Hobit: Bitka piatich armád

• Česko Hobit: Bitva pěti armád (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú výpravu s cieľom získať späť svoje stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Keď sa im v boji proti drakovi Smaugovi podarí dobyť späť svoju vlasť, nechtiac vypustia do sveta smrtiace sily. Rozzúrený Smaug chrlí svoj ohnivý a spaľujúci hnev na bezbranných mužov, ženy a deti v Jazernom meste. Thorina posadne mamon a vášeň hromadiť znovunadobudnutý poklad, čomu - aj napriek Bilbovej snahe - obetuje priateľstvo i česť. Aj keď Thorinov úpadok doženie Bilba k zúfalému rozhodnutiu, to najväčšie nebezpečenstvo ich ešte len čaká. Sauron, o ktorého krokoch okrem čarodejníka Gandalfa nikto netuší, tajne vyslal obrovskú armádu Škriatkov, aby zaútočila na Osamelú horu. Mračná rastúceho konfliktu sa hromadia zo všetkých strán a trpaslíci, elfovia aj ľudia sa musia rozhodnúť, či sa zjednotia a spoja svoje sily v boji proti zlu, alebo sa ním dajú poraziť a zničiť. Budúcnosť Stredozeme visí na vlásku a v poslednej osudovej bitke piatich armád hobit Bilbo, v ktorom sa prebudil hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu výnimočnému rodu, bojuje o život nielen svoj, ale aj predovšetkým o životy svojich najlepších priateľov. (TV JOJ)

Pítrs85

Hobit je prostě Hobit, po dvou filmech mi bylo tak nějak jasné, co tam bude a co tam nebude, přistoupil jsem na Jacksonovu hru, zapudil vzpomínky na LOTRa (no dobře, ne tak docela) a snažil se si zase jednou užít velkofilm se všemi jeho přednostmi a samozřejmě i nedostatky (digitální orgie, (ne)logičnosti a podobné radovánky). Třetí díl může za to, že se mi teď, s odstupem, líbí první dvě části ještě více, krásně ten příběh nejenom uzavírá, ba co víc, krásně jej i zacykluje, tohle prostě JE universum z pera JRR Tolkiena a Jacksonovi teda klobouček za to, že se do této megalomanie pustil opakovaně znovu. Hobit je takovej menší bratříček vyspělého LOTRa, ovšem bratříček o to snaživější a hravější. Jen kurde toho draka sejmuli nějak moc rychle a... Legolas konečně přestal cheatovat svoje šípy a... ti orlové se hrozně flákali a... a bylo to krásné, vďaka Pítrovi za to. ()

jonyyy

Taková dvou a půl hodinová sonda do mysli jednoho lakomého trpaslíka. Moc tomu nepřidali ani čaroděj s pos*anýma vlasama a králičím spřežením, Legolas běřící ve vzduchu, milion skřetů vytvořených k jedinému účelu - válce, kteří nejsou schopni zabít jedinou živou bytost, trpaslíci s trapnýma pleškama a ještě směšnějšíma vousama, trpaslíci na bojových prasatech a superterénních kozách...no nemá cenu to dál vypisovat. Ale okej, je to prostě film pro fanoušky Tolkien univerza a v předchozích dílech mě některé věci naštvaly ještě víc. Připočtu kladné body za kamikaze-skřeta-obra-beranidlo a závěrečný díl, stejně jako celá Hobití série dostává 3 hvězdy. ()

