Divergencia

• Česko Divergence (viac)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

gonga odpad!

Začátek byl nadějný a pak už to bylo už jen špatné , případně hodně blbé. Bohužel mi chvíli trvalo, než jsem pochopil, že jde o sci-fi o náctiletých pro náctileté, kterých je bohužel na čsfd většina, o čemž vypovídá 64% pro tento škvár. ()

Brusíček

Jelikož se mi Hunger games vůbec nelíbily, a Divergenci jsem podezříval ze začátku z podobnosti, tak jsem měl velice skeptické očekávání, že to prostě bude taky "hovadina", nicméně zírám z otevřenou pusou, tohle tady dlouho nebylo! Parádní tempo filmu, drsný výcvik, záporáci spolu s Kate Winslet na úrovni, ve filmu nebyla nudná místa a celé to směřovalo ke krásnému happy endu - teda prvního dílu... dcera má celou trilogii v knihách a já si říkal co to čte za k..., jak jsem se mýlil! Nesouhlasím s některými komentáři tady, takže o hvězdu výše abych to trochu srovnal, 90%. ()

heihatchi

Další zfilmovaná sága pro náctileté, která ujíždí na vlně vyvolených hrdinek bojujících proti zlé elitě. Ikdyž mi systém frakcí nedává nejmenší smysl, tak to evidentně funguje a byl jsem ochotný více jak půlku filmu tolerovat nastolený příběh. Nicméně potom se to začne ubírat pro mě až děsivým směrem, kde poslední půlhodinka zasvěcená akci byla až přespříliš a já byl rád, že film skončil. ()

Bozvav

Docela zdařilý příběh postapokalyptické budoucnosti. Hlavní hrdinka je sympatická tím, že je velmi obyčejná a její přeměna je postupná a nestane se z ní ze dne na den super hrdina. Ten se tam samozřejmě vyskytuje také, ale v celkem přijatelné podobě. zajímavé zpracování příběhu, slušná akce a i příběh je vcelku zajímavý. Dialogy jdou a závěr otevřený. Dobrá zábava. těším se na trojku. ()

Darren98

Ačkoli se pravděpodobným důvodem zhlédnutí nabízí pouze povinná zvědavost z nové mírně sci-fi ságy, neustálé přešlapování z klišé vod do originality námětu se promění do velice neotřelého konce. Divergentní díl tedy zvlášť před závěrem překypuje předvídatelností včele s výběrem jediné dějově zajímavé frakce, ovšem natočení všech jednotlivých aspektů filmu na minimálně průměrnou úroveň ho dotváří nad míru koukatelným. ()

Radek.SCH

Mít 15 a vagínu dal bych 5*. Takhle je to jen popcorn kvalitativně mezi Twilight a Hunger Games. Naivní (a nefungující) svět, těžkopádná romance, hlavní SILNÁ hrdinka (cca 40 kilo i s botami), která nakonec kosí i metrákové chlapi a tím se dostáváme k poslednímu: ke konci je to „hollywoodsky“ překombinované a utahané. Ale jo, i tak to funguje a své diváky si určitě najde. Slušných 60 % ()

Gaia.M

Hodně mě tento film překvapil, asi proto, že jsem od něj vůbec nic nečekala. Nudila jsem se a na vyplnění dlouhé chvíle jsem se na film rozhodla podívat. A líbilo se mi to! Jasně, opět je to film, který je nutno brát s rezervou. Je to sci-fi, žádné reálné nic. Ale opět si stačí přečíst popis filmu a musíte s tím prostě počítat, proto opět nechápu reakce některých lidí a jejich překvapení, že je to nesmyslné apod. Je to prostě budoucnost, kdy se jedno město po válce rozhodlo, udělat kolem celé oblasti zeď, aby se ochránili. Město rozdělili do několika frakcí a tak si poklidně žijí.. jenže ejhle.. problém, jedna frakce vládne, jiná by chtěla k moci.. a začíná boj. Samozřejmě nechybí láska, pár romantických chvilek.. atd.. Já jsem prostě spokojená. Film podle mě za to stojí. ()

oli009

Musím přiznat, že na tento film jsem do kina šla s hodně předsudky, zároveň jsem na něj ale byla nesmírně zvědavá. Měla jsem pocit, že jdu na přeslazenou napodobeninu Hunger Games a že při délce přes 2 hodiny se budu nudit. To, že to okopírovalo, co se dalo z ostatních teen filmů se vyplnilo, upřímně se divím, že se do svých frakcí jejich členové nedostávali pomocí skříně a nebo že tam tomu všemu nevelel bělovlasý dědula o holi. Co se druhého bodu týče tak ten se naštěstí nevyplnil. V kině jsem se nijak zvlášť nenudila, ale problémem zůstává celkový dojem a ten na víc než průměrné hodnocení nestačí. ()

