Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

ŠpetaMarek

Takhle role moc Rockovi nesedla, mel jsem pocit, ze pulku casu potlacoval svoje manyry, pro ktere je tak oblibeny. Kazdopadne filmu hlavne chybi nejaky uchopitelnejsi pribeh, takhle se pred nami odehrava serie navazujicich scen bez dumyslnejsiho propojeni. Ale nuda to zase neni, to ne. ()

PlysovyMacko

Fantasy, ktoré neurazí. Paradoxne viac ako Hercules je zaujímavejšia jeho vtipná a hlaskujuca družina. Bitky sú ok, nie sú krvavé. Výborne je ako Hercules sám dekonštruuje vlastný mýtus. Rockovi tie fúzy moc nepristanú. ()

markus57

Velice příjemné překvapení :) Samozřejmě nebýt Rocka , tak bych o film ani nezavadil. Příběh jednoduchý, je brán trochu s nadsázkou , ale to je jedině dobře a několik momentů, které vykouzlí lehký úsměv rozhodně prospěje . .. film mohl být o něco delší , o něco více epic momentů a soubojů a bylo by to na 5 . Takhle 77% ()

Midar

Absolutně zbytečný film, jehož banální zápletka by se dala zabalit do půl hodinového fanouškovského snímku. Kromě Johnsona v životní formě (když nepočítám Pain and Gain) a prvních asi dvou minut, ten film prostě nemá čím zaujmout. Ratner zde jen potvrzuje, jak velký břídil vlastně je. ()

toty

Ako nečakal som žiaden zázrak a ani som sa ho nedočkal. Miestami sa mi už aj driemalo. Tuctová vykrádačka Krála škoriona,s velmi slabučkým dejom. nič bájne som v tom filme nevidel,až na pár vtípkov. Herecké výkony tiež neboli bohvie čo a to že the Rock pribral 12 kg svalovej hmoty ma už vobec nezaskočilo. Ach pane dik,ale nikdy víc. ()

Syna.1990

The Rock jako Hercules? Pecka. Tohle je role pro něj jako dělaná. Celý film se nese ve svižném tempu. Ian McShane ve svých 70 letech hrál výborně .. V Herculovi je mnoho vtipných hlášek a celkově se mi humor v tomto filmu velice zamlouvá. Samozřejmě to není film, který by se měl zařadit mezi mé TOP filmy, ale zlatý střed to je .. Každopádně pro mě byl největší hvězdou filmu Aksel Hennie - Ten prostě neměl nejmenší chybu! Avšak kdo očekává nějaký špičkový příběh, tak ten ať si nechá zajít chuť! 65% ()

Uberlord

Ničím zajímavý film, který moc nepřekvapí... Ba naopak, drží se poměrně jasně klasických jistot a některé scény ve mě vyloženě vyvolávaly ten pocit, že už zde chybí jen charakteristický cvakot kopírky, který by to vše jasně vynesl na světlo. Nicméně jsem těchto pár scén vytlačil do ústraní a snažil se užívat si Dwayna v naprosto famózní formě, rozdávajíc rány, jak se sluší a patří... Místy jsou trochu slabší efekty, ale to poměrně jasně vyvažují skvělé bitvy. Pokud mohu něco skutečně vyzdvihnout, tak je to zvuková stránka filmu, která je skutečně perfektní. No, když se to vezme kolem a kolem, scénář je docela primitivní, výprava dosti nudná a Dwayne neměl ani šanci hrát tak, jak je u něj zvykem. Pro mě dosti nevyužitý potenciál filmu a Dwaynova umu. Jediné, co mě mile překvapilo, bylo ono vymýcení mýtu. Jinak je to dosti průměrný průměr. ()

george82

Nuda aneb jak natočit báji o někom jinak. Proč? Hercules a sirotekz Athén? Pro Krista. Příště se točí nový střihoruký Edward. Zjistí se v něm, že šlo vlastně o Wolverina... ()

