JoJova prazvláštní dobrodružství

• Japonsko Džodžo no kimjó na bóken (viac)
Japonsko, (2012–2023), 79 h 10 min (Minutáž: 25 min)

Réžia:

Ken'iči Suzuki, Naokacu Cuda, Masaši Abe, Tošijuki Kató, Jukio Nišimoto (viac)

Predloha:

Hirohiko Araki (komiks)

Takehito Kojasu, Kazujuki Okicu, Tomokazu Sugita, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Ajako Kawasumi, Kendžiró Cuda, Tamio Óki, Jošicugu Macuoka, Tošijuki Morikawa (viac)

Příslušníci několika generací rodiny Joestarů, kteří mají všichni stejnou přezdívku, bojují v několika časových rovinách proti zlým nadpřirozeným sílám. (Netflix)

Recenzie používateľa Rikoz99 k tomuto seriálu (6)

JoJova prazvláštní dobrodružství (2012)

JoJo's Bizarre Adventure je něco, u čeho musíte upustit jisté serióznosti a prostě si užít ty občas naprosto debilní a zároveň vtipné momenty. Občas ale dokáže hitnout jako truck se silnými momenty, nebo naprosto epickými chvílemi, především v závěrech každých z partů. Postavy a art style jdou ruku v ruce s tím, že ve valné většině jsou velmi výstřední (pořád potřebuji vysvětlení toho, jak naprosto vymakaný, 195 cm měřící Jotaro z partu 3 a Narancia z partu 5 oba mají 17 roků). Anyway, seriál začíná vcelku špatně, první part je vcelku nezáživný a jen u konce se to trochu změní k lepšímu. Je celkem smutné, že nejlepší část na něm je naprosto skvělý opening. Další party už jsou záživnější, delší, mají lepší postavy a "techniky" boje - hamon/ripple v prvních dvou partech vs. standy ve zbytku série. Záporáci jsou většinou také vcelku dobře napsaní, nejlepší ze všech bych řekl, že je Yoshikage Kira z partu 4, ale mým nejoblíbenějším, již od třetího partu, zůstává Dio. Hudba je konsistentně naprosto fenomenální, jak od openingů, tak po hudbu v pozadí. Kvalitou bych je přirovnal k dalšímu mému oblíbenému anime, Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Žánrově jsou ale přirozeně vcelku jiné. Příjemným zpestřením byly reference na kapely, alba a písně skupin z minulého století, jelikož několika z nich jsem velkým fanouškem. Také jsem si zvykl dělat reference a narážky na tento seriál, které jsou většinou vcelku cringe, ale co už. JoJo's je tedy velmi netradiční anime a to je asi důvod, proč se mi tak líbí. Tyčí se nad kupou ostatních, většinou průměrných shounenů především kvůli naprosto šíleným scénám, u kterých jsem se nekontrolovaně řechtal. Araki má ode mne naprostý respekt, nejen kvůli tomu, že zvládl něco takového vytvořit, ale taky, že to od roku 1989 postupně zlepšoval a nezastavuje. Tedy, JoJo's asi není úplně pro každého, ale když se dostanete přes první part, tak toho (snad) nebudete litovat. Taktéž jsem si odnesl, že létat s někým z Joestarů, především s Josephem je špatný nápad. I za předpokladu, že absolutně není perfektní, tak i tak tomu dávám z pozice velkého fanouška stoprocentně subjektivních 100%. ()

Phantom Blood/Battle Tendency (2012) (S01)

Phantom Blood - Vskutku bizarní začátek série, napoprvé jsem se nedostal přes 4.-5. epizodu, ale po cca roce jsem tomu dal zase šanci a není to až tak špatný! Sice jo, začátek je docela nudnej a až ke konci je to docela zajímavý, ale co už. Určitě to není seriál/anime pro každého a jak název napovídá, je to pěkně bizarní a až teď, když jsem upustil trochu serióznosti jsem si to začal trochu užívat. Je to pěkně šílená a upřímně i trochu blbá zábava. Jsem zvědav na zbytek. "It was me, Dio!" 60%          Battle Tendency - Woah! Takový rozdíl jsem fakt nečekal. Oproti Phantom Blood tohle bylo fakt skvělý. Přibylo dost bizarnosti, osobnost hlavní postavy je dost komická a mi velmi příjemná. Příběh byl zajímavý, postavy taktéž. Až mě překvapilo, jak JoJo's mají kvalitní a chytlavá intra, Bloody Stream je naprosto 11/10. Miluju part 2, byl tak skvělý, že jsem jeho větší část zhlédl za den. "German science!" 100% ()

