Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

Paldini

Právě, že je tohle jeden z nejslabších ne-li vůbec nejslabší a nejhorší film bitkařské dvojice. Ale film je natolik špatný a absurdní, že se člověk tomu pořád alespoň trochu usmívá a v některých chvílích se smíchy řeže, ne při bitkách, ale při skvělých hláškách. Mnohé absurdity už jsou zmíněny v komentářích kolegů, já bych ještě přidal, že film byl evidentně natáčen někde v parku, protože pod stromy opuštěného ostrova lze zahlídnout asfaltové cestičky. ()

lamps

Výborná komedie, která si na nic velkého nebo inteligentního nehraje, ale co je důležité, po celou dobu si udržuje tu nejvyšší úroveň zábavy. Skvělí Hill a Spencer opět excelují v příběhu odehrávajícím se na malém ostrově obydleným svéráznými domorodci a nabízejícím divákovi nespočet nápaditých bitek a skvělých gagů. Pro mě zkrátka ideální film na vyplnění sychravého nedělního odpoledne a všichni ti, kdo ho ocenili méně než třemi hvězdičkami, museli mít při jeho sledování asi zrovna hodně špatný den. ()

marshall

Ruku na srdce, tento film je ptákovina, skutečně se jedná o jeden z kousků této dvojice, kde autor popustil své fantazii uzdu. Přesto si odvážim tvrdit, že nějak podstatně této taškařici řemen nespadl a hbitý Terence Hill a kladiva Buda Spencera, která se tentokrát utkávají s poněkud extravagantními piráty, opět vydají za slušný zážitek. Zážitek podkreslený nádherným exotickým prostředím... ()

TERRORDROME

Ziakatum! Smoliarsky špelulant Allan dlží gangsterom fúru prachov. Jediná možnosť ako ich získať je nájsť poklad o ktorom mu stále vypráva jeho bláznivý strýko s meningitídou a za týmto účelom sa ukryje na loď dobrodruha Charlieho. Nie len že sa vezie načierno, ale ešte Charliemu zožerie aj fazuľu a to už je hrdelný zločin za ktorý mu Charlie hodlá rozpučiť tú jeho sprostú hlavu holými rukami. Napokon tak skončia obaja na onom ostrove kde musia na rozheganom kartónovom tanku vziať útokom pevnosť obývanú šialeným japoncom a zachrániť domorodých degešov ( Anulu je naozaj úchvatný kus brčkavého vola ) pred bandou homopirátov nie nepodobných skupine Village People. Terrence s Budom robia presne to čo sa od nich očakáva, neustále sa naťahujú, občas sa chcú pozabíjať, ale nakoniec pobijú zlých ujov na veľkú hromadu a zachránia tak všetkých ľudí dobrej vôle. Hlášky, bitky, samý kreténi, pre mňa osobne skvelá pohodovka. Ziakatum aj vám. ()

pakobylka

Tak tenhle pokus vyšel tak napůl. 2* jsou skoro málo, vtipné hlášky a pár dobrých bitek by se tady našlo. Na druhou stranu 3* jsou zase moc, především vzhledem k poněkud trapným domorodcům. Tím nemám na mysli ani tak jejich vzhled - ten v tomhle případě není důležitý - jde hlavně o to, jak byli zahraní. Naopak trapní padouši mi až tak moc nevadili. ()

• Po převlečení obou hrdinů do uniforem USA z druhé světové války má Rosco Frazer / Steinberg (Terence Hill) na uniformě označení USAF. Ovšem USAF vzniklo až po válce v roce 1947. (Untentrauer)
  • „Ziakatum!“ Tuto speciální hlášku, kterou používá kapitán pirátů, když někomu dupne na nohu v originálním italském znění nenajdeme. Je pouze ve filmu s anglickým dabingem. (Untentrauer)