Arach.No

Auta se neobešly bez těch klasických moralit, jako když se nafoukanec zčista jasna změní na toho nejhodnějšího kluka (promiňte, auto) pod sluncem, nakonec všechno dobře dopadne a náš hrdina pochopí, že jsou důležitější věci, než vyhrát závod. Samozřejmě, že jako bonus k tomu získá Porsche svého srdce. Samozřejmě, že ve správném filmu o autech nemůže chybět Ferrari, a co jiného čekat, než že jeden závoďák zachrání celé město. Všichní jsme od začátku věděli, že Burák je další z klasických vtipných figurek, které hlavnímu hrdinovi pomůžou napravit se. Všichni jsme věděli, že nás bude čekat romantická projížďka, aby jsme v zápětí měli proč být smutní, když se ti dva ani nerozloučí. Každý z nás věděl, že Road 66 je ta nejúžsnější silnice na celém světě, a že by dokázala obměkčit srdce i toho největšího mrzouta. Nebyl snad jediný člověk, který by nečekal, že "doktor" nakonec Bleskovi pomůže (skoro) vyhrát závod o Zlatý píst. Stejně jako já jste věděli, že zápletku tohoto filmu by předem prokouklo i malé dítě. Ale ruku na srdce, komu to vadí? Komu vadí, že v podstatě celý tento film je jedno velké klišé. Komu tyhle věci vadí, když je nám to všechno naservírované na tomhle diamantovém podnose. Zapálení tvůrců pro věc čiší doslova z každého pístu. Grafika je naprosto dokonalá a přesto, nebo právě proto, ve vás vzbuzuje pocit, že něco takového jste už viděli, i když ne v tak kouzelném podání. Přestože je v tomto filmu spousta moralit, tak si z něj dospělý divák odnese minimálně stejně silný (ne-li ještě silnější) zážitek než dítě. Shrnuto a podtrženo, Pixar pokračuje ve své krasojízdě kiny celého světa a ukazuje ostatním studiím, jak se mají točit filmy. Na takovéhle filmy je radost chodit do kina a proto už teď vím, že mě za pár dní čeká další jízda s těmito plechovými hrdiny. ()

Callas

8/10 Velmi příjemná pixarovská podívaná. Anglický dabing se mi opravdu líbil, ať už energický a sebevědomý "Lightning" Owen Wilson nebo vysloužilý maestro "Hudson Hornet" alias Paul Newman byli skvělá volba. Po grafické stránce úžasné, všechny roztomilé autíčka se oslnivě lesknou a pohybově jsou bohatě vybavené. Okolní krajina je opravdu věrohodná, však si taky tvůrci onu Road 66 poctivě nafotili. Toto všechno v kombinaci s užasnou kamerou vypadalo velmi působivě, zvlášť záběry ze závodního okruhu (kde mohli kameru umístit opravdu kdekoliv) byly velice chytlavé. Jako jediné mi vadilo, že některé vztahy mezi hlavními hrdiny vznikaly trochu narychlo (například sotva se Lightning McQueen přiřítil do malého městečka na Road 66, tak během pár dalších scén byl "Mater" jeho dobrý kamarád). Celkově však určitě doporučuju, je to zábavné, svižné a myslím si, že pro každého. ()

Perry-

SUPER. Kreslený film pro všechny věkové kategorie. Děti se budou spokojeně bavit ai ti ostatní si budou užívat příjemnou svižnou podívanou. ()

cab

Jedna z mene vydarenych pixarovek o nafoukanem zavodnim autu, ktere si uvedomi hodnoty v zivote za ktere ma cenu bojovat az pri donucenemu pobytu v jednom zapadlem mestecku, kteremu vzala lesk a prosperitu nove vybudovana dalnice. Lepsi prumer, ktery udrzuje nad hladinou (zase) precizni animace a srazi hrozne pomaly rozjezd, mentorsky-pateticke zakonceni "with a message" i absence vtipnych situaci ci prupovidek, ktere zustanou v pameti po alespon po nejaky cas. 70% ()