Thomick

David Hume by měl nejspíš radost. Tohle byla v podstatě celá jeho teorie o (i)racionálně (ne)kooperujících farmářích převedená na velký stříbrný plátno. A umně; dokonce tak umně, že se tímto dalo vzniknout patrně nejtemnější a nejdepresivnější dějový linii v historii blockbusteru - tý Thorinově, samozřejmě. Pokud ta někoho zvládala po celý dvě hodiny nechávat emočně v klidu, potom stěží nacházim vhodných slov. Možná leda: Would you consider just... sodding off?! © Dain :) --- Třetí Hobbit by se rozhodně mohl obejít bez veškerých těch postávaček, objímaček a halekaček uprostřed válečný vřavy; taky by si mohl odpustit toho zacyklenýho Legolase Ex Machina (jako vážně, dejte už tomu nevybouřenýmu blonďákovi vlastní film); a uvítal bych férovou dohru Bardova partu. Jinak ale pořádně nemám, co bych vytýkal. Obyčejně sice platívám za fantasy ignoranta na plnej úvazek (a timhle svou pozici zřejmě jedině posílim), nicméně tady musim férově přiznat, že mě tahleta verze Middle-Earth naprosto pohltila a v určitých okamžicích dokonce spolehlivě přenášela zpátky do dětství za všema těma radovánkama s Age of Empires. Hudební motiv Jezerního města nemá chybu, Bilbova pohotovost stejně tak, a i bez toho Sheeranova závěrečnýho békání to bylo hnedka mnohem lepší. Ba co víc, The Last Goodbye se vysloveně povedlo. (A to i v rovině celý filmový sextalogie, hah.) ()

AlfaNumerO

Mírné zklamání převažuje. První věcí jsou pro mě nevýrazné bitvy, kdy je CGI oproti původní trilogii špatným vtipem. 3D opět bez větší hloubky. Chtěl bych více elfů. Nejvýrazněji tak paradoxně působí bojová scéna nejkomornější - souboj proti devítce nemrtvých. Hříčky s gravitací by Legolasovi záviděl i Gravity man. Soundtrack taky o úroveň slabší. Romantická linka spíš rušivá. Ale ať pořád jenom nerýpu. Za povedený považuji zvrat Thorina Pavézy, jeho příchozího bratrance, postavu Bilba, smrt několika souputníku, odstup od minulého dílu, který chvilkami vypadal jako počítačová hra (ty mám rád jenom na PC), draka Šmaka a poslední třetinu filmu, která se více zaměřuje na jednotlivé postavy a naváže na původní trilogii. 73% ()

0x141627D3D

Koniec prequelu do DnD kampane. Alebo skor koniec inej? Vyborny zaver, vyborny film vsetko az na uponahlany zaciatok a Legolasov lidl CGI spomaleny run cez kamene. Cela trilogia skoro dokonala, aj ta povodna...urcite vsetko stalo za pozretie. ()

Ilicka

Tak to máme za sebou. Třetí díl přinesl očekávanou bitvu, emoce se však ztratily někde v průběhu osmihodinového putování - ono je totiž těžké sledovat pět hodin takřka nesmrtelné postavy a následně akceptovat, že přece jenom musí zemřít jen proto, že si to žádá předloha. Hobit byl od počátku rozmazlená produkce, kterou Jackson popřel to, co následně (a vlastně deset let předtím) budoval v Lotrovi. HFR, 3D, digitální triky zastínily fakt, že putování Bilba Pytlíka mělo být jen epizodickou báchorkou pro malé hobity. Škoda též extrémně zkratkovitého závěru, kdy jakoby režisér ztratil zájem o globál bitvy a soustředí se jen na Thorina, kterému následně nedopřeje ani důstojný pohřeb. ()

ARI50

Ano jsem fakt hodně spokojený protože tady došlo na vyvrcholení, hudba opět prostě dokonalá herci to samé a příběh super, až na to že mi přišel zrychlený šup tam šup sem a konec. Je pravda že bitvu jsem čekal větší kde bude nezkutečný epický nářez kde dostanu obrovské monstra světa a ne jezdící berany. Dalo se na to dobře dívat barvy jsou skvěle kamera úžasná a ano souboje bravurní ale já čekal něco jiného a tak jsem akorát se trošku zklamal. Bylo toho dost na uspokojení na skvělou podívanou ale proč jen nejsem rád jako u předchozí podívané měl to být opravdu větší nářez. ()

