Star Wars: Vzostup Skywalkera

• Česko Star Wars: Vzestup Skywalkera (viac)
USA, 2019, 142 min

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (viac)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znova spájajú sily, aby divákov vzali na výpravnú cestu do ďalekej galaxie vo filme Star Wars: Vzostup Skywalkera. V strhujúcom závere ságy Skywalker sa zrodia nové legendy a odohrá sa konečný boj za slobodu. (Saturn)

Knor

Tak, chvilku mi trvalo než jsem to všechno vstřebal a teď už můžu klidně napsat závěrečný verdikt. Vzestup Skywalkera jako závěr sequelové trilogie je přesně takovej jakej jsem očekával a potvrdilo se to, co říkám od premiéry Epizody VII - je to nezajímavá spackaná nuda, která žije jen díky nostalgii. Po Epizodě VIII, kterou v tuto chvíli už považuju za nejmíň zpackanou z nové trilogie jsem malinko doufal, že závěrečná Epizoda IX by přece jen mohla hodně věcí napravit a že to celé povede k velkolepému osudovému konci celé ságy jak bylo taky slibováno. Ďábludík mě všechny teasery, trailery a teorie nechávaly celkem chladným a po příšerným zklamání, který mi uštědřila Ep VII jsem věděl, že se nemám těšit aby se historie neopakovala. A je to přesně tak, už nejsem naštvanej nebo zklamanej, s úsměvem můžu prohlásit, že jak to srali od začátku tak to dosrali do konce. Po takovém zakončení si u Disneyho můžou gratulovat, jak krásně dokázali rozmrdat jednotlivý tři filmy do jedný nepasující, navzájem se negující trilogie. Vnímám to stejně asi jako kdybych chtěl složit krásný velký puzzle, ale nechci se s tím moc srát, takže ty jednotlivý kousíčky do sebe násilým nějak napasuju aby to tak nějak zhruba udělalo ten výslednej obrázek, nechám ho vsadit do pěknýho drahýho rámu a pověsím si ho do haly na zeď před vchodový dveře aby si všechny návštěvy tý krásy všimly hned jako první :-D Je jen škoda, že to potkalo právě Star Wars, který mám tak moc rád. Než začnu buzerovat, tak pochválím to co jde. Nedá se popřít, že by Vzestup Skywalkera nebyl velkolepej film. Megalomanský epický scény jsou fakt vybroušený a vypadají sakra dobře. Co se vizuálu týče, jsou SW momentálně asi nepřekonatelný, tady není co vytknout, vypadá to nádherně. To samý se dá říct o hudbě, tady není o čem diskutovat. Při znění orchestru Johna Williamse běhá mráz po zádech a dodává scénám tu patřičnou velkolepost. Co nostalgie ?! No Palpatine jakožto největší zlosyn předaleké galaxie je taky to největší lákadlo filmu, Leia dokáže vykouzlit úsměv na tváři každýho fanouška, ale spíš už jen proto, že jde o čestnou památku a staří dobří Luke, Han nebo Lando jsou legendy, které hlavně připomínají, že jde stále o Star Wars. Tím končí ta světlá strana filmu, přichází temná strana ... Co mi vadí nejvíc ?! K čertu se vším co se stalo v předchozích dvou filmech, namrdáme tam výbuchy a velký výbuchy, nějaký souboje, necháme je tu a tam poklábosit, ten řekne tohle, ta zase tohle, tenhle dělal v minulosti třeba tohle a tahle zase třeba tohle a je to, šup šup jedem, není čas ať už to máme z krku !!!! Proč kurva musí zase trpět příběh a postavy pod tou tíhou akční nálože. Proč ty postavy nemají nějakej větší prostor pro příběh a proč ten příběh není nějak postupně budovanej. Všechno se jen tak prostě řekne bez nějakýho většího smyslu a konec. Tím to všechno hasne. J.J Abrams bude nejspíš skvělej režisér akčních filmů, ale příběhy dělat prostě neumí, a to mě už žádnej nevymluví. Tolik kopanců najednou film úplně pohřbilo. Jak to mám brát aspoň trochu vážně, když se musím u důležitejch nebo emočních scén prostě smát. Tenhle film navíc pokládá víc otázek než měl zodpovědět. POZOR SPOILERY !!!! Jak se povedlo císaři přežít ? Jakto že není samá jizva ? Kde vzal prostředky na vytvoření největší a údajně nejničivější vesmírné flotily v dějinách galaxie ? a mnoho mnoho dalších otázek, který vás okamžitě při sledování napadnou, ale bohužel odpovědi nebudou ... Dál k postavám, že prej budou odhaleny šokující věci, no to možná jo, ale jakým způsobem. Rey je vnučka Palpatina, Ok může bejt, ale nebylo by fajn se dozvědět o tý minulosti nějak podrobněji , co třeba její rodiče ? Ti nedostali prostor vůbec žádnej, prostě se řeklo, Rey je Palpatinova vnučka a hotovo a takhle je to tady se vším. Poe pašoval koření, no a co ??? ( pašeráků je plná galaxie, tak co je na tom tak zvláštního, Han Solo byl taky pašerák, proč mu nevymysleli něco originálnějšího ), Finn si najde kámošku