Tomův otec má na smrtelné posteli jediné přání: aby se jeho syn vydal na Západ a konečně se z padavky změnil v muže. Umírající muž má tři staré přátele – Holy Joea, Bulla a Opičáka Smithe – kteří už se o něj postarají, jen tam musí dojet. A protože Tom je poslušný syn, vydá se na cestu. V kufru má kompletní výbavu na hon na lišku, neboť předpokládá, že tohle je ošacení, jakému kultivovaní Zápaďané dávají přednost. Když ovšem Tom dorazí do cíle, čeká na něj drsné probuzení. Ačkoliv je statečný jako lev, ocitl se prostě na naprosto nevhodném místě – vždyť do města vjel dokonce na kole! Otcovým přátelům dojde, že se do práce musejí pustit co nejrychleji, protože udělat z Toma chlapa – to bude neuvěřitelná fuška. Tom se mezitím zamiluje do místní krásky Candidy, jejich romance má ovšem jeden háček. Do Candidy je zamilován i drsný honák dobytka Bob, a proti tomu - jak ukázalo pár setkání - Tom nemá šanci. V péči Bulla, Holy Joea a Opičáka Smithe se ovšem Tom naučí používat jak pěsti, tak revolver, a když je znovu konfrontován s Bobem, úplně protivníka zdecimuje. Tom získá ruku krásné Candidy... ztratí ovšem přátele. Ti tři se totiž bojí, že Tom město na jejich vkus příliš zcivilizuje, a vydávají se hledat nové teritorium. (oficiálny text distribútora)

Sa.sa

Slušný western ze staré školy plný hlášek, dobrého děje a scén... Jinak ty tři kovbojové stojí za to, ale umějí v tom chodit na rozdíl od Anglána co se na divoký západ opravdu nehodí 😀😀😀 ()

Boban_23

Snad nejlepší westernová komedie, kterou znám. Hlášek které tu zazní je opravdu nepřeberné množství. Tak např: " Cože, za dobrý chování, vždyť vyvolal 2 vzpoury, a mě, mě dal do klobouku škorpióna". ()

Rankir

Pro mě osobně nejlepší komediální western, který jsem kdy viděl. Geniální hlášky, geniální gagy, skvělá atmosféra. Herecké výkony přesně v intencích žánru a dohromady mimořádně chutná záležitost. A navíc famózní český dabing, v původním znění bych ten film vidět ani nechtěl (čímž se řadí mezi dalších asi deset podobných filmů, jinak zásadně preferuji originální zvuk). ()

luis13

Pro mě kultovní komedie. Nevim jestli to kouzlo je tim filmem, nebo naprosto bravurnim puvodnim dabingem. Jeste po x letech hlaskuju z toho filmu a to je u me co rict ()

milatko81

jednoznačne pecka !!! komu sa nepaci tato westernova komedia so skvelym terencom hillom toho fakt nechapem, je plna hlasok a podtextovych zivotnych mudrosti ... 10/10 ()

Fash

Jeden z nejlepších filmů kde figuruje Terence Hill. Viděl jsem ho poprvé jako prtě a s vlkou oblibou, radostí a nostalgií se k němu vracím. Se soundtrackem nabýva ještě lepších a větších rozměrů ! Je to (z mého pohledu) kultovní film plný hlášek a geniálních scén. ()

majklfly

No má je mít. ale dobové. Moje oblíbená bitka v hospodě ani tentokrát nezklamala. Nesmrtelný film s nesmrtelnými hláškami a ještě nesmrtelnějšími herci :). ()

kokoschka

Jestli něco můžu nazvat filmem mého dětství, pak to je Podivné dědictví. Viděl sem ho mockrát a nedavno po letech znovu a ono to pořád funguje. Rozhodně nejlepší film s Terencem. ()

Jaki85

Pro mě jasně nejlepší film Terence Hilla....Film je prošpikovanej vtipnýma scénkama (kdybych neměl rodinu dám jim čuchnout olova ; tahle úrodná půda,vidíte ten nádherný humus-Tome to je kobylinec xD ; a spoustu dalších.. ) a solidně odsýpá.... v souhrnu 95% ()

sbinda

S nadhledem natočená western komedie, u které zábava ani po 40ti letech neztrácí na dechu. Vtipné hlášky, romantické scény a ještě lepší hospodské bitky. Zařazení mezi 200 nejlepších je všeříkající. Film pro celou rodinu. 85%, bez vyblednutí. ()

spaceCadet

Tady není co řešit, klidně bych přihodil šestou hvězdu kdyby to šlo. V tomhle filmu si prostě všechno sedlo tak, jak mělo. Střet Tomova civilizovaného světa s realitou divokého západu. Lehké parodování spaghetti westernů, které je však použito s citem, nadhledem a pokorou. K tomu dopomáhá kvalitní scénář, úžasně vtipné dialogy a báječný soundtrack. Každá druhá věta je v podstatě vtipná, nebo alespoň zapamatováníhodná. Humor nejni žádný fekál jak je zvykem dneska, ale chytrý, laskavý a vypointovaný tak, že musí každého inteligentního člověka potěšit a zahřát na duši. Skvěle byly vybráni i herci hlavních rolí. Co se taky povedlo dokonale je český dabing. Většinou koukám na filmy v původním znění, ale tady si dám dycinky raději mateřštinu. Hlasy herců v českém znění mi k postavám sedí jako prdel na hrnec. Vážně mě nenapadá co sem napsat jako zápor nebo co vytknout. Hodnocení je samozřejmě zkresleno tím, že film znám od útlého dětství avšak kdykoliv si budu chtít toto období připomenout stačí mi jenom pustit si Podivné dědictví. Škoda jen, že se nedá před pokrokem utéct a jet pořád dál na západ. ()