JASON_X

(...tak trochu SPOILER) Tak jsem díky bohům, jisté časoprostorové anomálii a jedné dobré duši ;) měl tu čest vidět v předpremiéře třetího Hobita. A? No, popravdě trochu zklamání. Tedy - řežebné scény se mi celkem líbily a vizuální stránka byla podle očekávání skvostná. A zkousl bych i to, že scénář byl opět obohacený o nějaké ty netolkienovské scény i postavy, aby holt bylo dost matroše na filmovou trilogii. Žádnou velkou epičnost ani košatý děj jsem sice neočekával, protože knihu samozřejmě znám, ale neočekával jsem ani takovou spoustu infantility, klišé a ufňukaného pathosu. Chvílemi (často) se mi na hubě tvořil výsměšně cynický škleb, a to se mi myslím u předchozích dílů Hobita ani u Pána prstenů nestávalo. Například otravná a úplně zbytečná postava je Alfrid, napudrovaný Legolas porušující po vzoru šaolinských mnichů fyzikální zákony je křečovitý a jakoby bezduchý, ze vznešeného elfího krále Thranduila udělali plebejští scénáristi nesympatické schizoidní monstrum, zvrhlá láska trpajzlíka a elfky je bolestivě trapná, "zeměžrouti" jsou vypůjčení z Duny... Taky hudba je oproti jiným "velkofimům" ubohá, šablonovitá, předvídatelná, čekal jsem něco působivějšího, třeba "zimmerovštějšího"... A závěrečné rozprášení početné druhé skřetí armády Z Kundabádu (ze vzduchu navíc podporované leteckou divizí krvežíznivých netopejřích bitevníků) pár trpajzlíky na kozlech a stíhací perutí orlů pod velením jistého šilhavého degena s posranou hlavou, mi přišlo hodně odfláknuté; hlavně že ale předtím byla fůra času na to, aby na sebe všichni furt tklivě čuměli a aby se do nekonečna natahovaly souboje s Bolgem a Azogem, dvěma hlavními padouchy (klasický hollywoodský model). Ze všech tří dílů jednoznačně nejslabší kus, který uspokojí spíš dětské, než dospělé publikum. Jsem zvědavý na prodlouženou verzi, ale to zase bude trvat, že jo... ()

mm13

Zabili draka a potom sa pobili. A jedna neexistujúca elfka spoznala ako bolí skutočná láska... Jackson neprekročil svoj tieň, svoju "hobitiu" trilógiu natočil rutinérsky, bez skutočného nadšenia, hlavne ale zbytočne megalomansky. Kde pri Pánovi prsteňov musel, hlavne v prípade prvej časti, nahrádzať nie plne postačujúci rozpočet vynaliezavosťou a dôrazom na postavy, tu sa veľkopansky rozohnil viac než pri Kong Kongovi. Ale nepresvedčil, že chcel, túžil a miloval na tom pracovať. Ani za mak! Nie je to úplný nezdar a sám sa aj celkom teším, ako si o rok dám všetkých šesť filmov chronologicky za sebou (to ich vážne nemohlo byť len päť?!), pretože Stredozem je skvelý útek a relax. Ale "hobitia" polovica celej série má, ako som si už povzdychol k prostrednej časti, bližšie k atrakcii, než k plnohodnotnému filmu. P.S.: Keď sa aj môj 9-ročný syn, z kina inak nadšený, búcha pri Legolasových píčovinách na padajúcom moste po čele a vo finále si povzdychne "myslel som, že budem viac dojatý...", tak asi ťažko nájdem dôvod svoj dojem ďalej prehodnocovať. Pobavili, ale zďaleka nenaplnili. ()

