Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

papadoce

Tak nepozerajte traileri do piče. Máte pred sebou film, ktorý odsýpa. Má kvalitnú akciu, výpravu, triky a až na pár malých chýb v kastingu (najmä to chcelo sexi ženské) sa jedná o podarený dobrodružný fantasy film. Fakt ma iritujú tie vaše ufňukané komentáre a k nim prisluchajúce hodnotenia. Mať Vás teraz u mňa v obývačke, tak Vás tak zrazím mojou železnou polo božskou päsťou k zemi, že by vás vlastná z bežného ľudu smrteľnícka matka nespoznala, do piče. ()

TommyDiamond

Je pravda, že díky své muskulatůře a hereckým zkušenostem není v hollywoodských končinách lepší adept na roli Hercula než vysloužilý wrestler Dwayne Johnson. Jeho výkon založený na síle, drsných slovech a ukázce svalové hmoty mu sedl jako ulitý....I když byl tento snímek mnohem lepší než Hercules: Zrození legendy, tak myslím, že si Evan s Brettem nevybrali zrovna tu pravou část Herculova mytologického života a jejich nový rozměr dobrodružství o záchraně Trockého království mě nijak zvlášť neoslnil. Páni tvůrci se měli držet těch tolikrát zmíněných dvanácti úkolů, protože úvod, kde Diův syn zmáknul lernkou hydru,erimanského kance a nemejského lva byl asi tou nejlepší chvílí celého filmu....... Osobně mě snímek zklamal, ale tři hvězdy si zaslouží ()

darthvader77

Zarputilé mávání zbraněmi mě nedokázalo zbavit pocitu, že sleduji ve skutečnosti hospodskou šarvátku, nebot to práce s komparzisty evokovala, jinak ale zábavné béčko, které si občas udělá legraci samo ze sebe a navíc oslňuje ucházejícím hereckým sestavením. ()

Murdock

Ne...to neni zábavný béčko, tohle je nudná pitomost a nejsmutnější jsou ty záblesky potenciálu někde vzadu. Ratner je prostě žabař a vždycky bude... ()

Gromit

Tentokrát mě Brett Ratner hodně naštval! Příběh o Herkulovi je sám o sobě nadčasový a divácky vděčný, ale Ratner jej musel za každou cenu pošpinit, poplivat a zadupat do země. A vykrádat při tom Barbara Conana, kterého chtěl kdysi sám natočit (resp. jeho remake). Přiznám se, že bych nad tím jen znechuceně mávl rukou, jenže on měl navíc k dispozici sto miliónů dolarů a Dwaynea Johnsona! Jistě, pořád to ještě není taková katastrofa jako třeba nový Souboj Titánů (a jeho pokračování), ale tento fakt mi jako útěcha rozhodně nestačí. ()

LakiyL

Prúser, a dosť veľký. Taký hallmarkovský Hercules s vyšším rozpočtom a jednou hviezdou čo je práve v kurze. A tak málo Iriny Shayk?? No hriech :D Sem tam aj náznak nejakého trápneho vtipu. Najlepší jednoznačne úvod, ale čo z toho keď je zbytok filmu nudný. Rekordný film v počte použitého spojenia: shield wall. :D ()

Hisnuklusi

Víceméně zklamání. A to jsem se na to těšil od první klapky a netrpělivě vyčkával, čekal jsem takovou třístovečku po Dwaynovsku. Dostal jsem takove průměrne bečko po hovnovsku. Ale solidni momenty film měl, to zas ne, že by neměl. Bitvy vubec nebyly špatne, mohly byt lepši, ale taky mohly být uplně klidně mnohem horši. Každopádně, každym směrem na mě utočily nesnesitelne dialogy o hovnech a všudypřítomný nedostatek financí. Navíc mi to cele přišlo, jak kdyby to bylo tak trochu točene spíš pro děti, ja bohužel čekal dospělou řež plnou krve a to to určitě není. A samotny Dwayne ? Myslím si, že to mohl zahrat lépe, už měl docela dost rolí, v kterých ukázal, že hrát umi, tady ta to ale podle mě tak uplně nebyla. Byl celý takový v te sve typicke křeči, u ktere jsem si myslel, že už se jí dokazal zbavit, možna za to ale mohl i scenář a režiser. ()

DaweForeman

Když tohle srovnám s oním druhým Herculem natočeného toho samého roku, tak rozdíl jako nebe a dudy. S tím, že tohle si udržuje tu správnou rovinu a to druhé vůbec. Vzhledem k tomu, že jsem viděl toho druhého jako první, tak jsem očekával od tohohle podobnou blbost. Byl jsem mile překvapen. Po chvilce po začátku jsem si říkal, že by to nebylo špatný, kdyby to bylo braný jako na smysl posledního Souboje titánů, ale bohužel se toho člověk tady nakonec nadočká. Spíše se dočká něčeho mezi Trójou, 300 a Králem Škorpiónem s příměsí nového Barbara Conana. Nejvíce se mi tu líbila ona myšlenka toho cvičení té armády a pak samozřejmě ne pro vše zprvu jasná myšlenka politického pletichaření, které je jasné až ke konci. Nejlepší pak scénou je samozřejmě onen předkonec, kdy tam Herkules je v těch řetězech. V tom momentu se napětí dá krájet. Boje jako takové pak netrpí přehnaností a dá se na to koukat, že si člověk neřiká, že to je naprosto nereálné. V závěru bych snad zmínil ještě onen zajímavý humor, především hlášky toho proroka. ()

