Všetko je stratené

• Slovensko Stroskotanec na mori (viac)

Zo správania osamelého morského vlka vycítite, že v živote zažil už veľa kríz. Ani tá, pri ktorej sa jeho jachta stretla s plávajúcim kontajnerom plným čínskych topánok, ho spočiatku nevykoľají. Jednoducho zalepí mohutnú dieru v boku lode, ktorá po náraze vznikla a pláva v ústrety najbližšej pevnine a do bezpečia. Lenže táto zrážka je len ochutnávkou pred sériou katastrof, ktorým musí skúsený moreplavec čeliť. Smrtiaci kokteil zložený zo silných búrok, žralokov a nefungujúcej techniky vystaví jeho schopnosti skúškam, ktoré nie je v ľudských silách zvládnuť. A to stále ešte nie je všetko... (TV Markíza)

Likan7

Co mají společného Arctic a Vše je ztraceno? Je to sice celé o jednom herci a jeho boji s osudem, ale hlavně jsou oba filmy o několik sekund delší, než by měli být. Vše je ztraceno je sice nápadem a zpracováním zajímavý film se skvělým Redfordem, jenže se tu (zákonitě ani nemůže) téměř nic nestane. Nejsou tu dva pro rozhovor, není tu prostředí pro jakoukoliv scenáristickou kličku. Jednoduše sledujeme Redforda, který to herecky zmákne na jedničku, ale mě to někde po půli trochu přestalo bavit. A když už jsem byl nadšený z neobyčejného závěru, přišlo posledních pár vteřin...Je otázka, jestli je pravda to, co je zde napsáno v Zajímavostech, pak by byl závěr ok, ale moc se mi tomu nechce věřit. Každý ať si to vyloží po svém... ()

gemi

Film s neodolatelně optimistickým názvem a stejně nadějným průběhem, aneb Na posraného i hajzl spadne. Film, ve kterém je hlavní role také rolí jedinou. Má to jedinečnou samotářskou atmosféru, ale taky pár zvláštností. Nejsem žádný námořník, ale kdybych byl takhle na moři a viděl, že se blíží bouře, přišlo by mi jako dobrý nápad snažit se kormidlovat loď pryč, mimo její trajektorii. Redford se jde místo toho oholit... No, nemusím být expert, abych poznal, že to je v dané chvíli úplně na hovno. (Druhé zhlédnutí, první 12. 11. 2014) ()

Marty7CZ

Redford je chlap, kterymu uverim úplně všechno! V celým filmu je jen on, ticho, občas vzdáleně znějící hudba a zurivej boj o přežití! Obdivuhodná nenudici stopáž, takže 90%! ()

speedy7929

Sorry, ale aj Chaplinov diktátor mi prišiel o moc lepší. Neviem, čo na tomto vôbec hodnotiť. Pointa filmu??? Že mal smolu dva krát mu odplávala loď a keď sa podpálil a chcel spáchať samovraždu ho našli..? Na to že bol X dní na lodi až dva krát si ponadával, no nič moc. ()

TSZ

Zpočátku jsem byl dosti skeptický, ale musím přiznat, že postupem doby mě film pohltil. Redfordova OneManShow Vás prostě vtáhne a vy se na All is lost přestanete dívat jako na Trampoty jednoho důchodce na moři, ale jako na boj o přežití někoho,kdo stále umí dobře zahrát. ()

slavokvasic

Možno by si človek v takejto situácií viac zapičoval, a nie iba jedno hlasné FUUUCK, ale dobre. Zachoval si chladnú hlavu ! Inak film už hneď od prvej minúty strhne diváka a drží ho až po záverečné titulky. A Robert zvládol toto herecké sólo na výbornú. ()

Marcelinoo

Už v polovici filmu som bol vytočený zo spomaleného, šmatlavého a pre mňa nesympatického herca. Dopozeral som to, lebo sa mi nechcelo postaviť zo sedačky. Takže prišiel koniec, ktorý iba potvrdil, že to je kravina. ()