luka4615

A je dobojováno. Tímto filmem se uzavírá jedna velká kapitola o putování trpaslíků ze Středozemě k Osamělé Hoře. Té Středozemě, která nás od prvního dílu LOTRa provázela napříč těmi uplynulými léty, která ovlivnila náš budoucí filmový a knižní vkus a ke které jsme se vždy rádi vraceli. Trilogii The Hobbit je nutno brát jako jeden olbřímí film kdy jednička zastupuje úvod, druhá stať a třetí finální rozuzlení. Pokud k této látce budete přistupovat jako k samostatným celkům, budete po projekci pravděpodobně zmatení a celou sérii odsoudíte. Peter Jackson v tomto díle rozehrává epickou válečnou mašinérii, která Vás zcela strhne a uchvátí. Celým filmem prostupují dějové linky, které jsme opustili na konci druhého dílu a sledujeme jejich osudy až do samotného konce. Jediné co mi vadilo, byl až přílišný apel na to aby si divák všimnul že Thorin vážně ale doopravdy vážně postupně zešílí jako jeho děd. Jinak filmu nemám co vytknout. Snímek je úžasně vizuálně "nadupaný“, dialogy svižné byť někdy zbytečné a tím vším prostupuje dravá akce, která všem fandům knihy a trilogie LOTR vyleští oční rohovky a vykouzlí úsměv na tváři. Jsem moc rád, že jsem mohl sledovat zrod trilogie, která bude za pár let stejně jako trilogie Lord of the Rings brána jako nesmrtelná klasika definující svůj žánr. Díky moc Petere že jsi nás "one last time“ zavedl zpět do Středozemě mezi elfy, trpaslíky, lidské plemeno a jejich šarvátky. Byť jsi někdy klopýtl, byla to úžasná jízda s mnohdy nostalgickým nádechem, která mě bavila od začátku až po úplný konec. Díky! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Will you follow me, one last time?“ ()

Ištván87

U tohoto filmu už nejdou dávat hvězdičky třeba za efekty, nebo velkolepost, jelikož ta velkolepost je jen na efekt a efekty jsou velkolepě blbý. Resp. mnohem horší, než je v posledním desetiletí zvykem. Vlastně celá tahle trilogie na mě působí dojmem, že nechali počítačové grafiky naanimovat Gluma, pak je všechny vyrazili a zbytek efektů svěřili vrátnému. Ať už jde o ježka (vlastně všechna zvířata) v první části, většinu záběrů z honičky v sudech v části druhé, nebo po skoro všechny scény v téhle části. Vlastně ani nevím, proč se namáhám s komentářem. Asi mě to naštvaklo víc, než je zdrávo. A vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku. Vlastně jo, za Martina Freemana. Jinak všechno pryč. Za přemíru Legolase, za SPOILER trapná úmrti Filiho a Kiliho (Thorinova smrt byla taky stejná jako v každém jiném filmu), za neskutečně protahovaný rvačky s Azogem a Bolgem (sakra, když už pominu fakt, že jsou to skřeti a přitom měří dva metry, tak by snad nemuseli mít sílu jako Optimus Prime líznutej s Terminátorem), a samozřejmě za to, že je to ještě prázdnější než předchozí dva díly. A to dvojka byla sračka jak po třešních. ()

MáŠa

Tož pěkné to je, ale když byl v kinech Pán prstenů, trhalo to člověku víc koule ze sedačky. Teď k tomu nepomohlo ani 4DX. ()