Qeo

Tohle není tak úplně jednoduché. Já sem totiž četl předlohu a jak už tomu bývá, drží se jí tenhle snímek jako včela medu. Lokace působí velice impozantně, svět vykreslen do nejmenších detailů. Dějová linie běží jak řádky v knize a všechny výrazy, slova, věty jsem již takto četl. Až po shlédnutí filmu, jsem ji ale uvědomil, že to je vlastně strašná, nelogická blbost. Zkonzumovat, udělat "ach jo", zapomenout, zahodit, zamknout a nevracet se. ()

Toka

Knižní předlohu jsem zatím nečetl, nicméně v každé chvilce byl znát nádech ženy - autorky. O menší slaďárnu bych se nezlobil, nicméně to bylo plně nahrazeno vizualizací a hudbou. Nějaké ty romantické kýče se v tomto případě daly s přehledem přehlédnout. ()

zelda82

Kdyby to cele bylo temnejsi a ne v duchu Beverly Hills 902 10 a casopisu Bravo, mohlo to i za něco stat. Taqkhle je to jen dlouha reklama na maskery a kadeřníky. ()

M.Myers

Tak já nevím, přijde mi, že od dob twilight ságy je spousta místních uživatelů tak trochu postižených. Jakmile se objeví nějaký ambicioznější projekt s mladým obsazením včele, už si nějací mistři zřejmě připravují sebevíckůůl komentář, kterým by mohli celý film co nejvíc poplivat, objektivita v prdeli, že. No tak si teda dál žijte ty svý komplexy a užívejte si svých zřejmě velice pestrých životů podpořených kilem koksu denně. Dovedu pochopit, že se někomu film nelíbí a když k tomu vidím i smysluplné vysvětlení v komentáři, nemám s tím nejmenší problém. Některé komentáře jsou ale tak hovadský až mě to nehorázně sere a pak je tu kvantum šašků, kteří si ten nejvíc kůůl komentář některého borce přepapouškují po svém a hurá máme další super komentář. Abych se vyjádřil taky teda k filmu... Jelikož mám žánr sci-fi rád, tak mě velmi bavilo zase poznávat jinou verzi postapokaliptického světa, kde se lidé dělí do pěti společenských frakcí. Příběh je dosti prostý. Hlavní hrdinka zjistí, že je divergentní, a ti nejsou zrovna žádaní. Po svém rozhodnutí přestoupit do jiné frakce zjištuje, že to nebude mít vůbec lehké, ale jak je v podobných příbězích známo, vždy je někdo po ruce kdo pomůže. Pak tu je po moci toužící jiná společenská vrstva a tím bych svůj náhled do příběhu uzavřel, abych neprozradil moc. Herecky je to zvládnuté velmi dobře, režijně také. Ačkoliv to není nepochybně špička mezi scifi filmy, určitě se jedná o pohodovou podívanou. Za mě lehký nadprůměra celková spokojenost. ()

ještěžiju

Ano, jedna hvězda za to, že jsem to vydržel do konce, ale jako vždy, protože čekám, že by se z toho mohlo něco solidnějšího urodit. A jako vždy se zklamu. Určitě byste neprohráli, kdybyste si vsadili, že scénáristi ( autoři příběhu ) se nechali inspirovat Hunger games. Ty byly částečně řízlé Městem Ember. A tak trochu Inception, aby se neřeklo. Ti, co se nechali opít toudle sodovkou, by se měli nad sebou vážně zamyslet. Stejně jako byli Neohroženi ovládání onou drogou poslušnosti i vy jste ovládáni drogou ohromení z tuctovosti. :-( Vy znalejší tvorby Junkie XL budete zklamáni tou dětskou sodovkou, co pro tento film použili. Anebo jsem už z jejich hudby vyrostl. :-) ()

Ydrosten

Mám dceru, která je cílová skupina, takže bylo jen otázkou času, kdy do toho kina půjdu " protože je nějak důležité tento film vidět " ------ Nebudu se tady rozepisovat o debilitě podobných snímků, které opravdu nejsou pro mou věkovou kategorii, takže jen udělím poviný odpad + 4 hvězdy za dceru = 2 v průměru. Shailene Woodley je sice pěkná holka, ale to ještě neznamená že tomu napálím nějaké uznalé hvězdy. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Film jsem mněl totálně na háku, ale dceři jsem vynadal za to, že mi z tabletu smázla mahjong, a tak jsem v průběhu filmu byl nucen hrát tetris a briker2 ( dostal jsem se až do 38 úrovně ) + špunty do uší od kamaráda nefungovaly tak jak jsem si představoval ( i když ta hudba zas nebyla tak špatná - jen prostě moc řvala ) -------- Takže za moji osobu dávám odpad a za dceru 4 hvězdy ( je mladá, tak ať si to užije. No ne ? ) PS : při představě že půjdu ještě na další 2 díly, se mi neudělalo zrovna nejlíp. ()

