynikající čtyři hvězdy. Už jsem tento film viděl 2x a klidně se podívám zase... ()

Big Bear

,, Zprávy z domova - prezident České republiky a - čtyřicetinásobný zlatý slavík Karel Gott - byl zadržen se čtyřmi kily heroinu '' --- No nevím, nevím odkud začít. Sokol je možná dobrý divadelní režisér, ale jako herec tady nic moc nepředvedl. Nevěřil jsem ani jeho strachu, ani jeho rozhořčení v momentech vzteku. Asi mu holt jdou lépe ty skopičiny s parťáky v ultratrapné Partičce.... U Stivínové jsem si zase uvědomil, že je to po čase s ní další film, kde je opět znásilněná... Na rozdíl od Pastiček ale tady násilníkovi po prudším ántré nakonec v klidu pěkně podrží a nikdo není vykastrován. Ústřední pár se chová idiotsky a nepochopitelně. Možná to dělalo zajímavé zápletky ve filmu, ale s reálným chováním to nemělo nic společného a to ani za předpokladu neracionálního chování ve strachu. Lichý, Čermák i Stránský jsou originálové a skvěle zapadli do svých rolí. Zajímavý byl místy i Franěk v roli bohatého majitele hotelu. Naštěstí konec filmu, kdy se mění vyšetřující policista případu a samotný závěr na hrobě rodičů emočně zachraňuje nestabilnost celého thrilleru. A hrdinský morální Sokolův závěr podbarvený Lennonovou písní Stand by me? Pche... Dvě nábojnice. Víc nedám. * * ()

Yokolobuna

Na český TV film je to parádní kousek. V porovnání s širší konkurencí, už ale čumákem míří k průměru. Největší síla snímku je v úplném začátku, ještě před hlavní zápletkou. Z obrazovce se totiž neobjevili herci Sokol a Stivínová, ale opravdový manželský pár, jejichž pošťuchování a reakce nebyly sice z scenáristického nebe, ale přesně takto by podobný člověk reagoval, lamentoval a gestikuloval. Skvělá příležitost jak se zosobnit s postavami. Dál už to, ale takový skvost rozhodně není. Jde o ničím výjimečný, chvilkami špatně odsýpajíc thriller, který ale stále dokáže příležitostného diváka slušně pobavit. Navíc je stopáž akorát. Na TV film tedy slušný kousek. ()

GeusX

Na TV produkci velmi dobře natočený thriller "ze života" se zajímavým scénářem. Dilema mezi strachem a odpovědností je dobře vykresleno, herci hrají přesvědčivě (v rámci scénáře). Jen chování manželky při "seznámení" s padouchem v hotelu mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Jinak, spokojenost! 75% ()

Vivian

Musím říct, že od prvopočátku jsem měla problém s málo uvěřitelným a těžko pochopitelným (byť herecky skvěle zvládnutým) chováním hlavních aktérů, kteří mě nezřídka vyloženě rozčilovali, a to tak, že jsem se za celou dobu nedokázala vžít do jejich pocitů a myšlenek a nebyla jsem schopná si představit, jak je možné, že se člověk v takové situaci chová tak neuvěřitelně nesmyslně. Divák, který v takové situaci nikdy nebyl, si pochopitelně těžko dokáže představit, co takový zážitek a následný tlak s člověkem udělá, ale mně to zkrátka připadalo neskutečně nesmyslné a čekala jsem, že mi ten film pomůže to pochopit, leč nestalo se... (Polo)otevřený konec mě trochu uklidnil (pan Vondruška konečně udělal něco racionálního), nicméně vzhledem k tomu, jak se ti dva chovali po celou dobu filmu, si dovedu představit, že případné pokračování by stejně dopadlo blbě... ()

• Filmový golfový areál a hotel se nacházejí v Ostravici. (rakovnik)
  • Když se dva hlavní protagonisté ocitnou na benzínové stanici, objeví se v záběru televizor, v němž běží film Výlet (2002). Následuje záběr na Libora (Ondřej Sokol) v autě, které projíždí myčkou, což evokuje scénu v myčce s Igorem Barešem ve zmíněném snímku Výlet (2002). (Přemek)
  • Occamova břitva je princip logické úspornosti, od 19. století nazývaný podle anglického logika Williama z Ockhamu. (Olík)