Old Surehand

• Československo Old Surehand (viac)

Muž, ktorého všetci prezývajú Generál, je obchodník so smrťou. Predáva Indiánom zbrane a štve ich proti bielym osadníkom, lebo mier by znamenal koniec jeho obchodom. Vo svojich snahách sa neštíti ani zavraždiť syna náčelníka Komančov, ktorí sa chystajú na odvetu. Len Winnetou a jeho priateľ Old Surehand môžu zabrániť katastrofe. (STV)

qwxyz

35%. Docela špatná napodobenina nějakého kladného hrdiny. Takový je bohužel podle mě nejspíše tento film. Asi ta myšlenka, která měla jíti k divákovi byla jinačí. ()

Mirešák

Tato zfilmovaná Mayovka za ostatními nezaostává, ale ztratí se mezi nimi. Nechybí zde padouch, co se snaží vyvolat válku mezi indiány a bělochy, odvážný a spravedlivý člověk s takřka nadpřirozenou schopností (trefit se mávnutím pistolí, kterou bude muset dokazovat) snažící se zachovat mír, jeskyně, honba za zlatem, přivázání ke kůlu, romantika, plížění se, vysvobozování zajatců, rvačka v hospodě, úkryt v jeskyni, samovraždící se padouši ... Jistá postava se snažila (ne příliš úspěšně) napodobit Sam Hawkinse, přebíral i hlášky, jestli se nepletu. Vinnetua nebylo mnoho, ale vzhledem k názvu filmu to nepovažuji za chybu. A samotný Surehand mi občas připomínal spíš Hercula Poirota než Shatterhanda. ()

Jorge K

Stewart Granger potřetí a asi nejlépe, pokud to chce člověk nějak odlišit od těch předchozím hrůz, pak 2 hvězdičky. Dějově asi nejpovedenější, ale herecký výraz se příliš nemění, i když už nebyl tak přehrávaný jako v předchozích dvou vystoupeních. Role náčelníka apačů jako přenašeče zpráv nic moc. ()

topol999

Jak už jsem zmiňoval dvakrát: Old Surehand mi nevadí a proto by ode mě Old Surehand měl dostat vysoké hodnocení, ale bohužel se tak nestane. Děj je vcelku originální (pro mayovky), jedná se zde totiž o Surehandovu pomstu a to se mi vcelku zamlouvá, protože Old Shatterhandův život už vykreslen byl, tak proč by se nemohl zfilmovat i osud Surehenda?? Postavy jsou vcelku snesitelné až na blondýnku Judithu a blbce Old Wabella. Nikdy nepochopím proč se snaží "oživit" hlavního padoucha, když jasně ví, že by neměl. A jak to dopadne?? Správně, generál se probere a chce zastřelit Surehanda. Naštěstí je zabit. Hudba je Ok, postavy, herci také, ale dabing je otřesný a akce docela málo. Terence Hill zde hraje velkého poseru a podpantofláka, co neví ani jak se střílí. A to že tu skoro nehraje Vinnetou?? To mi zas tak moc vrásky nedělá, jmenuje se to přece Surehand. 65-70% ()

Sindibad15

Jedna z nejhorších Mayovek... celou dobu jsem marně čekal na pořádnou přestřelku a nic. Tenhle snímek snad nejde ani hodnotit. Zklamání po všech stránkách. ()

Redyx1 odpad!

Odporný paskvil,kde šedivej dědek si hraje na kovboje a je rad že se vůbec udrží na koni.Trapny pokus autorů napodobit Old Shatterhanda vyzněl jako výkřik do tmy a film byl totální propadák!Humus!🤢🤮 ()

Steparu

Filmy s Surehandem nemám rád. Přijdou mi nudné a ani chemie mezi herci není dobrá. Čemuž se nikdo, kdo zná pozadí a chování Grangera nemůže divit. Lituji celý štáb a to že na to padli tři filmy. ()