Lucasion

Tak nám Hobit dospěl do konce. Závěrečná kapitola tříletých Vánoc si ovšem všechny trumfy vystřílela už loni a předloni. Bitva pěti armád je nedůstojné a rozhodně ne-epické zakončení. Roztáhnout malou knížku na dva filmy je dnešní móda. Ale rozdělit malou knihu na téměř tři tříhodinové filmy je absolutní hloupost. Tehdy jsem s tím nesouhlasil a po zhlédnutí posledního Hobita jsem se v tom pouze utvrdil. Nádherný drak Šmak (kterého dabuje skvělý Benedict Cumberbatch) se objevuje na scéně prvních deset minut a to je vše. Po jedničce, kdy jsem se na něj těšil, a skončily titulky, po dvojce kde hrál především prim, jsem si říkal, že trojka bude konečně zlatý hřeb a ono skutečně ne a ne. Film je jedno digitální peklo za druhým. Dvouhodinová bitva rozesetá po částech, která ve výsledku vůbec negraduje. Do toho iritující postava patolízala starosty, samozřejmě i zcela zbytečná. Eliminace nejoblíbenějších postav předchozích dílů, a aby toho nebylo málo tak se náš drahý režisér utrhl ze řetězu a nesmyslná absurdita v některých scénách je zarážející. Co mi tedy poslední pokračování dalo? Předvídatelné, přehnané scény, které jsou hnány do extrému a digitální armády trpaslíků, elfů, skřetů a ještě dvě další. Asi mohu říct, jen zlatá Neočekávaná cesta a Šmakova dračí poušť. Po tomhle věřím, že se mi budou líbit mnohem více. / Podruhé stejné jako předtím. Předigitalizované, přehnané a místy až směšné. Nekonečná bitva a krásný návrat do Kraje. Jako i předtím. Nejvíc se mi líbila Tauriel (Evangeline Lilly). [Extended] (60 %) ()

Morholt

Zatímco první trilogii by se dalo vyčíst, že tam ledacos chybělo, tak té druhé zase to, že tady toho dost přebývá. Jenže bez toho by druhá série vůbec nevznikla a ačkoliv Bitva pěti armád má s knižní předlouhou společné snad jen postavy, líbila se mi paradoxně nejvíc, protože není tak natahovaná, jako předchozí dva díly a je totálně nabušená CGI akcí. Tady to není o hercích a příběhu, ale o trpasličí štítové hradbě, válečném kanci, elfském přeskokovém útoku a dvojboji v podání Legolase a Thorina proti skřetím velitelům. A tohle všechno se mi líbilo a to tak že moc. Velká spokojenost, kterou jsem zase tolik neočekával. 85% ()

MonaSax

Nejvíc akční, překypuje epičností a pak jak to tak bývá u velkých bitev, tak je to hrozně smutný, pokud nemáte srdce z kamene, slza vám jistě ukane. Film do kin opravdu dělaný, doma nepouštět, divák by byl jistojistě zklamán. Chápu, že lidé, co četli a milují Hobita na papíře tištěném, jsou zklamaní, naštvaní a otrávení, smůla jim a ti, co ne, tak třikrát hurá, berou to totiž s nadhledem. ()

