Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

mety6

Detektív Emo Batman vkročil do akcie! Mr Patizón nám veľmi dôkladne a detailne ukázal, že rolu Batmana môže hrať už v dnešnej dobe naozaj ktokoľvek. A to vôbec nemyslím v dobrom zmysle. Unudený. 70-kilový Bruce v skinheadskych topánočkach, ktoré sú hlučnejšie ako kopytá stáda divých koní (veď prečo by mala mať postava, ktorá sa väčšinou všade zakráda tichú obuv, že?), je po dlhých dvoch rokoch batmanovania psychicky na dne a dáva sa na detektívsku kariéru. Na miestach činu vidí cez totálne načierno pomaľované oči viac, ako oddiel 25 vyšetrovateľov polície. Polovicu majetku investoval do dvoch super-duper šošoviek (ale bohužiaľ jednu musel dať Mačkožene a teraz má rozmazané videnie na ľavé oko), ktoré nahrávajú obraz, ktorý si musí každé ráno pozrieť, lebo dvojročné údery do hlavy už majú vplyv na pamäť. A teda v jeho jaskyni stále nemá klimatizáciu a ešte nestihol objednať deratizéra na odstránenie tisíciek lietajúcich netopierov. Financie sa samozrejme odrazili aj na hardwarovom rozpočte a teda si musí vystačiť s dvoma 24" monitormi. Osoby, ktoré robili kásting, by si mali vstúpiť do svedomia, pretože Pattinson nie je jedinou zlou voľbou. On ako herec má svoje prednosti, ale tu neutiahol ťarchu tak náročnej postavy. Vybrať na postavu najväčšieho mafiána histórie Gothamu Johna Turturra, ktorý nedokáže zahrať ani jednu scénu vážne a stále pôsobí ako ten debilko Phantom zo Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) je pre mňa totálne dno Hollywoodskeho kástingu. Dodatočne rola Alfreda je veľmi často dôležitejšia ako samého Bruca a tu ten výber opäť bol katastrofálny, pretože Andy Serkis nemá absolútne nič spoločné s eleganciou a gentlemanstvom, aké by mal Alfred prezentovať. Vidím, že hodnotenia a komentáre ľudí idú presne v tom istom smere ako s Jokerom pred pár rokmi, kde len malá časť divákov priznala, že film bol o ničom a väčšina v tom slepo videla niečo úžasné, čo tam nie je, len preto, že "je to niečo iné". Toto je absolútne najslabší filmový Batman v histórii a to nie len po jeho fyzickej stránke ale hlavne filmovej. Hej a ten pozváraný batmobil by mal vrátiť Mad Maxovi, lebo keď ten zistí, že mu ho Patizón ukradol a príde do Gothamu, z Bruca nezostane ani mastný fľak. ()

murinvm

Asi to moc srovnávám  s Temným rytířem (kterého podle mě chtěli zkusit...)...a chybí mi tam Bruce Wayne...jinak obstojná detektivka...věřím že druhý díl by mohla být pecka...(Pokud dostaneme něco z Bruce, jelikož Batman je i Bruce Wayne...) ()

BIDY

Musím přiznat, že jsem se na “reálnější” zpracování Riddlera, které jsem si přál už v případě Nolanovi trilogie, velmi těšil. Geniální zpracování v podobě detektivky, které se inspirovalo Fincherovými filmy Sedm a Zodiac, mě opravdu bavilo. Robert Pattinson herecky hodně vyspěl a překvapil, věřil jsem mu každou rozdanou ránu. Obávaná tříhodinová stopáž neměla překvapivě hluchá místa, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být trošku kratší a některý materiál si tvůrci mohli schovat si případného pokračování. ()

yloveiou

Dlouho jsem nic nekomentovala, ale tohle byl prostě Batman the best ever....šla jsem na to do kina jen kvůli tomu, abych viděla Pattinsona jako Batmana,nějak jsem si to nedokázala představit. A on to dal, fakt. Tak ponurá,tmavá,smutná atmosféra.  Pomalý ale zároveň rychlý děj. Drsný film, syrový. Pro mé romantické srdce ještě málo děje mezi Bat a Cat. A jako Colin Farrell v titulkách?Sakra koho hrál?Jsem se musela mrknout,nepoznala jsem ho.  TOP ()

