Tomův otec má na smrtelné posteli jediné přání: aby se jeho syn vydal na Západ a konečně se z padavky změnil v muže. Umírající muž má tři staré přátele – Holy Joea, Bulla a Opičáka Smithe – kteří už se o něj postarají, jen tam musí dojet. A protože Tom je poslušný syn, vydá se na cestu. V kufru má kompletní výbavu na hon na lišku, neboť předpokládá, že tohle je ošacení, jakému kultivovaní Zápaďané dávají přednost. Když ovšem Tom dorazí do cíle, čeká na něj drsné probuzení. Ačkoliv je statečný jako lev, ocitl se prostě na naprosto nevhodném místě – vždyť do města vjel dokonce na kole! Otcovým přátelům dojde, že se do práce musejí pustit co nejrychleji, protože udělat z Toma chlapa – to bude neuvěřitelná fuška. Tom se mezitím zamiluje do místní krásky Candidy, jejich romance má ovšem jeden háček. Do Candidy je zamilován i drsný honák dobytka Bob, a proti tomu - jak ukázalo pár setkání - Tom nemá šanci. V péči Bulla, Holy Joea a Opičáka Smithe se ovšem Tom naučí používat jak pěsti, tak revolver, a když je znovu konfrontován s Bobem, úplně protivníka zdecimuje. Tom získá ruku krásné Candidy... ztratí ovšem přátele. Ti tři se totiž bojí, že Tom město na jejich vkus příliš zcivilizuje, a vydávají se hledat nové teritorium. (oficiálny text distribútora)

Narciska

Když se na film dívám sama, málokdy se směji. Tenhle film si nepamatuji z dětství, není tedy spojen s nostalgií, a přece jsem se sama nahlas smála, haha. ()

Torgal

Výborná komédia narvaná skvelými hláškami, ťažiaca z konfrontácie dvoch svetov (Divoký západ vs. civilizácia). Skvelý nápad, veľmi dobrá zábava, ale bohužiaľ druhá polovica už nie je ani zďaleka tak úderná ako prvá. 7+/10 ()

foundation

vcelku opat dobra zabava ale pre mna jeden zo slabsich Hillovych filmov a citelne mi tu chyba Spencer ostatne ako vsade kde hra Terence sam..ti dvaja proste patria k sebe ()

Mr.FreeZer

Westernová komedie, kterou miluju. Terence Hill a jeho parťáci, kteří se snaží z Toma udělat ,,muže". Parádní scény podbarvené vynikající hudbou a úvodní písní, která je opravdu skvělá. 100% ()

kluzo

Opět moje italská srdcovka z dětství. Takový Lotrando a Zubejda z divokého západu... Můj oblíbený Dominik Barto tentokrát na straně dobra. Ale drsní šéfové zlosynů a lá Šimon a Matouš mu sedí více. "Podívejte na tu krásnou půdu. Ale Tome to je kobylinec." Hudba dua De Angelis je prostě už filmová klasika. ()

dandislav1991

Sranda to ano! Typický styl bitek a-lá Terence Hil, taky, ale jinak se jedná o průměr a člověka ty pitomě vypadající facky a pěsti přestanou po chvíli bavit, zvlášť, když každej odletí jak kdyby dostal ránu proudem. ()

Lusů

Film, který jsem si zamilovala už když jsem ho zhruba před deseti lety poprvé viděla. Pro mě skvělá komedie a zároveň vzpomínka na dědečka, který mě k této westernokomedii přivedl. ()

lxbch

Jeden z filmů, co jsem nikdy neviděl v originálním znění. A asi bych ani nechtěl, protože pomalu každá druhá hláška u nás zdomácněla (vybrat nejlepší se snad ani nedá), a třeba by mi to pokazilo kouzlo tohohle filmu. ()

AxelWers

Veľmi vydarená komédia, v ktorej z Terence Hilla traja burani, nie zrovna inteligentní, spravia chlapa, aby sa mohol postaviť proti chovateľom dobytka, ktorí majú záujem o jeho pozemky. ()

joker30

ďalší film môjho detstva - pozerával som ho s babkou a dedom ako cca 5-6 ročný podobne ako napr Poklad na striebornom jazere 80% ()

HawkeyP

V tomhle filmu snad neexistuje scéna, ve které by nezazněla nějaká kultovní hláška. V podstatě dokonalá westernová komedie a patrně i nejlepší film Terence Hilla. Je třeba složit poklonu všem lidem, kteří se podíleli na naprosto výborném českém dabingu. ()

dessa

hudba: Guido & Maurizio de Angelis, chytlavý soundtrack, nenáročný a sladký, ale líbivý příběh, líbil se mi výkon nejen Terence Hilla, ale ještě víc snad "tatínkovo kamarádů"... ()

bull!nka

Tento film mě vždy pobaví...je místy fakt k popukání, stojí za to ho vidět a nechat si vyloudit samovolný úsměv na tváři ;o) ()

RajAthen

Divoký západ jak má být, všechny rekvizity přítomny, a přesto se film ukáže jako něco mnohem lepšího. Předně díky trojici podařených kumpánů, kdy je nucen jejich přímočarý (ale také neméně poetický) náhled na svět se konfrontovat s názory mladého gentlemana. Film skutečně exceluje ve vršení vtipných scén a úderných průpovídek, předně v první polovině. ("Koho čekáte, že tam potkáte mladíku?" "Tři anděly." "Jen aby mě ty potvory hned nevodpráskly.") Skutečně podařený snímek podbarvený skvělou hudbou, který mě jen místy iritoval kamerou, kdy jednající postavy, pokud stojí daleko od sebe, nejsou v záběru. Garantuji vám však, že je to jen nepatrný šrám na kráse. ()