pilarius

Srovnání s Hunger Games je nasnadě. Hodnotím jako zatím nepolíbený ani jednou z knižních sérií. Co zvládlo Divergence podle mě lépe, jsou rozhodně postavy (a herci v hlavních rolích). Už dlouho jsem například neviděl tak sympatický hlavní pár. Dále mohu pochválit rozumné dávkování tempa, zajímavé prostředí a dobře udělané triky. Malou výtku bych měl k obsazení některých vedlejších rolí, ale není to nic, přes co bych se nepřenesl. Všehovšudy jsem byl velmi mile překvapen, jelikož jsem toho podle námětu moc neočekával a herce jsem předem neznal. Trochu ale pochybuji o tom, že na to půjde rozumně navázat z místa, kde děj skončil, aniž by to upadlo do klišovitosti hladověherní konkurence. Po každém díle Hunger Games mi pořád něco chybí, mám hlad, ale ne v tom dobrém smyslu... Divergence mě nasytila. ||| EDIT: Přečetl jsem si celou knižní trilogii a trvám na tom, že filmové zpracování je lepší než předloha, která je poněkud uvzdychaná a nevykresluje ty charaktery ani zdaleka tak zajímavě. ()

owwidius

Napad zaujimavy a aj vizualne pekne, ale to prevedenie je dost take jednoduche a predvidatelne, tak isto postavy. Taka priemerna zabavka. [#35/2014] ()

Ben Nevis

Film mě bavil víc než knížka, protože tu nebylo tolik prostoru rozpitvávat násilně utvořenou společnost, která by fungovala nanejvýš pár měsíců. Však taky hlavní zápletka je o tom, že nefunguje. Překvapila mě herečka hlavní role. Vybrali někoho, kdo nevypadá jako supermodelka (což koresponduje s knihou, jestli si dobře vzpomínám) a umí obstojně hrát. Tímto obhajuji své nekritické hodnocení. ()

MikeeTheory

Tak to vypadá, že jsem asi ještě teenager. Divergence mě totiž naprosto pohltila, a to zejména svoji myšlenkou. Připouštím, že příběh je poměrně jednoduchý a na mnoha místech i předvídatelný, to prostředí ale Veronica Roth vymyslela fantasticky. Dále chválím obsazení Shailene do role Tris (přesně tak nějak jsem si ji představoval i v knížce) a výbornou hudbu Junkieho XL. Komentář k hudbě: Junkie XL překvapil. Jeho primární zaměření je spíše elektronika, zde ale potvrdil, že mu soundtracky nejsou cizí. Hudba je totiž pro film jak stvořená. Najdete v ní jak silné a chytlavé motivy, tak i spoustu emocí a dojemných chvil. Hodně je v tom také cítit vliv pana Zimmera. S ním už Junkie spolupracoval na posledním Batmanovi a je vidět, že od mistra mnoho pochytil. Tohle je zkrátka naprostý skvost a jedno z největších překvapení tohoto roku! ()

Anduril

Očakával som ďalšiu tínedžerskú vymletú somarinu, ale bol som dosť milo prekvapený. Páčilo sa mi celkové spracovanie filmu (kamera, strih, hudba, pekné zábery...), zaujal ma príbeh (premýšľam že sa porozhliadnem aj po knihe...), niektoré myšlienky tiež boli zaujímavé (5 frakcií, rozdielnosť, lov na tých čo "vytŕčajú", prekonávanie strachu, hľadanie sa, vytrvalosť v tom čo som si vybral .... ), niektoré herecké výkony ma tiež zaujali, ale niektoré zase boli chladné ako psí čumák (takže asi tak 50% na 50%, konkrétne mená si už musíte zatriediť sami). Taktiež sa mi páčilo "čistota" tohoto filmu vo vzťahoch, a že je bez zbytočných krvavých záberov ... zdá sa mi veľmi prístupný pre našich tínedžerov, v pohode pre 15 ročných +/-. Hlavne si naň vytvorte vlastný názor, pretože rozdielnosť komentárov je obdivuhodná. Dúfam, že milo prekvapí aj vás. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

20.04.2023

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin

11.01.2018

Vlna young-adult sérií nám po Stmívání, Hunger Games a Divergenci trochu utichla (už nás čeká jen třetí Labyrint), ale nebojte se – další filmy jsou za dveřmi! Elizabeth Banks chystá Rudou královnu,… (viac)

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (viac)