beso74

Herkules zbavený mýtov. Žiadna mýtická príšera, žiadne nadpozemské konexie, žiadna mágia. Ale množstvo akcie, britké dialógy a charizmatický Dwayne Johnson pevný ako skala. K tomu milosrdne krátka stopáž, čarokrásna krajina (mám dojem, že niekde v Maďarsku) a skupinka vcelku sympatických žoldnierov ako keby vyklonovaná zo siedmych statočných, či spoločenstva prsteňa. Správne ladená pseudohistorícká báchorka, ktorá sa vôbec netrápi tým, či rekvizity vyzerajú historicky hodnoverne alebo nie. Čo viac by si divák mohol priať ak chce vypnúť mozog a užiť si poriadnu dávku napätia a akcie. Najlepší Hercules z trojlístka videného za posledný rok. A navyše aj krátka inštruktáž o dôležitosti propagandy. Šéf nacistického Abhweru, Canaris, by sa z toho úplne šťastím pominul... ()

jadran90

Vlasatý Kámen, cha cha. Hercules je o dvě třídy lepší, než Hercules: Zrození legendy. Jsem spokojený. Jedná se podle mě o zpracování, které nenudí. Vtipům a hláškám jsem nakonec přišel na chuť, akční scény mě taky bavily. Vyloženě mimo mísu je film až v závěru, hlavně ti vlci... Johnson hraje docela slušně a když se k tomu ještě přidá povedená parta, která mi z nějakého důvodu pořád připomínala tu z Thora, odpustím i klasické chyby scénáře. 4. hvězda nebyla daleko. ()

JohnZ87

Tak musím říct, že po zrhuba dvou třetinách filmu a zdánlivém "happy-endu" jsem to viděl tak na pomezí mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Průměrný film s několika málo zajímavějšími okamžiky a pár vtipnými hláškami. Ale poslední půlhodinku film jakoby přeřadí na vyšší rychlostní stupeň a Hercules se doslova utrhne ze řetězů. Rozjede se velkolepá akční jízda, která se ovšem vyhýbá přehnané over the top akci, ačkoli jsem k ní Hercula doslova tlačil očima, protože velmi působivý a emociální věštcův proslov by snad motivoval každého. The Rock se role zhostil opravdu se ctí, filmaři mě nicméně trochu zaskočili snahou Hercula polidštit a zreálnit tzn. udělat z něj obyčejného smrtelníka a ukázat, jak vlastně vznikaly staré řecké báje a pověsti (pomocí vypravěčů, kteří si rádi příběh přibarvovali). Vlastně se filmaři tak trochu zříkají čehokoli nadpřirozeného - kentauři jsou jen optický klam, Hercules svého otce Dia nikdy neviděl... Právě ona poslední půlhodinka je zaměřena na zrod skutečného hrdiny, který dokázal nemožné... takže v divákovi i přesto mírně hlodá nejistota. Přestože jsem čekal, že film se v duchu posledních 30 minut ponese bezmála celý, tak i přesto zvolený koncept celkem funguje, nicméně se z filmu určitě dalo vymáčknout víc a proto bych se vůbec nezlobil, kdyby si The Rock roli ještě alespoň jednou zopakoval. 70% ()

Lavinia

Hercules je potulný žoldák, který se skupinou dalších nabízí své služby, přičemž ho jeho příbuzný opěvuje jako poloboha. Dvě třetiny filmu o válce proti vzbouřencům, slavné vítězství nad nimi, nato zbytek filmu o jejich osvobozování v nové roli bojovníků za svobodu. Jak prosté, tak pitomé. ()

himor

Naozaj som bol prekvapený a v tom dobrom slova zmysle. Johnsonovi sadla úloha Herkulesa priam skvostne a zas len ukázal aká je bedňa, a to mal čo ukázať, je zjavne v top forme sakra. Príbeh bol slušne odľahčený o rôzne fikcie a bájky čo o Herkulesovi hovoria ako o bohovi. Celý film ubehol rýchlo, akcie bolo dosť, nejaké vážne reči neboli, tak tým sa to ani nepokazilo. Užil som si filmík a pozriem si ho zas, lebo je fakt dobrý. ()

Pulper

Stačilo by napsat "typicky americké". Z mýtu si vzali postavu, nechali jí to známější jméno, protože nevzdělaní běžní obyvatelé USA by se zřejmě zmateně ptali, kdo, že je to Héraklés. Pak, aby se neřeklo, zmínili pár historek z jeho života (hadi, kanec, hydra, lev). Nakonec přidali několik dalších postav z legend a vymysleli si sakumprdum vlastní příběh. Celý film mohl být klidně v duchu úvodní pětiminutovky plnění úkolů. Definitivně jsem se rozhodl nedokoukat po "historické" poznámce, že se příběh odehrává ve 4. století př.n.l.. Přesný rok už si nevzpomenu, ale je to úplně jedno, protože kdyby si rejža a scénárista dali tu práci, zjistili by, že příběhy o Héraklovi jsou kladeny do období jednu generaci zpět před Trójskou válkou, a ta se s největší pravděpodobností odehrála někdy mezi lety 1250-1200 př.n.l. Smutné. ()

Scraffy

Veľmi zaujímavý pohľad na Herculesa. Je to vlastne úplne iné, ako sme mohli vidieť doteraz. Efekty sú pekné a príbeh je vymyslený na jednotku. Obsadenie je slušné a Dwayne Johnson sa do hlavnej role skvelo hodí. Finále filmu je slušné. Bavil som sa. ()

ŠpetaMarek

Takhle role moc Rockovi nesedla, mel jsem pocit, ze pulku casu potlacoval svoje manyry, pro ktere je tak oblibeny. Kazdopadne filmu hlavne chybi nejaky uchopitelnejsi pribeh, takhle se pred nami odehrava serie navazujicich scen bez dumyslnejsiho propojeni. Ale nuda to zase neni, to ne. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)