Brano

Tak tento film je pre mňa veľké sklamanie. Všetky špeciálne efekty a najlepšie akčné scény, ako nám to sľubovali traileri si užijeme len v úvodných minútach. Toto je najhoršie spracovanie Herculesa, aké som doposiaľ videl. Je to nudné a nezaujímavé. Herecké výkony strašne slabé a Dwayne okrem kopy svalov toho tiež veľa neukázal. Na to akú to malo reklamu a čo všetko to sľubovalo je to bieda a podľa toho aj hodnotím tento film . 2* za záverečnú scénu, ktorá ma jediná zaujala. ()

Vocoun

Hercules potvrdil trend fantasy poslední doby. Jde zejména o akci, stopáž maximálně hodina a půl a pokud to jde, vyprávění legendy tak trochu jinak. Stejně jako u Draculy nebo Frankensteina. Každý film byl jiný a přitom tak stejný. Nemá moc smysl se tu rozepisovat, byl to slušný oddychový filmek bez příběhu nebo hereckých výkonů, ale akce byla slušná, mrtvol taky dost. Takže takový průměr stejně jako Drakula, ale vyloženě to neurazí. 65% a 3* ()

Vykuk

Hm.. mno.. na jedno podívání, když se chcete jen rozvalit u TV máte chuť na trochu "fantasy". Není to špatné, částečně se tam pere snaha o reálnost a nesmyslně přehnané prvky (hodné Hercula), pár pokusů o vtip moc nevyšlo a příběhu tak nějak chybí šmrnc, ikdyž pravda základní zvrat tam je, prostě proč ne. Ale je to spíš podprůměr, nebýt Rocka, brodí se to asi v blátě. ()

adamcik.patr

Průměrné. Počítačové efekty jsou podprůměrné. Výkon Rocka je klasický. Více, ale než samotná postava Herculese, se mi líbila jeho družina. Hlavně Ian McShane a Aksel Hennie byli výborní! Pokud čekáte oddechovku a máte volných 90 minut, tak vřele doporučuji :) ()

vieriX

Ve výsledku jsem hrozně zklamaný čekal jsem že to bude mnohem lepší než rádoby Hercules co tu byl pár měsíců předtím. To se sice splnilo, ale jinak celkem bída příběh hodně hloupoučky take to klasické klišé prostě hrdina se postaví na stranu, která se ukáže časem jako tyranská. Kolikrát to už tady bylo asi nemá cenu zmiňovat dále co tu žalostně chybí je pevně stanovený zaporák, který by dal zabrat hlavním hrdinům. Chybí tu nějaká interakce z bohy par sekundové nastřelení 12 úkolů co musel Hercules splnit je hrozně málo. Jediné pozitivum, které zabráni filmu od totální sračky je The Rock. Hrozně že takový potenciál filmu nebyl ani zdaleka naplněn. ()

germiny

SIce je to blbost jak bejk, ale pěkně se na to dívá :) Klasický popcorn bez něčeho hlubšího. Nevím sice, proč nám kladli na srdce, že je to skutečný příběh a snažili se o demytologizaci (?) Hercula, když ve finále stejně zjistíme, že je to übermensch, ale budiž. Klišé tam bylo očekávané a šablonové (juhuuu válečný panic zachrání Hercula/parťák se vrátí v ten nejnečekanější moment) a zápletka byla take jak z telenovele. Jenže je to pořád asi to nejlepší, co kdy bylo z Hercula vytvořeno a za to je + :) Snad se někdy dočkám pořádného zfilmování plnění jeho úkolů. ()

ratpile

Nuda a šeď. Johnson mi nevadí, přímočarost děje by byla celkem sympatická. Nadhledu je možná trochu moc, ale komiksový Herkules přeci jen není dokument o holocaustu. Teoreticky všechno OK. Všechno je ale TAK průměrné a totálně prázdné. Příběh, emoce, herecké výkony, výprava, atmosféra, akce - naprosto sterilní, zakázková práce. Hercules nevyčnívá prostě vůbec ničím a nedokáže zaujmout ani v konkurenci velmi nenáročných popcornů. Ratnera fakt nikdy mít rád nebudu. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)