Michba

Tak konečně se nám po několika odkladech a komplikacích dostal do kina The Batman a jde o a neskutečný zážitek. Ať už je to kamera a celková audiovizuální stránka, vše je zvládnuté skvěle. Skvělý je taky celkový cast, Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Colin Farrell, Paul Dano a další. Kdo ale dodává filmu extrémně hutnou atmosféru je především Miachael Giacchino, který se postaral o hudbu. Giacchino se překonává a je to jeho určitě nejlepší výkon za celou jeho kariéru. Hlavně motiv hudby od Nirvany do filmu neskutečně sednul. Gotham je špinavý, a přesně takový jaký by měl být .  Asi jediné dva problémy filmu jsou: Riddlerův plán, který na konci nezapadá do toho co se snažil předat předchozí 2 hodiny filmu a to, že film zdánlivě končí třikrát. Podle mě by prospělo jednotlivé scény mezi sebou buď prostříhat a nebo jednu specifickou scénu z Arkhamu s Riddlerem a ještě jedním vězněm nechat až po titulcích. ()

Leira

Já se všem fandům omlouvám, půjdu proti proudu, ale prostě u tohohle filmu jsem se hrozivě nudila. 80% času tam všechny postavy jen tupě zírají, pomalu (jakože dramaticky) se otáčí nebo neméně dramaticky kráčí. Výraz "jak ve zpomaleném filmu" dostal nový rozměr. Furt prší. Jakože furt. Tři hodiny vám do uší šijou dva tóny. Jakože fakt dva. A ne, není to pecka jako v Čelistech, ale je to odvar z vývaru z Imperial Marche, kdy všudypřítomné tum tu dum dum vám zní v hlavě ještě cestou domů a přemýšlíte, zda se kvůli tomu nejet radši zrovna nezavřít do cely hned zkraje Arkhamu.  Jinými slovy, soundtrack je jedno velké, obrovské zklamání, horší jsem totiž ještě nikdy neslyšela. Šílená harmonická nuda (jen sem tam rozbitá Ave Mariou; Nirvána bohužel šeď dvou akordů nerozbila) jen podtrhávala nudu ve filmu, kterému neprospěla ani rozplizlá neostrá kamera. Půlku filmu jsem čekala, kdy skončí jakože úvod a konečně to začne být trochu ostré... no, nedočkala jsem se. Můj doprovod prohlásil, že to nebylo výběrem místa v kině, nýbrž jakože umělecký záměr. Co uměleckého bylo na záběru blatníku, zrcátka, rozmazaných dešťových kapek nebo točícího se kola v automobilové honičce, mi už neprozradil. Abych jen nehanila, opět půjdu proti proudu a pochválím Patizóna, který mi do role mladého Batmana prostě sedl. Snad je to tím, že si v sobě nenesu břímě Stmívání; to jsem shlédla jen na půl oka, abych si doplnila vzdělání. Upírka mi připomněl maximálně dvakrát a mnohem víckrát jsem si vzpomněla na Christiana Balea. O nějakém vzpomínání se bohužel nedá mluvit v souvislosti s Gordonem, jehož tmavší pojetí jsem prostě nezkousla snadno - herec se snažil, šlo mu to, ale prostě to není Gordon - a zejména Alfredem. Distingovaný anglický gentleman... bejvávalo. Nový Alfred není ani distingovaný, ani anglický, ani gentleman. Snad jediná Selina dělá čest svým předchůdkyním co do vzhledu. Ovšem roli jsem jí moc nevěřila, na to byla málo kočičí a málo potvora.  Suma sumárum - stojí za vidění, příběh solidní, herci se snaží, seč můžou, dá se to vydržet. je to Batman, ale... těch ale je na mě moc. Víckrát to asi vidět nepotřebuju, leda by někdo sestříhal (nebo zrychlil) ty zdlouhavé pasáže. ()

patho666

Atmosférou najtemnejší Batman, spojenie obraz-hudba jednoducho dokonalosť, na plnú paľbu to ale nebude. Je to doposiaľ najdlhší film o Batmanovi a osobne si myslím že by vôbec nezaškodilo nejakú tú minútku vypustiť. ()

Lovisansky

Po mojom druhom vzhliadnutí v kine musím dať 10/10. Neskutočne poctivá práca od Reevesa a taktiež klobúk dole pred Fraserom za parádnu kameru. Ďakujem * 3 krát videné, stále 10/10. ()

CHONZAA

4 hvězdy s lehkým přimhouřením oka. The Batman je zatím nejvíce realistický a nejméně akčním snímek sérií všech netopýřích filmů, což je za mne obrovské plus. Režisér Mat Reeves výborně vystihl temnou atmosféru gothamu, celkové stylizace a realističnosti vztahů a věcí. Mínus bohužel už je celkový nápad. Film podle filmařů je  synem zkřížení snímků Sedm a Tv show Netlifx´s Daredevil, což je pro mne úplně mimo mísu.  Batman zde víceméně nevyšetřuje, jen se pohybuje v jakési únikové hře/pevnost boyard psychopatického the Riddle, který je ovšem výborně zahraný Paulem Dano. Další zásadní problém je PG-13. takže žádná krev. Za mně ne plně využitý potenciál, ale není to ani omylem špatný film. ()

