Pierre Richard nastoupil do firmy, která se specializuje na reklamy. A jaký je on, takové jsou i jeho reklamy - roztržité!
Pierre Malaquet (Pierre Richard) je přijat do firmy Jerico, která se specializuje na výrobu reklamy hlavně proto, že její šéf má poměr s jeho matkou. A je to zase tato skutečnost, díky níž se ve firmě udrží déle než týden. Má totiž naprosto jinou představu o reklamě a je navíc hrozně roztržitý, čímž přivádí lidi kolem sebe jednak do naprosto neuvěřitelných situací, jednak si je proti sobě značně popuzuje. Ale určitě se najde i někdo, komu se jeho kousky a temperament mohou líbit, nemluvě už, že jeho reklamy mají úspěch. (oficiálny text distribútora)

Jirkacek

Francouzské komedie sedmdesátých let dvacátého století podle mne patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii filmu mohl nabídnout. Mám je už od malička velmi rád a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, přičemž jednou z jejich nejvýraznějších postav tehdy byl Pierre Richard. Po právu jsem si jej zařadil mezi oblíbené herce a na každý jeho film jsem se velice těšil. Pravda, že se jednalo hlavně o ty nejstarší, mezi které patřil i Roztržitý, natočený léta páně 1970. Pierre Richard v něm teprve nabíral dech k pozdějším ještě úspěšnějším komediím, ale i v tomto filmu se patřičně vyřádil. Hned úvodní scéna na kruhovém objezdu, kde roztržitý hlavní hrdina Pierre Malaquet bloudil, zapomínal věci na vozovce či v taxíku, předurčila pozdější děj filmu. Pierre Malaquet pracoval v reklamní agentuře a jako excentrický člověk vymýšlel velmi netradiční až šokující reklamy, které bych si jako spotřebitel určitě zapamatoval. Jenže pro ně neměl pochopení ředitel agentury, jeho nejbližší tři spolupracovníci a později ani veřejnost. To však Pierre Malaquetovi vůbec nevadilo a tropil další a další ztřeštěnosti, čímž zapůsobil na ženskou část agentury. Vždycky mne překvapovalo, jak si Pierre Richard dokázal napsat scénář tak, aby ve filmu na něj ženské letěly a to ne jen tak ledajaké. Ale abych se vrátil k tomuto filmu, Roztržitý mne pobavil hned několika scénami, třeba když herec Paul Préboist přišel do agentury kvůli výrobě reklamy na svou zubní pastu, nebo když Pierre Richard a Marie-Christine Barrault pozorovali lidi, jak hledí na reklamní bilboard a přitom narážejí do jakési budky, v níž jim ženská nadává. Vtipná byla i scénka, když se Pierre Richard vrátil z práce domů, ale spletl si patro a vešel do bytu souseda, kde se choval jako doma. Mimochodem tohoto souseda si zahrál režisér Yves Robert. Přesto i na poměrně krátké stopáži 85 minut, bych našel pár hluchých míst. Roztržitý podle mne tak patří mezi slabší komedie s Pierrem Richardem a přesto ode mne získal čtyři roztržité hvězdy ****, což svědčí o vysoké úrovni starých francouzských komedií. KONEC S BROUČKY ! ()

JanHavelka

Tento film je koncertem bláznivého hereckého umu Pierra Richarda. I když není humor na kterém snímek stojí nikterak hlubokomyslný, je jemný a láskyplný, takže si hlavního hrdinu během chvíle oblíbíte a prožíváte s ním jeho praštěné trable jako by se děly vám. Konečně - ani určité poselství o naší společnosti filmu nechybí. Připravte se jen na to, že si chytlavou titulní melodii od Vladimira Cosmy budete broukat ještě hodně dlouho! ()

omega_SK

Neviem ohodnotit .... par momentiek je taká šupa, že záchvaty smiechu _____ a zvyšok = väčšina filmu total bizár, kedy len krútim hlavou, že to je ale konina .... tak fakt neviem ()

Richard768

Proste tie vtipné situácie nie sú prirodzené, ale príliš naaranžované. Vidno to hneď na začiatku, keď sa Pierre motá so skicami po križovatke. Ale kam vlastne ide? ()

leafroller

"Vámi dodané sněžnice a strážní domky vykazují značnou poruchovost." První Richardův film, kterému táhne už na šedesátku, je smrští gagů němé grotesky a kolosálních nápadů. Pobavil už v dětství a dnešek nebyl výjimkou. Scéna s pružnou stolní deskou je typickým příkladem Richardova génia. Závěrem jiný krásný citát:"Měl jsem dívku. Napsala mi dopis. Byl plný mraků. Lilo v něm jako z konve. Promokl jsem na kost." ()