Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

johnnie78

Zvláštní, zajímavý minimalistický psychohoror, který mi spíš než moderní duchařiny místy připomínal The Shining. Ačkoliv jsem už zhruba v polovině filmu přesně věděl, jak to skončí (a taky to tak skončilo), tak musím říct, že mi při závěrečných titulkách nebylo moc dobře po těle. ()

Fajung

Jeden z tých vydarenejších hororov v poslednom období. Prakticky od začiatku do konca si to drží slušnú atmosféru, aj keď s veľa ľakačkami netreba počítať. Skôr je to postavené na atmosfére a na mimoriadne pôsobivej a zimomriavkovej hudbe za ktorú pridávam 4. hviezdičku. 70% ()

Tomko87

Príde mi ako mierne neobvyklý horor s dobrou atmosfèrou a vydarenými scènami. Síce príbeh je sto krát obohratá platňa, no dobre podaný. Plus filmu dávam dobre zvládnutè prechody s minulosti do prítomnosti a naopak. Pochopitelne sa dpbre pozerá na krásnu červenovlásku Karen Gillan . Škoda že niekedy to má až moc pomalè tempo. ()

brasek

Sklamanie! Podľa mňa premrhaný potenciál, po dobrom úvode sa autori zamotali a prelínanie prítomnosti s minulosťou, reality s fikciou je na obtiaž diváka. ()

peeko

Už je teho vážně moc! Takto se to robit nedá, ale stále robí! Eštěže mají filmaři tolik slušnostě a dávají filmům odlišné názvy, když už ten děj stojí v jedné řadě za mnoha podobnými, ne-li stejnými. Během závěrečných titulků se mě děj filmu tak nějak promíchal s dalšími 4-5 filmy a nevim jakými. Pamatovat si budu jen tu kotvu s činkou, ale nebudu vědět odkud. Howg ()

Desmond04

Velmi příjemné překvapení. K Oculu jsem přistupoval střízlivým dojmem a nekladl jsem na něj žádné přehnané nároky. No a možná proto mě tak potěšil. Zápletka na způsob VěřteNevěřte asi není jedna z nejoriginálnějších, ale dejme si ruku na srdce, u tohoto žánru se originalita hledá horkotěžko. I přesto ale Flanagan přišel pro mě s novotou, kterou bylo prolínání minulosti s přítomností. Tento efekt byl použit skutečně s grácií a když k tomu připočteme skvělé MindFucky, kdy jsme ztraceni podobně jako Timbo a Kaylie, tak nám vznikne, alespoň pro mě, více než dobrý hororový kousek. Skvělé zakončení příběhu to jen potvrzuje. ()

Sherty

Horory miluji, ale už to je pěkná řádka let, co mě nějaký ten horor dokázal něčím překvapit. Když jsem si pustil Oculus, tak jsem opravdu moc od něj nečekal. Přeci jen režisér Mike Flanagan byl pro mojí maličkost velkou neznámou a herecké obsazení mi taky nic neříkalo. Do toho všeho ještě rozporuplná hodnocení diváků. Tak jsem se v klidu usadil a s vidinou odpočinkového snímku jsem si pustil tento film. No páni! Takhle originální námět jsem v hororu už hodně dlouho neviděl. Byl to takový malý příchod Krista od dob Šestého Smyslu. Velice dobré herecké výkony, všudypřítomný strach a zmatení. Zapomeňte na všemožná klišé, které se objevují skoro v každém hororu. Tady na vás čeká úplně něco jiného. Nečekal jsem nic a dostal jsem zážitek, který jsem musel naordinovat i svému okolí. Co víc si přát - 90% ()

Scaevola

V zásadě se jedná o průměrný duchařský horror, který straší především tíživou, psychologicky zabarvenou atmosférou a nejistou interpretací příběhu i činů hlavních hrdinů. Oproti podobným snímkům tu schází scény vyvolávající leknutí i většina krvavostí (až na - pozor spoiler - jednu opravdu odpornou žárovku a ztracený nehet), ale scénář si naštěstí vystačí s působivým prolínáním dvou časových linií. Přes všechny vyjmenované klady ale schází cosi důležitého - do značně nesympatické rodiny se totiž jen těžko můžete vcítit. ()

argo.smile

Podľa pár komentov som sa rozhodol ísť do toho s nadšením ale dostal som priemer a ešte k tomu bez strachu a akejkoľvek známky napätia. Ale natočené je to pekné, aj flashbacky sú ok. Na zabitie večera ok. Ale pre mňa slabé 3*. ()

Ace.A.T.L.

No, tohle bylo fajn. Člověk tak nějak doufá, že to neskončí, jako jiný klišé a naštěstí se tak nestane. Celej film je dost tíživej, člověk se chvílema zamejšlí nad tím, kolik zrcadel doma má a čeká, co se dál odehraje. Naštěstí si to nehraje na nic spešl a stačí tomu to, že zaujme. A podvedlo se. Za mě by to byly 3*, ale přidám ještě jednu za Karen, páč tady to byla skvělá role, jí sedla a Karen mám rád. Za mě teda 4* a DOPORUČUJU ()

Ali-eN

Opravdu dlouho mi tak neběhal mráz po zádech jako u Oculus. Už Absentia byla skvělá a Oculus je opravdová bomba, tedy alespoň v porovnání s dnešní konkurencí. Flanagan je velký fanoušek Lovecrafta a má svěle našlápnuto, velmi se těším na další jeho skvosty. ()

reccal

Už na začátku víme, že je něco špatně. S každou další minutou je to čím dál horší, a nepomůže ani zběsilé modlení se ke všem bohům, ani křečovitě sevřené všechny pěsti a prsty. Protože NĚCO tam je a schizofrenní prolínání minulosti a současnosti je smrtícím nástrojem..... fuj, pokud se ještě někdy budu líčit, tak rozhodně ne před zrcadlem. ()

l.l.negro

Opravdova kvalita. Chvílemi jsem se ztrácel v ději a pak zase nacházel. Nakonec Jsem se probral v křesle a s potěšením a začal Tleskat Flanaganovi. Děj mě opravdu vtáhnu do filmu a já nevnímal nic jiného než Kvalitní horor který mě donutil ze sebe oklepak husí kůži. Postavy jsou moc sympatické a Hudba ve filmu byla opravdu děsivá. Velká spokojenost a čekám až Mike Flanagam vydá další filmy :D ()

Dvyt

Nebylo to vůbec špatné. Film je sice plný různých nesmyslů a usměvných konstrukcí, ale jinak se celkem dařilo držet atmosféru a nenudil. ()

MachPavel

Super a skvělé ..!! Co dodat . Po dlouhé době horor, který mě zavrtal do křesla a shltl jsem ho na jeden nádech. Nic pro nechápající , ale musí se u něj i tošku myslet - super - skvělé prolínání časových os..!!! Napětí,myšlenka i pár lekaček, ale hlavně to má atmosféru a naprosto skvělá hudba ..!!! OST - jsem musel získat..:D U mě v poslední době řadím mezi top horory jako Sinister,Mama,V zajetí démonů,Insidious,Temné nebe nebo můj srdeční Evil Dead ..!! Gratulace autorům a tam myslím, že dvojka následovati bude..??!! :D ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (viac)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)