DocBrown

Film s takovymto dejem by vubec nemusel byt animovany a hlavni role by nemusela hrat auta, proste takova nenapadita kopie Doc Hollywooda. Pak bych takovy film asi sotva dokoukal. Ale co je na tomto filmu genialni je prevedeni hlavnich postav a vlastne celeho sveta na auta (treba VW broucci v rolich much jsou k sezrani). Zviratka v lidskych rolich jsou uz 50 let zcela bezna, ale toto je vrchol originality. Pocitacove animace jsou vyborne, ale i bez nich, s 2D animaci 80. let ale stejnym smyslem pro detail, by se mi film libil stejne. Pro me jsou navic auta srdecni zalezitosti a hlavne odkaz na minulost a 50. leta me dohnal k slzam. Jak smutne je, kdyz auto zustane opustene. NASCAR sice moc v lasce nemam, ale o to vic se mi libilo italske duo Luigi&Guido, zastupci toho praveho evropskeho zavodeni. Jen ten cesky dabing se mi moc nelibil, Fuka si prekladu az moc vymyslel a obsazeni nekterych (hlavnich) roli mi nesedlo. Uz se tesim, az si film pustim znova v originale. 90% ()

thorewi

Velice vydařený, zábavný a určitě nepřehlednutelný animák a další počin od kluku z Pixaru. Velmi pěkná animace, zábavné scénky, morální ponaučení, pěkný scénař a hlavně skvělé auťácké výkony ;) ()

Stružák

Pixar opět zaválel. Auta jsou jedním z nejlepších animovaných filmů za poslední roky. Originální nápad, roztomilá grafika, nezapomenutelné hlášky a v neposlední řadě skvělý hudební doprovod zvedají "cenu" filmu do závratných výšin. Snad jen samotný děj je až moc průzračný. Inu, co bychom chtěli - je to pohádka. :-) Pro milovníky animovaných filmů naprostá povinnost. ()

eagle-eye

Jedničku za scénu s Schumacherem na závěr a za mouchy auta, celkově to sálo za pendrek, klasické moralizování na každém kroku, všichni tam drmolili tak rychle, že už ani nevím, o čem se tam většinou mluvilo. Auta mě moc neberou, animace byla infantilní přesto film se snažil infantilní nebýt. Opravdu špatný, v porovnání s jinejma animáka podprůměr a v porovnání s Ratatouillem katastrofa, Bleska McQueena válcuje Remy & spol. brutálním způsobem. V Pixaru jsou určitě velmi zruční řemeslníci, ovšem ve vyprávění příběhů to v 90% silně pokulhává. ()

dopita

Možná nejslabší film od Pixaru, ale pořád je to za plnej počet. Příběh není zrovna dokonalej ale dokonalá je realizace a tím nemyslím jen animaci. Veškerá konkurence by si na takovýmhle scénáři vylámala zuby, ale Pixar ne. Navíc se hodně, ale opravdu hodně povedl dabing. ()

jakeer

Aj po zhliadnutí tohto filmu ostáva u mňa Dreamworsks jednotkou, keď si ma Pixar opäť raz nezískal. Uznávam, že to je všetko veľmi pekné, ale samotná personifikácia áut na dobrý scenár nestačí, aj keď sa vám to môže zdať roztomilé. ()

Paity

Pět hvězd musím dát. Originální námět, mému staršímu klukovi se to strašně líbí a navíc je tam super milovník italských autíček, který to poslední scénou všechno oddělá. :) Tohle se povedlo. Je to milé, je to poutavé a při troše pochopení se na to můžete koukat i s dětmi. Ale bacha, ať to není moc často, pak to má totiž takové účinky jako Teletubies. ()

Hanys_

Cars se mi nikdy moc nelíbily, ale teď jsem si je fakt užil. Ten příběh o frajerovi, který musí padnout na hubu, aby zjistil co je v životě důležité, by se dal vlastně aplikovat na cokoliv._Update 12/2022  - Čím jsem starší, tím ten první díl mám radši. Jedna z nejlepších pixarovek. ()

AdamesWWE

[9/10] Skvelý príbeh Bleska McQueena, závody, príjemno zobrazené prostredie dedinky v ktorej sa odohráva väčšina príbehu, zaujímavé vedľajšie "postavy" áut, to všetko ponúka tento animák. Skvelá atmosféra a mierna dávka humoru dodáva tomuto filmu pravý šmrnc. Za mňa tak trochu rozprávková klasika. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

24.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (viac)