Monty Python a Svätý Grál

• Česko Monty Python a Svatý Grál (viac)

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

Barak

Humor Monty Pythonů se pohupuje na hranici trapnosti a geniality - zatímco někdy jsem kroutil hlavou nad nízkým IQ scénáristů, podruhé jsem se s chutí zasmál. Štěstí, že u tohoto typu filmu se hodnotí jen míra vtipnosti, a ne ty další věci, jakými jsou třeba hudba či výprava (ta byla mimochodem hodně špatná :) ). Vůbec ale nechápu závěr filmu, který byl hrozně debilní - jinak ale docela zábavná podívaná.. koníci byly perfektní.... :) (7/10) ()

Gixian

Podlě mě je tento Pythoní kus lepší než Život Briana, je zde méně pro mne hluchých míst, a celkově se mi zdá film kvalitativně více konzistentní. ()

Mimo83

Hrozne slabé tri * Váhal som medzi 2,5 a 3 a už som chcel dať za dve, ale kvôli pár svetlým okamžikom - a bolo ich mizerne málo - som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu, aj keď trápnosti, nudy a nehumoru prevažovalo... a to britský humor priam zbožňujem... Pre mňa PREVELIKÉ SKLAMANIE!!! ()

papaguy

Mistři gagů se z toho celkem dovedně vylhali. Pobíhají od jedné více či méně legrační scénce k další. Bohužel to celé nedrží moc po kupě. Některé scény byly dobré a vyloudily u mě úsměv, ale jako celek mě to moc nevzalo. ()

LadyEsik

Tuto klasiku, prvotinu Terry Jonese a Terry Gillama, jsem - světe div se - viděla teprve nedávno. Na staré flmy se ráda podívám, ale také mi to nejdéle trvá, než se k nim dostanu. Čekala jsem úlet a nezklama se. Muži bez koní klapající kokosy, což určitě ušetřilo rozpočet. Povídky z doby krále Artuše, které jsou volně pojaté. Kam šel vložit vtip, tvořený jiným náhledem (až parodickým) na situaci, tam byl vložen. Humor Pythonů mi není tak blízký, ale líbil se mi. Rozhodně je to příjemné osvěžení po všech těch vážných artuškovských filmech a seriálech. ()

CarlCarlson

Teprve po tomto filmu jsem pochopil, co znamená ten pravý „suchý" anglický humor. Také jsem poznal, že opravdu někteří Monty Pythony milují a druzí je nenávidí. Z filmu jsem se smál jen u půlky. Z té půlky jsem přemýšlel, jestli není většina směšná. Nenajdu vtip, u kterého bych měl výbuchy smíchu. Některé až šílené úvahy (čarodějnice - kachna) byly dobré, ale po tomto filmu ani nemám chuť se podívat na další filmy z jejich produkce. ()

katmandzoo

Totálne mimo môj záber. Takýto štýl humoru nepreferujem, takže niet divu, že som to dopozeral len z úcty k menu Monty Pythonov. Ďalší ich film si už však rozhodne nepustím. Sorry. ()

Biopler

Nemal som vysoké očakávania, čakal som ujetosť čo sa aj potvrdilo. Humor vytváraný na kolene, spísaný na toaletný papier, to nie je pre mňa dielo, pri ktorom by som pukal smiechom, ba čo viac ho i obdivoval. ()

AloeB

Humor Monty Pythonů mi připomíná takový ten britský druh humoru například ze Života Briana (zcela nepřekvapivě) a taky z Black books (vlastně taky nepřekvapivě) kde se objevuje mnoho absurdních, buďto trapných, směšných, či iracionálních situací, kde já jakožto divák chápu že jde o vtip, že je to humor, ale nesměju se. Lehce se možná pousměju a uznám že jde o dobře vypointovaný vtip. Ale slibované záplavy smíchu. Kdeže. Což je škoda na to jakou mají Pythoni velký vliv na popkulturu. ()

kilobyte

Možná je tam pár slabších scén, u kterých si člověk říká: "Co to jako má být." a přemýšlí jestli mu něco neuniká. Pak ale vždy přijde nějaká bomba, která vás dostane. Možná až jednou zhlédnu vše od Monty Pythonů a pak si znova pustím Svatý Grál, tak už se budu jen bavit. ()

FanKalEl

Bizarnosť a absurdita v bezpečnej tôni. Vždy som bol fanúšik britského humoru. Je to dobré ale nesiaha tam kde je život Briana. (80%) ()

Kalimero13

S Monty Pythony jsem se setkal jen ve formě pár různých scének. Bál jsem se, že si k filmu neudělám cestu kvůli jeho stáří. Nemohl jsem se ale více mýlit. Už od prvních sekund naprosto skvělý absurdní humor, který mi sednul a překvapivě i skvělé středověké vizuály. Mrtě dobrých nápadů na relativně malé časové ploše. Velice silné 4*. Nikdy jsem netušil, že se boření čtvrté stěny dělo tak silně už takto dávno. ()

kondor77

Dadaistická dekonstrukce jedné z artušovských legend, která za svůj věhlas může poděkovat přehrávajícím neschopným hercům, nízkému rozpočtu, děsivé dramaturgii..., prostě filmařské naivitě. A přidáme-li do tohoto "kotle neschopných" Montypythony milujícího překladatele Petra Palouše, který s neskutečným entuziasmem a láskou překlad opečovával, pobavíme se i po x-tém shlédnutí. ()

Zombo

Musím říct, že u Svatého Grálu byla má frekvence výbuchů smíchu a překvapení mnohem vyšší než u takřka nepřekonatelného Života Briana nebo epizodního Meaning of Life. Klasický a pro mě svatý humor Pythonů tu byl výraznější a až k neuvěření extrémnější, přestože jsem si namlouval, že mě od nich už nemůže nic zaskočit. Od samého začátku bodují se švédsko-losými titulky, pokračující s Francouzi na hradbách, Lancelotovým masakrem, podříznutím historika a končící nejgeniálnějším krvelačným strážcem jeskyně (myslím toho bílého) a rafinovaně vyřešeným závěrem. Každý z jejich filmů má své kouzlo, ale Grál jsem si zamiloval. ()

jakkal

Mno, nemôžem povedať, že som sa nebavil. Zábavné to hej, originálne fórky tiež, ale bolo tam až priveľa hluchých miest. Stalo sa, že som kukol na čas, že kedy to končí, a to by sa pri dobrom filme stávať nemalo. No ale nikto nieje dokonalý. Navyše ma veľa krát tento film parádne pobavil, takže určite patrí k tomu lepšiemu vo svete komédií. Napríklad scéna s posvätným ručným granátom, či čierny rytier sa určite navždy zapíšu do môjho filmového podvedomia;) ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (viac)

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (viac)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (viac)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (viac)