Svedok

• Česko Svědek (viac)
Z nakrúcania

Silvestrovský večer na policejní stanici. Dva muži. Životem unavený policista a sebevědomý podezřelý. Komorní drama, ve kterém se Lino Ventura ani Michel Serrault nesnaží o hereckou exhibici, ale prostě jenom hrají... Režisér Claude Miller vytvořil s minimálními prostředky film, který si budete pamatovat celý život... (oficiálny text distribútora)

demovka

Když nad tím přemýšlím, tak film má opravdu kvalitní scénář. Celý děj se v podstatě odehrává v jedné či dvou místnostech. Byli prostřihy do jiných lokalit, ale nerušily a netrvaly příliš dlouho. Ocenila bych Lina Venturu, sehrál svou ne příliš příjemnou postavu velice dobře. Nad Romy Schneider jsem přemýšlela, byla stále velice krásná a oduševnělá, ale její nenávist k manželovi jsem nepochopila (spíš hloubku té nenávisti). Tudíž velice překvapil i samotný konec. Postavy se vyvíjely, jak to v kvalitních filmech má být. Nechápu, proč když američani kradou, nebo spiš berou vše a snaží se to remakovat (kopírovat), proč se nenaučili, že se postavy v dobrých filmech psychicky vyvíjejí. ()

gizi

Jednoduché, přesto výborné. Serrault exceluje, Ventura a další výborně asistují. Hudba jen na začátku a na konci, jinak působivé ticho. Romy už ne tak poutavá, jako dřív, spíš odtažitá a chladná. 80%, 14.1.2014. ()

Moraldo

Strohé, jednoduché, a naprosto brilantní drama odehrávající se v jedné místnosti. Jeden z filmů, kterým francouzská kinematografie jasně ukazuje, čím ve své době dokázala překonávat všechny ostatní. Výborná podívaná. ()

90125

No ano herci výborní, kamera parádna, ale čo z toho, keď pribehu ako takému, nerozumiem. Logika a motivacie jednania postáv mi ostali nejasné. Špecialne postava, ktorú hrala Romy S. mi ostala záhadná. Možno to tak malo byť, že som ako divak nerozumel. Mňa to ale v tomto prípade nebavilo.. 55 % ()

Indio

Silny komorní drama-celej film jsem tipoval, snažil se přijít na to jestli to udělal(málokdy mě udrží jen zvědavost.) ()

MrJoda

Je to velice dobrý film, tři hvězdičky dávám čistě ze svého subjektivního dojmu - není to úplně můj šálek kávy (čaj nepiju). Předně mi to přišlo moc ukecané a trochu mi vadil hlavní motiv - ty vraždy. Hlavní myšlenka, která vyjde najevo ve finále, je ovšem vynikající, atmosféra je nesmírně působivá a výkony herců jsou výborné. ()

Von Kempelen

Minimalistický až komorní drama, před kterým se radši dojděte pořádně naplnit i vyprázdnit, protože vás přiková k židli. Opět žasnu, co se to s tou francouzskou kinematografií v posledních dekádách stalo, myslel jsem, že produkce filmů je jako jízda na kole, ale kdepak... ()

pupidup

Je mi líto.. charisma Lina jsem vždy milovala,ale dnes už z toho tak odvazana nejsem. Obyčejné melodrama, s mnoha nelogičnosti své doby. ()

Sejkorka

Pomůžu si zkopírováním obsahu a faktem, že Američani jako vždy museli natočit remake, který tady dostal  o 17% míň. Víc asi netřeba dodat.  Jerome Martinaud je právníkem v malém francouzském městě. Těsně před silvestrem jsou ve městě nalezena těla dvou znásilněných a zavražděných dívek, důkazy – i když jen nepřímé – směřují k Martinaudovi. Vyšetřování vede jeho přítel, inspektor Gallien, a výslechy jsou dlouhé. Všechny indicie ukazují na Martinauda, ale jsou tu ještě svědecké výpovědi a jemné předivo vztahů, tajemství a křivd, které se stále více zaplétá... FPříběh, odehrávající se na minimálním prostoru, je hereckým koncertem velkých osobností francouzského filmu Lina Ventury, Michela Serraulta a krásné Romy Schneiderové.  ()