Zombiepod

Robert Redford v najlepšej hereckej forme, v extrémnom námornom survivale. Názov hovorí za všetko. Výborne zrežírovaný a strhujúci film bez príbehu, v ktorom ide len o jedno - prežiť. Často porovnávané Gravity má prvenstvo v tom, že to malo celé aký-taký začiatok a odpoveď na otázky prečo a ako. All is lost sa len na mori začne, a tam sa aj skončí (a výborne). Originálny kúsok v dnes už tak tuctovej kinematografii. ()

dwbmb

Když se podělá všechno, co se podělat může. Ale ne najednou, abyste mohli rychle vyhodnotit nastalou situaci a rovnou se zastřelit, ale pěkně po dávkách, aby ve vás mohl v mezidobí růst ten zákeřný pocit naděje. K tomu soundtrack připomínající dekadentní minimalismus Arvo Pärta a fantastický (a notně zestárlý) Redford spolu vytváří atmosféru, že už se na to skoro nevydržíte dívat a sedli byste do nejbližší lodě plavat mu na pomoc. Ne každý dnes dokáže s malým kašpárkem zahrát tak velké divadlo, smekám. Moc bych filmu přál se alespoň přehoupnout do červené. ()

TommyDiamond

Upřímně řečeno jsem se dost nudil. Asi bych byl spíš vděčný kdyby hlavní hrdina trochu víc panikařil. Jeho ledově klidný výraz ve tváři a pracovitost nasvědčovali, že místo troskotání v klidu jachtaří jakoby se nic nedělo. Pár zlomových okamžiků jako bouře a závěrečný požár člunu ve mě vzbudili malinko větší emoce. Jinak se, ale celý příběh odehrával v jedné tónině a působil jednolitě. Za pochvalu stojí hlavně Redfordův herecký výkon, před kterým nelze jinak než smeknout. Sice se nemusel učit scénář, ale příprava byla v jeho věku jistě víc než tvrdá. I když mě film nijak neoslnil, za Roberta dám alespoň dvě hvězdy. ()

Marator

Roberte, Roberte, že se na to nevykašleš v tvým věku. Ještě teď mne bolí břicho z očekávání konce. Ani tak nevím, jestli to všechno bylo o smůle či nešikovnosti. Každopádně jsi vydržel nezanadávat si, nevyřvat se do 1 hodiny a 11 minut filmu. Zřejmě seš kliďas. Nakonec jsi se ale v "bazénku" pomocí proudů dostal na indickooceánskou dálnici a až ten třetí nejvzdálenější parník jsi stopnul. Zvládnul jsi to, ale příště už se na takový dobrodrůžo vybodni. ()

GudMen

Permanentní závrať na jedné straně a meditativní nálady na druhé jsem svého času očekával od opěvované Gravitace, jež se zpětně jeví jako neuvěřitelně užvaněná záležitost. Redford s tváří pokerového hráče pluje vstříc nelítostnému přírodnímu determinismu, aby na závěr zahrál dojemné all-in na otevřeném moři. ()

Mamlas

Starý muž, optimální chování v krizi, výsledky nejisté, stabilita vysoká. Dodíval jsem se. Z úcty k Redfordovi. Bez něj by to byl odpad. ()

DaveSmith

Mlčenlivej Bob Redford a jeho kocábka toho sice za celejch sto minut řeknou přibližně stejně, ale i tak to jeho charisma a minimalistický hraní nějak funguje. Když pak konečně ukáže i nějakou tu emoci, má to sílu. I tak se ale nevyhnu srovnání s gravitací. Oproti tomuto filmu totiž v All is lost něco chybí i přes povedenou režii a především kameru. ()

Rimland

Největší nebezpečí v oblasti východních úžin nepředstavují piráti, počasí či námořnictva válkychtivých zemí, nýbrž zbloudilé kontejnery plné kecek (ten úvod si ze strany hlavního hrdiny vyloženě říkal o výrok typu "You gotta be fucking kidding me..."), aneb proč upouštím od snů o vlastní jachtě a plavbě kolem světa. Další kvalitní (minimalistický) kousek od Chandora. Druhá polovina je sice podle mě výrazně lepší té první a ano, konec je lehounce "rozporuplný", ale jinak nemám námitek. Snad jen to, že náš stařec je i přes své zkušenosti možná až moc tichý a ke své situaci se vyjádří všehovšudy dvakrát (já osobně bych soptil každých deset minut, ale je fakt, že bych taky šel ke dnu hned po nárazu první boty). Zpětně si ale říkám, že by se mi líbil podobně laděný film (klidně odlehčenější) s Eastwoodem. Ten by i tu bouřku donutil změnit směr, muhaha. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (viac)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (viac)