Počas 2. svetovej vojny odhalí oddiel amerických vojakov plán, ktorý môže zásadne zmeniť priebeh vojny a nakloniť víťazstvo v prospech nacistického Nemecka. Jednotka je poverená odviesť zásoby na štáb. Pri ceste sú napadnutí a ocitajú sa v tyle nepriateľa. Začína nemecká protiofenzíva. Aj napriek nebezpečenstvu, ktoré im na nepriateľskom území hrozí, sa skupina rozhodne nájsť nemeckého jadrového fyzika, zaistiť plány vývoja atómovej bomby a zabrániť nacistom zvíťaziť. (TV Markíza)

Morholt

A přitom to začalo tak slibně. Úvodní přestřelka navnadila a já si říkal, že to přece nemůže být tak špatné. Byl jsem ochoten přehlédnout i nesmyslnost úkolu, kteří vojáci dostali, ačkoliv pořád nechápu, proč museli převážet šunku místo toho, aby šli třeba prozkoumat sektor A či B. Pořádné varování přišlo při přestřelce s obrněnou divizí SS, ale pořád jsem si říkal "Co chceš? Vždyť je to béčko." Jenže když se pak celá ta squadra vydala na špacír skrze Německo a aby šlohla atomovku, zachránila profesora, přičemž se k nim cestou přidali Vinnie Jones a Ivan, co byl vlastně Jacek, začalo toho být prostě moc. Že tito hrdinní vlastenci cestou vystříleli půlku wehrmachtu a SS netřeba rozvádět. Za Vinnieho a úvod 15%. ()

DJ Kritik

Začiatok filmu je zasadený do obdobia vianoc roku 44. Úvodné scény ma natoľko zaujali, že som si myslel, že to bude niečo ako Zachráňte voj. Ryana, ale bohužiaľ doatalo sa mi len niečo medzi Indiana Jones a ruskou paródiou Špión. Vo filme je dostatok akcie a dokonca aj vcelku dobre prestrihanej a aj zvuk a kamera robia tento snímok pozerateľným. Niektoeé scény sú tu výborné na pohľad a utkvejú v pamäti. Vinnie Jones si neodpustí, aby si udrel nejakých Nemcov a tak nejak sa prepracujete k záveru filmu, ktorý síce nenudí ale po takom úvode očakávate niečo iné. Teda aspoň ja. Škoda, ale snáď nabudúce. ()

Thomassi

Hmm, tak hru jsem měl a vlastně pořád mám moc rád, je to jedna z nejlepších, co jsem kdy hrál. Říkal jsem si, že by na její motiv mohl být natočen i nějaký ten válečný biják. To se mi splnilo, ovšem pouze ve formě video filmu. A už to byl náznak, že je něco špatně. Začátek mě přitom uvítal v dobrém stylu. A když se objevil Conti, kterého hrál Neal "Compton" McDonough, říkal jsem si, že to nemusí být zas tak děsné. Pak se ale z válečného filmu stala špionážní sračka. Tolik chyb a blbostí jsem snad ještě neviděl. Začalo to předělanýma T-34kama, pak nesmyslným chováním vojáků a završilo to scénami ve fabrice na atomovku, do které by se dostal snad i turista. "Válečný veterán" Tom Sizemore bohužel šlápl do velkého psího hovna, když na toto kývl. Zato zaperlil VInnie Jones, na kterého se dalo koukat. Scéna na nádraží mu byla naprosto přirozená. To je ale vše. Kultovní hra si žádala minimálně o dvě třídy lepší zpracování. ()

bruceman7

Takhle se jednou na place (zeleném plátně?) sejde kalibr typu Sizemore, Jones a McDonough s dalšíma (mně) neznámýma xichtama a natočí spolu blockbus... ani ho*no! Rozhodně jsem nečekal, že utopím hodinu a půl života v kanále. Kdo má tohle zapotřebí. Marně jsem hledal, za co dát aspoň jednu hvězdu. Nenašel jsem. ()

blackJag

"BĚHEM VÁLKY ZÁKONY SPÍ." Film je inspirován stejnojmennou hrou a je fakt, že se v něm střílí fest a hodně umírá (přitom zásahy vojáků vypadají slušně). Je to levnější, už na první pohled, bez debat, ale herci jsou fajn, výprava dejme tomu, triky nejsou dobré, ale neřekl bych o nich, že jsou otřesné... nicméně scénář, ten hapruje výrazným způsobem a jeho trivialita přímo implikuje bídnou návaznost jednotlivých scén. Nebýt tohoto hendikepu, průměrné hodnocení bych filmu klidně přifařil, v této podobě ale opravdu ne. 35% ()

• Když se poprvé objeví německé tanky, americká skupina náhle začne používat jakýsi ramenní protitankový raketomet, který není ani americká bazuka z 2. světové války, ani německý panzerfaust. Není také uvedeno, jak toto zařízení nebo nálože získali. (Johnny.ARN)
  • Ve filmu Zachraňte vojína Ryana (1998) utrpí postava seržanta Horvatha, kterou hraje Tom Sizemore, smrtelné zranění a před smrtí ho odmítne slovy: „Je to jen zranění.“ V tomto filmu postava Toma Sizemora, Dean Ranson, dostane smrtelné zranění a před smrtí ho odmítne slovy: „Jsem v pořádku.“ (Johnny.ARN)
  • Fotbalová nášivka armády (West Point) našitá na levé straně hrudi bundy poručíka Contiho (Neal McDonough) obsahuje logo, které bylo původně vyvinuto v roce 2006. V roce 1944 bylo oficiálním logem armádního fotbalu pouze stylizované písmeno „A“. (Johnny.ARN)