Sawy

Všechny obavy, které jsem z Bitvy pěti armád měl, se bohužel do puntíku naplnily. Opravdu jde o pouhý neinvenční dovětek druhého dílu, klimax natažený na dvě a půl hodiny, který navíc otřesným způsobem strádá po dramaturgické stránce. Úvodní ticho před bouří ještě docela funguje, rozmístí se poslední figurky před bitvou, nastolí se poslední motivy k dořešení. Většina z nich ale vyšumí do ztracena nebo se utopí v digitálním bordelu samotné bitvy. Která se nikdy nemůže vyrovnat Helmovu žlebu nebo Minas Tirith nejen kvůli tomu, že postrádá jejich osudovost, ale především postrádá nápady a zajímavá filmařská řešení. Jackson se ji navíc rozhodl prokládat menšími konflikty jednotlivých postav, které zaprvé narušují celkové tempo filmu, zadruhé jsou hrozivě špatně nastříhané a spousta scén ve filmu evidentně chybí, některé na sebe dokonce nenavazují. OK, rozšířená verze možná některé z problémů vyřeší, ale režisér si přece nemůže dovolit narušit strukturu do takové míry jen proto, aby měl co dávat do delšího sestřihu! Film navíc moc dobře nefunguje nejen jako samostatná jednotka, ale ani jako uzavření trilogie. Velké množství linií otevřených v předchozích dílech tady nedojde rozřešení (Medděd, Sauronova linka je těžce do počtu) a vzhledem k tomu, že tady absentuje pořádný dějový oblouk, představuje trojka opravdu jen to bitevní doťuknutí, které se mělo sestříhat na dravých čtyřicet minut a možná by fungovalo. Tady se samozřejmě dostáváme k faktu, že z Hobita mohly být dva vynikající filmy, které se klidně mohly svou kvalitou přiblížit k Pánu prstenů. V této podobě je výsledný pocit z trilogie dost rozporuplný (jakkoliv mám první dva díly pořád moc rád), protože pravidlo, že každá trilogie stojí a padá se svým závěrem, bohužel beze zbytku platí. Co film i v jeho nejslabších momentech výrazně táhne nahoru, je postava Bilba, o kterou by tu mělo jít především, ale naneštěstí má jen velmi málo možností skutečně vyniknout. I tak je jeho postupná proměna ze zhýčkaného hobita v odvážného dobrodruha, který se nebojí vzepřít mocnějším, jedinou stoprocentně fungující věcí v trilogii. Až uvidím rozšířenou verzi, budu možná mírnější, ale v této podobě prostě Bitva pěti armád moc nefunguje. Je to svižný a zábavný film, ze kterého občas dýchá atmosféra staré dobré Středozemě, ale důstojné uzavření Hobita, navázání na Pána prstenů a hlavně soběstačný a skutečně dobrý film si zkrátka představuju jinak. 65 % ()

Coleator

První výlet do Středozemě, kdy mi v Jackson Tour nepřichystali pětihvězdičkové ubytování... Přiznám se, že jsem měl ze třetí části trochu obavy, zelené plátno se na nás smálo většinu stopáže předchozích dvou částí - a nebyl důvod si myslet, že tomu bude teď jinak - spíš naopak... A ačkoliv kluci a holky z Wety dělali co mohli, digitální efekty bijí do očí skoro tolik, jako slavná jízda na kládě v československé pohádkové klasice... Co se scénáře týče, až na pár drobností (a tím myslím hlavně Legolasovy akrobacie, Bardovy schody a naivitu postav v soubojích - Thorin vs. Azog mluví za vše - jasně, je to fantasy, ale tyhle očividné nesmysly prostě nemám rád... Mluvící drak pro mě existovat může - ale tyhle věci pobírající snad všechny přírodní zákony vážně ne... Návrat krále byl pro mě plný emocí - a Jackson je dokázal skvěle prodat - a každého padlého vám prostě bylo líto - i kdybyste snad nechtěli... Jenže v Bitvě pěti armád jsem se nějak nedokázal naladit na tu správnou vlnu - a truchlit s postavami na plátně... Přesto se jedná asi o nejlepší možné zakončení trilogie - ze zajetých šlépějí Jackson nevybočí - a důstojně dokončí to, co před lety začal... Jinak kdyby udělovali Oscar za nejlepší závěrečné titulky, měl by poslední Hobit zlatého plešouna garantovaného... A kdyby někdo nainstaloval do Hobitína kamery ve stylu gorilího pavilonu v pražské zoo s neustálým online vysíláním, určitě bych si přenos dal na tu stránku záložku - tohle místo mě snad nikdy neomrzí :-) ()