a ta taky byla stormtrooper a taky už nechtěla zabíjet a při pokecu se schodnou, že to byla nejspíš síla, díky které prozřeli ( velmi vtipná scéna ). Ještě k Finnovi, ze všech epizod mi v tady tenhle negr vadil asi nejmíň, ale jeho otravný vřískání mi kroutilo v pěst i palce u nohy, pořád dokola řval REY!! nebo Kde je REY !!! . Velmi vtipný bylo vysvětlení Snokea, Palpatine to řekl Renovi asi takhle, Snoke ? Joo Snoke, toho jsem naklonoval, to neřeš. Potom přikázal Renovi, že k němu musí dovést Rey. Což moc nechápu, protože při úvodu bylo sděleno, že císař dal vědět celé galaxii o jeho návratu mezi živé a o jeho velké pomstě, takže ho Rey stejně hledá ne. Nebo smrt Chewbaccy ... celá tahle podzápletka je úplně debilní, protože vlastně neumře :-D No a takových pičovin je tam mnohem víc. Hodně vtipná je jedna ze závěrečných scén - Palpatine vysaje životní energii s Kyla a Rey, odhazuje Kyla z útesu, Rey se probouzí s pomocí vtělení všech Jediů co kdy byli, zničí Palpatina a stojí jí to život, Kylo se vyšplhal živý zpět a s pomocí síly předává svojí životní energii do Rey, ta se probouzí, líbá Kyla a pozor ten umírá :-D Kdo tohle kurva psal ? Jo mimochodem, Síla tu dostává nový rozpětí. Teleportace není už nic světobornýho, Kylo a Rey si takhle předávájí věci jako na běžícím páse, uzdravovat nebo přivádět k životu pomocí síly, ha brnkačka, nic na tom není ? Tímhle postupem budou Jediové schopný pomocí síly v Epizodě XX ničit celý planety, vytvořit slunce nebo černou díru a nebo se pohybovat v různých dimenzích, hrát si na bohy a přikazovat lidem na Zemi stavět pyramidy. Duchové Jediů můžou v pohodě dělat všechno jako zaživa, pak postrádá význam je vlastně nějak nechat umírat :-D Měl jsem za to, že Jedi, který se dokáže vrátit ze záhrobí slouží spíš jako doslova duchovní rádce, jako duše mistra, která má ještě významně poradit nebo pomoct si uvědomit zásadní věci, ne je to zase přestřelený. Potom např. Finn a Poe jsou tady něco jako Stallonovo Postradatelní, nikdo a nic je nedokáže zastavit ať už jsou kdekoliv. Rytíři z Renu, na co tam jako kurva jsou, když je Kylo dokáže zlikvidovat ani se nezapotí, žádná zmínka nebo větší význam tu nemají, jsou úplně k ničemu. Proč si Palpatine celá léta stavěl obří ničivou megaflotilu, kterou za pár minut rozstřílí banda stíhaček, kterou dal dohromady Lando po pár hodinách lítání po galaxii, jak to tak rychle ten frajer dokázal ? To je skoro až neuvěřitelný :-D Leia se o to snažila myslím celej předchozí díl a všichni se na ní vysrali. Jo a ještě musím zmínit toho generále nebo co, kterej byl vlastně zrádce a posílal odboji tajné informace a odůvodnilo se to tím, že mu je jedno kdo vyhraje, jen ať to není Kylo Ren, protože ho nemá rád :-D Ach jo .. to je jen několik věcí, který mi utkvěly v paměti, najde se tam toho víc nad čím jsme kroutil hlavou. Bohužel žádný velký emoce, žádný budování příběhu nebo překvapení, prostě nic a tak dále a tak dále, je toho fakt hodně co mi přišlo buď nedotažený nebo k smíchu. Je tu velmi dobře vidět, že tvůrci zkrátka nevěděli co s touto trilogií dělat, tak tam namrdali pátý přes devátý, je to fakt jeden velkej zmatek. Proč je tu tolik nevysvětlených věcí, no protože zkrátka taky nevěděli, tak to nechali bejt a nějak si to přeberte. Neříkám, že musí být všechno vysvětleno do detailu, ale když ukončujete takhle epickou věc, tak očekávám, že vymyslí nějaký střípky z minulosti ze starších filmů a použijou je k ucelení a uzavření s novými příběhy, ale ono velký hovno. Jak jsem zmínil, nesere mě to, protože jsem nad touto trilogií dávno zlomil hůl a popravdě jsem ani nečekal, že to dopadne jinak. Tato epizoda mohla hodně překvapit a ve finále jen potvrdila, že celá trilogie byla kromě přivýdělku Disneyho vlastně k ničemu. Chybí mi v ní nové ikonické postavy a hlavně silnej příběh, který měl završil jednou provždy celou ságu. Stěžejní epizody I - VI jsou nedotčeny, nic se nemění, příběh o záchraně galaxie a tragédii Anakina Skywalkera zůstává navždy tím největším příběhem ze všech. No a na závěr ... tuto trilogii odstrčím na stranu a pokud to nebude nutné, nebudu si jí víc všímat, protože ji nezachránil ani Palpatine a to je nějakej hráč. Spokojím se s výborným Roque One, Mandalorianem, kterej je prozatím skvěle rozjetej a samozřejmě s Lucasovou 6ti dílnou ságou. Pokud to někdo dočetl až sem, tak mu děkuji za trpělivost, muselo to ze mě ven. () (menej) (viac)

Alojs

Těšil jsem se. A ne dlouho. Sedmou a osmou epizodu jsem sjel dva dny před předpremiérou a od trojky jsem očekával epické zakončení a emoční ždímačku. To první se dostavilo, to druhé ani náhodou. Na vině je bohužel Abrams. Ten Abrams, kterého doteď uctívám za úspěšnou resuscitaci Mission Impossible. Po dříve progresivním mladém rejžovi se však slehla zem a v případě Hvězdných válek servíruje tuctovou porci "dávno viděného". Což o to, že se na akci dobře kouká, když je samotná choreografie zoufale fádní. Což o to, že jsou triky prvotřídní, když je nepopohání žádný kloudný scénář. Což o to, že Williamsova hudba stále funguje, když zde chybí emoce, napětí a jakýkoli euforický pocit. Nové Hvězdné války jsou totiž nastavovanou kaší. Zatímco u sedmičky šel jistý "defekt zbytečnosti" prominout, protože se prostě restartovalo, u trojky je podobný neduh bolavější. Za sebe mohu říci, že jsem si nejvíce užil osmý díl, který se nebál udělat úkroky stranou a jenž naservíroval slušnou porci řemeslné zábavy. Kdyby to vše skončilo šermířským soubojem Marka Hamilla a Adama Drivera, vůbec (ale vůbec) bych se nezlobil. Nasadil bych plný počet hvězd a křičel: "Do roka další!". Takto zůstalo u sledování hodinek. Poslední díl je zábavný zhruba dvacet minut, pak se ke slovu dostává recyklace všeho možného a vše vrcholí nástupem nového (starého) záporáka. Pointa celé trilogie je nanejvýše úsměvná a moc by mě zajímalo, jestli existovala nějaká ucelená vize, jak bude celá trilogie vypadat. Jednotlivé díly jsou takovými solitéry a obecně vzato nechápu, proč je pod scénáři podepsáno tolik lidí. Ale budiž. Jsou to Hvězdné války. A Hvězdné války jsou takovou pohádkou, pro kterou je jistá triviálnost, jednoduchost a schématičnost typická. Bohužel - tady se z principu servíruje trilogie a pokaždé se útočí na 150-timinutovou stopáž. A je to moc. Na tak primitivní story až příliš. ()

MasterD

V rámci sequel trilogie **** a 85%, Abrams touto epizodou příjemně trilogii uzavřel (že to uzavírání dějových linek muselo po Johnsonovi dát práci, bravo!). Konečně dává smysl! V rámci celého Star Wars ovšem *** a 66%. ()

Comida

Prvních desítek minut naprosto našlapaných a zábavných, jenže když ta zábavnost postupně upadá, a já se začínám krapet nudit, začnu si uvědomovat jak extrémně nám to ti chytrolíni z Disney spatlali, ale děcka si koupí figurku a jsou rádi že se tu šermíkuje a blikají tu všemožná světélka, takže penízky se pohrnou a je úplně jedno že po příběhové stránce nepřináší nic nového, prostě jak to skončí se dalo tušit už Před dávnými časy v předaleké galaxii. Jistě, na tu neoriginalitu by se dalo zvyknout z předchozích epizod, ale z těch měl člověk aspoň trochu příjemný pocit, nicméně Vzestup Skywalkera ve mne vzbuzuje vztek z neuspokojení celého zakončení celé ságy, proto budu raději dělat že konec nastal po šesté epizodě a žádné Disney si nebude diktovat co je oficiální, a co ne. Kdyby toto byla fanouškovská fikce, tak člověk nad tím mávne rukou, zasměje se a nerozebírám to, nicméně to že je tahle kravina prohlášena jako oficiální pokračování je na tom všem nejsmutnější. Předchozí dvě epizody v celé sáze udělaly sice celkem bordel, ale na poslední devítce jde vidět že už to nejde ukočírovat. Nesmyslné oživování určité postavy, rychlé tempo jenž dělá celý film strašně uspěchaný, ale i nedůstojné zacházení původních hrdinů. Pokud už nejsou mrtví tak tu jsou úplně zbytečně a jen aby se neřeklo (vlastně i ti mrtví se tu stejně nedůstojně objeví, tak jako nedůstojně zemřeli). Možná kdyby se nejednalo o mou oblíbenou ságu, bylo by to za tři poněvadž aspoň zpočátku je film vcelku zábavný, ale protože se jedná o pokračování jedné z největších filmových ság všech dob, a ještě k tomu je to zakončení, tak musím být kritičtější. Bohužel, jsem hodně zklamán. 4/10. ()

Lupes odpad!

Fakt zlý. Neschopnost vyprávět příběh dostoupila vrcholu. Věrohodnost, uvěřitelné motivy chování... vše totálně absentuje. Samozřejmě je cítit diktát generační revolty (odskáčou to vesměs dědečkové), hysterického multikulturalismu (za první řád bojují stále jen lidé, většinou běloši, páč černoši zhusta dezertují) či militantního feminismu (asexuální Ray vyměnila veškerou něhu a lásku za velikost a heroičnost, v posledku dělá ale to, co každá feministka, řeší neustále sama sebe). Ale s přítomností demagogií spalujících generaci mileniálů a generaci Z už člověk tak nějak počítá. Proč se to ale nedá dělat trochu inteligentně? Skutečně opět platí, že kádrový profil a agitační zápal vítězí nad schopnostmi a talentem? Schopnosti tvůrců mi připomínají schopnosti mého pětiletého syna. Když hraje divadlo své sestřičce, objevují se mu tam také "kde se vzali" tu draci, tu rytíři, aniž by se trápil návazností příběhu, logikou a věděl něco o skutečných vztazích. Když proto J.J. Abrams odkudsi vykouzlí flotilu destruktorů, Palpatina i davy pasivně přihlížejících Sithů, člověk si pomyslí cosi o jeho infantilitě, nicméně očekává alespoň efektní nářez. Jenže ona se dostaví nehorázná nuda, jejíž křečovité předstírání osudovosti paradoxně válcuje jediný zajímavý motiv série - intimní a křehký vztah vztah Ray a Kylo Rena. Pozitiva? Tři: 1) dobrá práce s hudbou 2) noir atmosféra 3) nutí to revidovat dřívější kritické komentáře, neboť vůči nejnovější trilogii mileniálů je i taková epizoda II Klony útočí vlastně slušným řemeslem. Zlatý Lucas! (Až na infantilní medvídky, naivitu a "vtipné jiskření" mezi Leiou a Han Solem v epizodě VI Return of the Jedi - to pořád úplně nedávám.) ()

sunfreedom

Ok, tohle bude těžké. Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal. Upadající tendence od VII epizody a naprosto zřejmý plán Disneyho spolehnout se na to, že fanoušci stejně přijdou, tak co se srát s nějakým příběhem nebo nedej Bože zápletkou, značily velký špatný. Že se ale od poloviny filmu už budu jen nepokrytě smát, to by mě ani ve snu nenapadlo. Týpek pode mnou v kině normálně usnul. To se nestalo ani během romantických scén mezi Padmé a Anakinem ve druhé epizodě – a to jsme si tehdy mysleli, že nic horšího ve SW neuvidíme. Zřetelně si pamatuju na všechny argumenty a nadávky, které přistály na adresu Skryté hrozby. Závody autíček, dement Jar Jar atd. Co bychom za ně teď dali, že? Místo toho Disney jen přetočil původní trilogii – první díl naděje, druhý díl jsme na dně, třetí závěrečná bitva a konec s hopsáním a objímáním. Než tohle, radši se VII-IX točit vůbec nemělo. Přitom Rogue One a Solo ukázaly, že v Galaxii je milion příběhů, které lze rozvinout a všichni budou spokojení. V šesti původních filmech je tolik postav, že kdyby Disney točil příběhy jen těch nejzajímavějších z nich, má vystaráno na 30 let dopředu a Marvel bude jen tiše závidět. Místo toho jsme dostali totální sračku, kde si autoři scénáře vymýšlí po cestě, co zrovna potřebují. A tak zatímco kdysi byla schopnost zničit planetu výsadou Hvězdy smrti, tedy věci takové velikosti, že si ji lidé na dálku pletli s měsícem, teď se prostě během pár vteřin objeví stovka lodiček se stejnou schopností, protože proč ne? Celou tu špatnost navíc nezachraňují ani hlavní postavy, kde kromě Rey je těžké někomu uvěřit, že svoje chování myslí vážně. Nejhorší je to u hlavní „záporné“ postavy, které bych spíš věřil, že prochází pubertálním rozvratem vztahu s rodiči a obdobím vzdoru, než že to má být hlavní negativní hybná síla v galaxii. Nezbývá než doufat, že se Disney poučí a příště se vydá směrem, jakým se ubírá třeba The Mandalorian. ()

HarqAlAda

Pekné efekty a triky. To však má každý druhý stomiliónový film. Tvorcovia vytiahli kostlivcov zo skríň pôvodných epizód a pozliepali z ich ostatkov jeden veľký mišmaš ktorý prinajlepšom funguje ako prvoplánová rozprávka pre nadržané tín publikum. Urobili tak podľa mňa necitlivo a paradoxne ma nadobro vyliečili z choroby star wars fanúšikovstva. ()

papadoce

Dlhé predlhé, neprehľadné, nudné. Akcia nezaujímavá, súboje ako zpred 30 rokov. Aspon že to bolo miestami vtipné. Príde mi to ako najslabší diel ságy. A tá nikdy nekončiaca siahodlhá orchestrálna hudba. S výnimkou hlavného motívu ma ubíjala každou minútou. No nebolo sa na čo pozerať. Časy Obi-Vana a Anakina sú zrejme fuč. Mám slabosť pre holenné kosti Daisy Skajwolkrovej no 150 minút mi teda nenaplnili. A J.J.A. stratil iskru. ()

El.Negros

Na některý filmy je třeba se trochu zlejt…Ne do agresivní fáze, ale do té všemilující (jen trochu vypiplat ten balanc). A v momentě, kdy máte po pár pivech, je většinou doktorů doporučeno chodit na nové hvězdné války do kina. Jinak dopadnete jako místní ufňukánci a mrzoutští hnidopiši s panickým komplexem a poplivete vše a všechny kolem sebe. A mě se tohle dobrodružství paní Skywalkerové docela líbilo. Pravda, místy mi to zběsilé střihaní udělalo z mozku pribináček a nevěděl jsem vo co jako direktórovi šlo… Ale vůbec mi nevadilo že tam bylo vše, i když stokrát ohrané jako Babišovy projevy o jeho bezúhonnosti. Ba naopak konečně jsem si místy připadal jako na právoplatném pokračovaní nejsvětější trojice hvězdných válek (a nemyslím ty díly s ukradenou karikaturou stýčka Fida džar džar binxem) a právě proto, že se tam opakovalo spousta historických motivů a oblíbených serepetiček. Adam Driver pokračoval v uspokojivém rozpolceném superzlounství ala Darth Vader a Daisy Ridley si právoplatně přivlastnila světelné bidlo včetně místečka v síni slávy mistrů Jedi. Děj pěkně odsýpal, finále bylo správně monstrózní a zároveň v (tom dobrém smyslu) pateticky kýčovité. Takže ještě jednou rada na závěr - zlejt se a jít na (na první pohled) rozporuplný film je cesta na světlou stranu. ()

boo-boo

Neveril som, že príde deň, kedy budem pozerať Star Wars bez akéhokoľvek záujmu o to, čo sa deje na plátne. Umelohmotné postavy v príšernom príbehu v luxusnom remeselnou podaní - povedal by som, že škoda, ale ľudia, ktorí do tohto šli ako upratovači bordelu po The Last Jedi museli presne vedieť, ako to dopadne. Práve v tomto bode som dosť rozpoltený, lebo na jednej strane skutočne nenávidím to, čo Epizóda VIII narobila, no na druhej ma neskutočne štve, že si v Disneym povedali, že internety chcú reboot a tak proste sformátovali dej a pokúsili sa ísť znova. Je to zbabelé, hlúpe a nevďačné - internety budú pindať vždy. ()

wampyrelli odpad!

Nezajímavý příběh. Mizerné tempo. Žádné emoce, rozhodně ne dlouhotrvající. Vykrádání lepších filmů, na které se snaží trilogie navázat. Pokusy o navodění nostalgie jsou zbytečné, ony starší lepší filmy stále existují a můžu se na ně podívat znova... díky téhle věci vlastně rád, tak možná je to přeci jen k něčemu dobré. Ale jinak je tenhle film pro mě naprostá ztráta času. Osmička a devítka se jen dětinsky pošťuchují ve vzájemně se popírajících pohledech na mytologii světa Star Wars. Film tak na mě něčím působí tak nějak neprofesionáně. Jestli se Star Wars, jak říkal Lucas, "rýmuje", pak nová trilogie je nějakým puberťákem připsaná "láska, páska" na konci velmi kvalitní poezie. ()

Alois88

Když do hovna zapíchnete vlaječku se znakem Impéria, pro ortodoxního fanouška Star Wars se z toho stane sběratelský kousek, a s nadšením si ho vystaví na poličce mezi modýlek Falcona a figurku Dartha Vadera. Právě proto věřím, že i toto dílo si najde své věrné publikum. Pro klasického fanouška je to znásilnění světa George Lucase. I když se od toho oprostím a vezmu to prostě jako zakončení ságy, vychází mi následující: Už od začátku jsem se nemohl zbavit dojmu, že ještě na konci předchozího dílu scénaristé neměli ponětí jak celou ságu ukončit. Kdo bude hlavní záporák, jak s hlavními postavami naložit a co se vlastně bude dít. Původ Rey možná věděli, ale netušili jak to uchopit. Celý scénář působil jak když vznikal za pochodu a nevěděli si s ním rady. Proto se při jeho psaní šli inspirovat do dětského fanklubu Star Wars a od místních dětí si požádali o radu, jak natočit "Úpe nejvíc nejlepší díl ságy". Horlivě si zapisovali nápady přikřikujících se dětí, které ze sebe sypaly neskutečné WOW zvraty. Pak z tohoto "brainstormingu" vybrali 20 nejlepších nápadů a z toho uplácali tento film. Vážně jsem na to koukal s otevřenou pusou a kroutil hlavou. Nicméně na efekty to bylo pěkné a akce byla svižná, proto si to odpad nezaslouží, i když těsně. Pohřběte už prosím svět Star Wars a nechte ho spát. Tohle si nezaslouží. ()

speedy7929

Bazilišek z Harryho Pottera rovna sa vesmirna obluda, kone prezlecene v indianskych ruchach rovna sa vesmirny dopravny prostriedok. Vazne?! Velka slabota a hanba celej priemernej trilogie. JJAbrams by mal natacat asi len Mission Impossible. ()

Terka_127

Děláte si ze mě prdel??? Co to krucinál bylo? V životě mě něco tak nezklamalo a nic tak neranilo, jako poslední SW! Jsem znechucená, smutná, naštvaná, zdrcená, ale hlavně zoufalá! PROČ? To je základní otázka na všechny tvůrce a hlavně na studio! PROČ nám to děláte? Poté, co se, dle mého názoru, rozjela velmi dobře nová trilogie, zasáhla mě tam, kam měla a zamilovala jsem si úplně nové postavy, jste mi vrazili nůž přímo do srdce! Poprvé v životě jsem brečela v kině ne proto, že je to smutné, dojemné, krásné, dokonalé, ale protože tvůrci zničili něco, na čem pracovaly tisíce lidí už před nimi a co fanoušci zamilovali a jestli se to Lucasovi líbí, tak jsem ještě víc znechucená. Za každou cenu tam nacpat všechno a všechny. Zopakovat pár starejch a ověřenejch vtipů z původních ság a zadupat nastupující příběh a nové postavy. PROČ???? Hvězdičku dávám jen proto, že mi přijde hrozné dát odpad a že Driver to celé zachraňoval, a nemyslím jeho postava, ale on jako herec! Čekala jsem několik týdnů, než napíšu komentář, říkala jsem si: Nechám si to uležet, nemohlo to být tak špatné. Ale ono je to ještě horší po odmlce! Jdu brečet do kouta... ()

Cooller odpad!

'když si to budeš moc-moc přát Jendo, tak se to všecko splní!' přesně v tomhle duchu se tahne celá dějová linka. Režie spolehá pouze na nostalgii a spoustu zbytečnejch efektů, ať už Lando pilotující falcon nebo Lucova stará loď a helma v akci... and what? death star again? Bitch pls... mrtvý jsou živý, živý jsou mrtvý (ne tak jak tě napadlo) všechno je to jeden velkej paradox, do filmu se člověk ani nemohl zabrat, jelikož děj skáče doslova z ledu do ohně, jeden zvrat střídá další (debilnější) ve výsledku se ale vubec nic krom scenerie nemění... emperor byl jak dlouho napojenej na hadičku že naletěl znova na to samí? (ano naražim na scenu s mace windu) a aby toho nebylo malo tak po smrti všech přeživších jim ta feministická piča bez koz ještě ukradne i jmeno? rly? :D celej ten film je JOKE, parodie na star wars, absurdistan, clown fiesta... ani williams se nepředvedl, hudba je prakticky imperial march z puvodních star wars neustale dokola.. what a piece of shit, tohle je odpad odpadu coronu na všecky ty zmrdy co mi takhle zkurvili star wars... občas si řikám jestli Abrams je schopen produkovat i něco vlastního, podle všeho neni... SNAD už je tohle konec. Velebnosti jdu blejt! ()

V1ctor_

Star Wars: 9 pro někoho zklamání, pro mě jasný blockbuster, který vstoupil do kin jakožto jeden z nejočekávanějších filmů roku 2020, posléze však jeho "hype" velice rychle poklesl. Jsem jeden z malá, komu se tato trilogie vážně líbí, celkově tento sequel a vše s ním blízce spjaté hodnotím jako velice povedené, ano můžou za to efekty, podnícené celkově futuristickou nadřazenosti, jenž se původní trilogii prostě nemohly dostat. All-in one si ale myslím, že tato seance "novodobých" Star Wars obsahuje vše co by pořádná "podsérie" Star Wars měla mít. Star Wars: 9 přineslo svůj vlastní děj, dějové zasazení a vývoj zcela nových a Star Wars ještě nepolíbených postav viz. sympaťáka Finna, lehkomyslného Poea a Rey, na plátně se sem tam mihnou i již známé a pro všechny ikonické Star Wars postavy, takže i takhle nemale potěší. Film má svůj spád způsoben tím, že se nevleče jako had, to co už nemá je "oldskool" feeling, na který už Sequelová trilogie prostě a zkráceně neměla, ale to však nic nemění na tom, že se jedná o dlouho očekávaný "ačkový" akčňák. Film také nabývá jakou si temnou stránkou, které se zde dostává více prostoru, působí dramaticky a strašidelně. Najdou se zde i vysvětlivky jako původ Rey a podobné "ušuškané" tajuplnosti plus mnoho prostoru pro konspirační teorie. Za mě se jedná stejně jako po endgame o další podařené finále již dobře načaté trilogie. ()

Godhaj odpad!

,,You tell me what happened.“ ,,You tell me first.“ Zakončení disneyovské trilogie je naprostý, ubohý škvár. Disney to prostě doprznilo co to šlo. Děj je slepenec blbostí, mrtvé postavy nesmyslně ožívají, hlavní zápletka je vycucaná z prstu, nedává žádný smysl a při sledování mi bylo vysloveně trapně z toho, že tohle tvůrci myslí vážně. Postavy nedostaly kvůli zběsilému tempu akčních scén žádný prostor, jejich osudy nebyly nijak zakončeny a vlastně si mezi sebou nestihly během dvou a půl hodin ani popovídat. Abrams je prostě fušér a jeho magic box je jen laciná výmluva chabého scénáře. Nemohu na tomto filmu opravdu najít nic pozitivního, ten film je bez emocí a já ho bez emocí sledoval. Děj se příšerně táhne, postavy se nelogicky přesunují z místa na místo ne kvůli nějakým vnitřním pohnutkám, ale proto, že je tam tvůrci potřebují pro další a další nesmyslné akční scény. Celkově vzato je tento film příšerný! ()

Jan.Cada1

Po posledním dílu jsem si řekl, že na tenhle určitě do kina nepůjdu. A udělal jsem dobře, odcházel bych zklamaný. Tento film je prostě ubohost. Všechno už jsme viděli tolikrát, nic nového, žádná inovace. Hlavní postavu mám na salámu. Tvůrci schválně vrací známé postavy, jen pro content. Nelogičnosti, málo vysvětlování, prostě hrůza. Jednu hvězdu jen kvůli tomu, že to je prostě Star Wars. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (viac)