Hvězdní rytíři (2014) (S02)

Upřímně bych chtěl vědět, kde se ve mě vzala síla zhlédnout celý tento part za cca 4 dny. Ono mi to přišlo i horší jak part 2, ale i tak to bylo skvělý. Standy jsou oproti hamonu určitě krok vpřed a autor má s nimi větší volnost a přiznejme si to, Jotarův Star Platinum byl extrémně cool, ale jak byl příběh o dost delší, tak mi přišel i nudnější (především teda první půlka), nebo minimálně ne tak napěchovaný akcí jako part 2. Hlavní postavy byly super, kdy osobně mi pořád nejvíc seděl již starý Pepa. Určitě také přibylo bizarnosti - orangutan se standem obrovské lodi? Anyway, finále bylo naprosto epické, ale nic horšího jsem nečekal. Vizuál byl taky fakt super, občasné změnění palety barev se mi dost líbilo. 95% ()

Nezničitelné diamanty (2016) (S03)

Zpočátku jsem si myslel, že to bude jen podprůměrná série a pomyslná překážka ve sledování JJBA. Taky tomu tak bylo, ale jen asi v první třetině. Po pořádném představení hlavního záporáka série rychle nabrala otáčky a mě to začlo dost bavit. Jak je již u JoJa samozřejmé, hudba a vizuál je naprosto skvělej, ačkoli postavy dostaly menší redesign mezi třetím a čtvrtým partem. Jsem také moc rád, že se objevil i můj oblíbenec Joseph Joestar. Druhá a především třetí třetina byly fakt super, ale ten začátek mi to dost kazí. 85% ()

Ógon no kaze (2018) (S04)

Nejjednodušší popis Golden Wind je, že to jsou takoví lepší Stardust Crusaders a sakra se mi to líbilo! Celý Bucciaratiho gang byl skvělej. Příjde mi, jak kdyby to byl jakýsi Nick Fury Italského podsvětí, který si posbíral pěkně silné kumpány z Neapolské ulice. Dalším plusem jsou pro mě reference na kapely, alba, písničky z 60.-80. let 20. století, s čímž byly ve většině světa krom Japonska problémy s copyrightem. Přítomnost hlavních postav z minulých partů jako postavy vedlejší bylo taky celkem fajn. Obměna zasazení z předešlého Japonska do Itálie, především tedy Italské mafie bylo celkem zajímavé. Jediné zhoršení vidím v hlavním záporákovi. Řekl bych totiž, že od partu 2 to je nejhorší antagonista, jelikož nemá nijak výrazný charakter oproti "Jsem boss mafie a špatnej a chci vládnout světu", hlavně tedy po Yoshikage Kirovi, zatím asi nejlepším záporáku. Hudba a vizuál byly už v tuto chvíli očekávaně naprosto fenomenální jako vždy. Oproti minulému partu toto vidím jako zlepšení a subjektivně v tuto chvíli to je za mě nejlepší part. 100% ()

Oceán z kamene (2021) (S05)

Celkem zajímavý part, který opět kompletně mění setting a z části jakýsi cíl hlavních hrdinů. Zatím asi jako jediný měl kvalitu epizod na pomyslné sinusoidě oproti minulým partům, u kterých bylo zlepšení epizod spíše lineární. Skupinka hlavních postav byla taktéž vcelku jiná, jelikož jsme je prakticky nikdy neviděli všechny pohromadě. Jinak jsem si to celkem užil, prostředí věznice bylo celkem cool, ale konec byl zpočátku celkem mindfuck, co si to Araki zase vymyslel? Art style mi zatím asi nejvíce sedl ze všech partů, ačkoli by někdo mohl namítnout, že není až tak "bizarní" nebo netradiční. Hudba byla zas a opět naprosto skvělá. Anyway, čekání na Steel Ball Run anime je vcelku boj s větrnými mlýny, takže je čas začít číst mangu. 90% ()