Handle

Jedním slovem: HRŮZA. Teď už s čistým štítem - více zbytečnou trilogii si už ani představit neumím, holt vidina peněz je vidina peněz. Ale fakt jsem trpěl. První díl byl nuda na entou, druhý si o trochu polepšil, tak si říkám, že třetí si minimálně tu úroveň udrží. Jenže hodinu a půl je to fakt totální nuda, skoro jsem v kině usnul. A když už se tam potom něco začalo dít, tak to byla za prvé fantasmagorie (běh po padajícím mostě vyloženě lahůdka) a za druhé ani ty akční scény podle mě nebyly natočeny bůh ví jak poutavě. Hlavně, že se to těch 144 minut tváří maximálně vznešeně a epicky, přitom je to celé odnikud nikam. Nebo o čem to tedy vlastně celé bylo? Kam se posouval děj? Pokud si místní uživatelé před měsícem stěžovali, že se nic neděje v nových Hunger Games (srovnávat se to nedá, nicméně blockbuster je to také) a tomuhle fláknou pět hvězd, tak už fakt nevím... Samozřejmě vizuální stránka je opět dobrá, ale koho to už vlastně zajímá, když je to totální slátanina? A navíc jsem asi ani neviděl slabší závěrečný díl, jestli někomu stačí takové finále, tak pěkně děkuji. PS. 3D vůůůbec nebylo zbytečné. ;) ()

Shaqualyck

Více než dvouhodinová efektní řežba, ve které lítají skřetí hlavy, medvěd Medděd i paraglidista Legolas (WTF!?) A dál už jen patetické žvatlání o přátelství, rodině, domově a spousta vaty. Jacksonovi se musí nechat, že to má krásně udělaný, jenže k čemu je přepychová výprava a parádní triky, když vypravěči protéká "jeho" příběh mezi prsty, zatímco on si rochní v sentimentu a infantilitě. První část měla Gluma, druhá Šmaka a třetí se točí okolo povinného epického masakru, jehož scénáristé nezvládli situaci. Thorin ve vteřině zázračně prozře, milostné dilema za ušatou amazonku pořeší nepřítel a Aragorn nejspíš začne papkat hodně fajnovej ženšen, aby se LOTRa vůbec dožil nebo co. Hlavně aby to skousli fandové předlohy a mohli na to chodit i děti (nejlíp s rodiči). Takže to odkrvíme, přidáme pár legrácek, nějaké to sebeobětování a hlavně nesmíme zapomenout na vystřižené scény kvůli prodeji DVD/BR. A taky zadní vrátka pro případný spin-off (nebo seroš?), člověk nikdy neví. Tolkiena z toho vynechme, lepší fantasy než Peter Jackson vám dnes nikdo nedá, ale tři filmy jsou opravdu příliš, jenže vydělají třikrát víc peněz, že... ()

Mike.Myers

Hobit 1 a 2 mi nějak extra dobrý nepřišel, takže jsem neměl příliš valné očekávání u 3 dílu, ale ten mě příjemně překvapil.. v LOTRU byly skvěle epicky udělané fighty, což mi tu chybělo.. Dále sem vůbec nedokázal postřehnout hudbu, místo toho mě do uší bodal neustálý zvuk meče vytaženého z pochvy . Co mě na filmu naopak mile a zároveň nemile překvapilo byla role Legolase.. Jeho postava mi byla celkem dost sympatická, ale někdy už to bylo i na mě moc přehnané.. Vyvážení komické a vážné mi přišlo tak akorát, to se mi líbilo, ale čekal sem, že budou víc narážet na Pána prstenů a ono nic ( za což, nemůžu teda hodnotit negativně, pouze mé subjektivní přání ) . Ve zkratce.. Hudba ani nevím, že tam byla, Příběh hrozně jednoduchý nebo spíše scénografie, všude mrte techniky a CGI, Vyváženost vážnosti a komedie akorát, ale také někdy přehnané viz scéna na konci.. Skvělé Fighty, chyběli mi hlubší emoce.. 75% ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Ve věku 88 let zemřel britský herec Sir Ian Holm. Diváci jej znají asi nejlépe jako představitele Bilba Pytlíka z fantasy ságy Pán prstenů. Slavný herec se ovšem objevil i ve filmech jako Vetřelec,… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)