Bart Cordell se vrací do Francie převzít impérium svého otce, který zahynul při letecké katastrofě. Je však obviněn z pašování drog a začíná tušit, že otcova nehoda i jeho obvinění jsou součástí rafinovaného spiknutí. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Radko

Ľavicovo cítiaci dedič priemyselného impéria odkrýva plán megakorporácie, ktorej konatelia sú blízki tretej ríši i súčasnému neofašizmu. Hravo experimentálny mix náhlych prestrihov, akčných scén, podivne komediálnych vložiek a politického thrilleru. Plus práve za netradičnú formu a nervne odsýpajúci dej preložený náhlymi vpádmi spomienok, či nečakane od veci scénami. "Následník" patrí do kategórie politických krimi filmov, v 70. a 80. rokov veľmi často nakrúcaných Talianmi aj Francúzmi, v ktorých frustrovaní parížski rebelanti zo 68. roku a talianski "červení" umelci odhaľovali za pomoci režisérov temné spoločenské pozadia vládnucich a dominantne podnikateľských kruhov. Vďaka komunisticko-maoisticko-marxovskej ideovej základni tvorcov týchto filmov, boli mnohé z nich uvádzané aj v česko-slovenskej socialistickej kino distribúcii. ()

mortak

Klasický syžet politických thrillerů sedmdesátých let - boj jedince proti hydře nadnárodních společností - vyjadřoval deziluzi vývoje po Mai 68. Francouzské společnosti jsou prodávány do cizích rukou (hádejte, čí cizí ruce to jsou, jak po stránce národnostní, tak po stránce ideové), a pokud to nejde po dobrém, přikročí se k násilí. Tvůrci filmu by si rozuměli s Václavem Klausem - v pozadí příběhu se skrývá strach z ES. Podobný film, co se týče desiluze: Probuď se špione. ()

MrPierc

Průmyslový magnát, který hodlá zjistit otcovu smrt a převzít obrovské finanční impérium. Hned ze začátku se ho snaží zdiskreditovat, protože o jeho firmu je velký zájem. Belmondo jako playboy, který bere otěže do svých rukou a předvádí jednu ze svých nejlepších rolí ! Film ukazuje průmysl plný intrik, lží a střety zájmů. ()

bloom

Věděl jsem, že tenhle Belmondo má trochu netradiční pověst a té dostál. Žádný akční hrdina (i když se rány neštítí) ani kašpárek se nekoná. Tentokrát jde o navenek arogantního magnáta, s nímž je to ovšem trochu složitější. Zpočátku je Burt Cordell až nesympatický nejen svou sexuální drzostí. Ale když si uvědomíme, že se svým tajemníkem v podání Charlese Gérarda sdílí i ložnici (nejsou homosexuálové!) a jak spolu někdy blbnou jako kluci, ukáže se, že tvrdé vystupování je pouze profesionální maska, která jde málokdy sundat. SPOILER. Belmondův hrdina opět nepostrádá smysl pro čest a pomstu, ale je to tragický hrdina a proto taky tak končí. Jestli vám něco bude k smíchu, takto bude dabing Jiřího Krampola. Ten nikdy nedaboval Belmonda v dramatičtější roli, takže nepředkládá repliky s patřičným citem, navíc už mu trochu vyschlo v krku, oproti Jean-Paulovi, který je tu ještě v plné síle. ()

Padme_Anakin

Jean-Paul Belmondo zahrál vlivného boháče parádním způsobem a musím přiznat, že mě ze začátku arogance hlavní postavy zaskočila, ve smyslu nešlo sympatizovat.. Výrazně to celé podepřeli pánové Charles Denner a Jean Rochefort, no a samozřejmě nechyběly ani krásné ženy.. Být následníkem a převzít žezlo po tragicky zesnulém otci působilo jako dost velký problém, jen jsem si kladla otázku, zda-li to Bart Cordell zvládne.. Vadila mi jediná věc a tou byl střih, naprosto pomatený střih, kdo tohle provedl, nemohl být střízlivý či při smyslech, vážně nevím, možná experiment.. ()

• Philippe Labro byl také autorem scénáře, v němž zužitkoval svou novinářskou praxi, v níž se seznámil s korupcí prorůstající politiku i podnikatelské kruhy. (argenson)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a francúzskej obci Hayange. (dyfur)