Šarmantný šesťdesiatnik José sa vracia po tridsiatich rokoch do Prahy z emigrácie a so sebou priváža mexickú manželku i krásnu, dospelú dcéru. Hoci bol presvedčený, že rodné mesto už nikdy neuvidí, nakoniec podľahol naliehaniu dvoch žien svojho života. Jeho dcéra Penélope sa totiž márne snaží otehotnieť a veriaca manželka Dolores je presvedčená, že poslednou nádejou je zázrak, ktorý by v predvianočnom čase mohlo splniť slávne Pražské Jezuliatko. A tak José súhlasí s návratom, ktorý je pre neho radostný i bolestný - vracia sa do miest, ktoré pozná aj ku spomienkam, ktoré naraz ožívajú. Čoskoro sa ukazuje, že v Prahe je okrem legendárneho Pražského Jezuliatka aj rad ďalších bytostí, ktoré sú schopné konať zázraky. A nielen, čo sa týka vytúženého počatia. (TV Markíza)

Surina

Sice jsem velký fanda a obhájce českých filmů, ale tenhle film do našeho domova nevdechl ani špetku vánoční atmosféry. Film má být o tom, že zázraky se dějí a dějí se především na Vánoce. Avšak tady ději nepomohlo ani Pražské jezulátko, jenž by filmu vykouzlilo lepší hodnocení, tak hlavně, že Penélope pomohlo přijít do jiného stavu. V neposlední řadě chci zmínit manželé a herce J. Abrháma a L. Šafránkovou, které už na filmovém platně snad ani zvlášť vidět nelze. ()

Aljak odpad!

Márna snaha vytvoriť ten príjemný koncept príbehov, ktoré sa začínajú každý inde, postupne sa k sebe približujú a napokon sa spoja. Dlho predlho som čakal kým sa to vôbec nejako konzistentne rozbehne, a keď už prišiel prvý náznak prepojenosti príbehov, razom to bolo dosť predvídateľné. Navyše ani tá komediálna zložka, ktorá by to mohla ako tak zachrániť nijako nevynikla. Jediné čo bolo na tom dobré, bola asi fakt tá hudba a pekné zimné pražské scenérie. Ale inak obrovská bieda - od povrchného scenáru, cez slabú predvídateľnú dejovú líniu až po samotné postavy. V podstate dosť zbytočný film, akoby bolo treba nasilu na Vianoce niečo natočiť... ()

zdeny99

Starej chlap (Josef Abrhám) přijede z Mexika se svojí mladší manželkou a dcerou do Čech. Účelem má být, aby dcera díky lázním otěhotněla. Jenže skutečným důvodem cesty je, aby se po letech sešel se svojí starou láskou (Libuše Šafránková). Na oko se to tváří jako česko-mexický pokus o LÁSKU NEBESKOU, ale ve skutečnosti je to pouze komerční nudná sračka, která by si mohla podat ruku s latinskými telenovelami. Pointu to nemá, scénář je hrozný, příběh nudný. Celé to alespoň zachraňuje pěkná kamera s nádhernými záběry na pražské památky a vcelku příjemná vánoční atmosféra. [2843. hodnocení, 168. komentář, 42%] ()

Jara.Cimrman.jr

"Jak stihne obejít všechny hodný děti, když ani neumí chodit?" Ježíšek je v inkubátoru a tak není divu, že dětské dotazy se množí. Vybruslit z tohoto tématu se ctí je těžkým úkolem pro každého rodiče, ale tady je to jasné - Ježíšek má asistenty. Takže díky za radu, za vysvětlení úspěšné léčky neplodnosti ve Františkových Lázních a za tu vánoční atmosféru, která na mne vydatně z obrazovky dýchla. Žádný zázrak to sice není, ale já jsem si v něm pár důvodů pro lehké pousmání našel. ()

chrispe

Docela mě překvapuje to nízké hodnocení. Ten film se mi jako žádná tragédie nezdál. I když název zní víc než vánočně, tak na mě žádnou vánoční atmosférou nedýchl. Což je na jednu stranu škoda, ale na druhou ten film prostě o vánocích nebyl, jen byl zasazen do adventní doby. Jsem ráda, že pan Abrhám a paní Šafránková dostali pěknou roli, mám pocit, že v dnešní době se na starší herce zapomíná a když už si na ně tvůrci vzpomenou, tak je mi za ně v těch rolích smutno, jak jsou pitomé v pitomých filmech a zkrátka si nemyslím, že tohle by byl ten případ. Co mě na filmu mírně iritovalo byla postava Dolores, která byla v mých očích tak nějak pitomá, ale to neznamená, že nebyla uvěřitelná. Taky konec trochu pokulhává... ne proto, že byl hrozně průhlednej, ale SPOILER!! těma penězma mi to prostě přišlo, jako kdyby si koupila nejen dítě, ale i gigola ;) // Dojemný byl příběh matky s dítětem - nikdy bych neřekla, že se zařadím do řady těch, který po narození dítěte všechno ohledně dětí tak dojímá a když pan vrátný tomu drobečkovi šeptal, že ho do nemocnice prostě nedá, tak se mi úplně svíralo srdce :-)) - ale byla to spíš taková vata na výplň času. Co mě ještě mile překvapilo ta malá holčička - Emily Hrabáková. Ne, že by byla talent jako Tomáš Holý :D ale fakt mě příjemně překvapila její přirozenost před kamerou, což se poslední dobou u dětských rolí vůbec nevidí (k porovnání tu máme hned jejího brášku). No... sumasumárum to podle mě za podívání stojí... je to pohodový, oddechový (i když z toho mohli udělat pěkný drama a díky bohu neudělali) a ještě poznámka na závěr - někdo to tu nazýval jako pokus o Lásku nebeskou po česku... tak to je fakt mimo a lidi by měli vážně přestat srovnávat s tím filmem cokoliv jen proto, že je ve filmu víc postav a příběhů, co se dotýkají. "Hauk." (naštěstí, protože mám dnes pocit, že mi ty myšlenky vůbec nejdou do klávesnice nějak rozumně naťukat) ()

• Mexické herečky samozřejmě neuměly česky, představitelka Josého dcery Penélope (Aislinn Derbez) se ale naučila vše nazpaměť. (jenik71)
  • Film se natáčel v Praze a v Mexiku ve městech Bernal a Colón. V české metropoli se filmovalo konkrétně například ve Wine & Cognac baru na Malé Straně, kde se filmovaly barové scény. Natáčelo se v prosinci a v lednu 2013. (Busmart)

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám