Gangsterský boss Alexander Coates (Steven Seagal) sa chystá odísť na odpočinok a opustiť svoje impérium vybudované vo veľkomestskom podsvetí. Keď sa ale v meste objaví nový konkurent Ice Man (Ving Rhames), musí sa Alexander rozhodnúť, či prenechá moc nad impériom Ice Manovi, alebo znovu zabojuje o všetko, čo počas svojej kariéry vybudoval. Alexander dlho neváha a s pomocou svojho dávneho priateľa Jimmyho Peanutsa (Danny Trejo) a zabijaka Romana Hursta (Bren Foster) sa púšťa do záchrany starej hierarchie podsvetia – hierarchie, v ktorej Alexander vládne pevnou rukou. (TV JOJ)

insurgentes odpad!

Je to vo tom, jak se parta naprostej debilů předhání v tom, kdo se bude tvářit jak největší tvrďák, ale místo toho vypadaj jako kdyby všichni měli tejdenní zácpu. Film doporučuju hlavně všem příznivcům přírodní medicíny, protože tady se dozvěděj, jak za 45 minut spravit zlomeniny všech prstů na ruce tak, že člověk může jít normálně zase fightovat. Výborný. ()

Wacoslav1

Tak co to tu máme... Svatý Štefan the vypasený Seagal wil return! No jo máme tu další geniální kousek od tohoto kdysi geniálního bojového umělce dnes však spíš připomínajícího sumistu. No a nakonec to není až taková sračka jak to vypadalo podle traileru samozřejmě, že ne Seagalovou zásluhou jeho sestříhaný souboje v podání zřejmě obdobně vyžranýho dabéra co se nehne z místa jsou pořád stejně o hovně jako v posledních 20 filmech. Co se dialogů týče pronáší je pořád ze stejně znuděnou a gumovou tváří. Holt od toho aby zachraňovali úroveň filmu jsou tu jiní především pak mladej Bren Foster kterej mě zaujal už v Maximum Conviction tu dokazuje, že je znamenitým fighterem oproti Seagalovým podvodům jsou jeho souboje rychlý a úderný, ale i přehledný především ta úvodní exhibice ve věznici stojí za to. To jsem si říkal jestli to vůbec patří do tohoto filmu. bohužel po svižným úvodu se to začne utápět v kecech a ty jak určitě uživatel vegetol.mp potvrdí nejsou zrovna mojí silnou stránkou. No prostě jsem se nudil. Celkově ten příběh je taková ukecená gangsterka občas pročísnutá nějakým tím soubojem jediná pořádná přestřelka je až na konci. ostatní aktéři mě potom zrovna moc nezaujali. Rhames mi přišel celkem nevýraznej a Trejo pak úplně zbytečnej. Takže abych to shrnul Seagal se snad už od odpadového dna odlepil, ale na žádný výrazný vzestup to taky zrovna nevypadá. Každopádně dokoukat to jde určitě bez újmy a bejt to akčnější ohodnotil bych to možná i líp. Takhle to bude za 40% ()

Malarkey

Tak jsem jako doufal, že se Seagal trošku oklepe a začne natáčet alespoň ucházející béčka. Jenže on se celej film promenáduje v černých brýlích obarvenej na černo tak, že černější vlasy by už mohl mít snad jen havran, kdyby byl člověkem. Je hrozně chytrej, důležitej a já se divím, že mu tohle ještě někdo vůbec dokáže žrát. Jediný plus filmu je Danny Trejo, kterého alespoň v podobném filmu očekávám a docela mě rozesmálo jeho představení coby mexického kněze. On se z těhle rolí prostě nevymámí. Standardní akční žumpa. Sice ne takový dno, jako jiný odpadový Seagalovky, ale překvapení to není. ()

Hapretor

Utrpení a nuda - hlavní devíza tohoto snímku. Hej, Seagale už se na to vykašli, je to už fakt trapný !!! Ty vole, vypadá jak kuželka, oči má jak buldog a pere se jak bourací jeřáb - narazit a porazit - technika už žádná, nápad už žádnej, scénář už žádnej, herecký výkony už žádný - Ving Rhames tady podává až oskarový výkon - měl hrát Jokera - směje se skvěle - aspoň těch pár elegantních otoček v podání Brena Fostera, jinak fakt neni na co koukat. Seagale, naposledy ti říkám: ZABAL TO !!! ()

Testament

Přiznávám se dobrovolně, bez mučení, že od "Force of execution" jsem očekával (i po skouknutí traileru) takové nějaké "lepší" béčko, než jakými byly poslední 2-3 Seagalovky. Výsledek mě překvapil (nasral) více, než by bylo zdrávo, ale popořadě. Tak jako ve většině případů bych začal nějakými klady. No, to bude "rychlovka" asi taková, jako když před chlapem, co neměl rok sex, roztáhne nohy nějaká sexy modelka. Takže plusem je Bren Foster a bitky s ním natořčené. Ten kluk není špatnej a zastíní celý zbylý ansámbl. Dalším kladem je občas Seagal s jeho bradkou, kterýmu, aspoň zezačátku, jeho drsňáka věřím. Zbytek je prostě standardní žumpa. I když tu jsou Trajo, Rhames, tak se žádný zajímavý fight nekoná a závěrečná střílející scéna, kdy Steven běhá úplně nemotorně po baráku a ve směšných brýlích jde po protivnících, to už je z kategorie "parodie". Je to hnus, pryč s tím! ()

• Film se natáčel v Aalbuquerque v Nové Mexiku. (rafix)