Brain32

Podmanivý soundtrack, (překvapivě) solidní výkon od Pattinsona, kterému role Batmana sedla, těžko uvěřitelný záporák a zbytečně dlouhá stopáž, která zbytečně kouskovala tempo.. Solidní celovečerák, ale na své předchůdce od DC to nemá, takový Joker, nebo Temný rytíř byli jinde. ()

Dejf19

Ta atmosféra byla neskutečná. Od první minuty mě to přišpendlilo do sedačky a já jsem to hltal jako malej kluk. Klobouk dolů před Mattem, přesně takhle jsem si to představoval, jediná výtka je možná k poslední třetině, řekl bych, že tam už se to natahovalo a občas to i trochu zaskřípalo. I tak ale pálím plnými za 5*. Top moment - představení batmobilu, to jsem měl husinu po celém tělem, ta hudba u toho neskutečná a následná honička byla taková třešnička na dortu. ()

angelle

Tak toto bolo ozaj veľké prekvapenie. Pattinson bol ešte lepší Batman než som čakala, hudba bola bezchybná a dej napínavý. Film ako má byť. ()

muffmuff

Pořád nechápu, co je to za nový trend dělat tříhodinové filmy, hlavně když jsou uměle prodlužovány nesmyslnými, nudnými scénami. První dvě hodiny se z Batmana stal Sherlock v koženém vrzajícím kostýmku, který vyřeší hádanky během tří vteřin, aniž by dal divákovi šanci se nad ní zamyslet. Fakt díky. Třetí hodina už by se dala nazývat akčním filmem. Spousta akce, celkem dobré, jen po těch dvou předchozích hodinách je člověk tak znuděný a unavený, že se modlí, ať už přijde konec.  Záporů je spousta - Pattinson jednoduše neumí hrát, jeho projev je plochý i na temného Batmana, tak těžkou postavu mu nejde uvěřit. Chodí jako Robocop, většinu záběrů jen čumí jak puk, moc náročná scénář na naučení tam nebyl. Kravitz o kousek lepší, ale jejich ploché a otravné dialogy s Batmanem všechno zkazily. Batmobil - panebože, já rád Mustanga, Dodge a podobné auta, ale proboha, vždyť to má být auto nabušené technologiemi, které zabíjí samo.  Klady - Farrell a Dano. Záporáci naprosto převálcovali klaďasy, Dano podal excelentní herecký výkon, stejně tak Farrell. Hudba skvělá, naprosto mě vtáhla. Christian Bale a jeho trilogie nastavila laťku extrémně vysoko, ani nevím, jestli je vůbec šance ji překonat. Každopádně, jestli vám Ben Affleck jako Batman nepřipadal, pak Pattinson pro vás lepší volba nebude.  Hodnocení - 2/3 filmu - 1*, 1/3 filmu - 4*, hudba - 5* - celkově 3*. Viděl jsem, přežil jsem, víckrát už si nepustím. ()

lex85

I když se to od začátku nezdá tak film dokáže celé tři hodiny držet  dokonalou atmosféru. Od představení Bruce Wayna kterého představil Christian Bale jsme tady naprosto jinde. V tom nejlepším slova smyslu. Odloučení od akce a přidání na celkové ponurosti filmového světa je jednoznačné to nejlepší co od DC comics máme. ()

Reyer

Omluvám se všem, ale stojím si za tím. RP katastrofa. Batman jako vzor síly a mužnosti a obsadí ho RP. A on ještě vypráví jak hodně cvičil, ach jo, kdyz si vzpomenu na Toma Hardyho. Prakticky dvě hodiny jsem koukal na hodinky a porad čekal, kdy to konečně začne. Nic. Efekty jak z 80 let. Například když letí....uff. Maska CW je jako by si natáhla šálu přes hlavu. A batmobil, jako vážně? Prostě ne. Chtěl jsem dát 2 hvězdy, ale to je hloupost, to dávám na odpady. Dám 3 hvězdy, ale stojím si za tím, že na víc to nemá... ()

kugl

Ze dam nekdy filmu, kde hraje hlavni roli Pattinson, 5 hvezdicek? To bych pred 10 lety urcite nerekl. Počkat, ja dal ale 4… Pattinson… ()

MuggyCZ

Z minulých 3 batmaních filmů jsem si tenhle užil asi nejvíc. Nevím jestli tomu i trochu nenapomohla půlnoční premiéra filmu, ale dle mého atmosféra byla famózní, Riddler neměl chybu a Nirvaní Something in the way všechno ještě podtrhoval. Na druhou stranu pochopil bych, kdyby někomu tento Batman nesednul.. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023