Študentka literatúry Anastasia Steeleová (Dakota Johnsonová) je podľa vlastných slov nezaujímavá a nudná sivá myš s nízkym sebavedomím, pravý opak tajomného podnikateľa Christiana Greya (Jamie Dornan), ktorého prišla vyspovedať pre článok do študentského časopisu. Napriek tomu, že sa ju Grey snaží odradiť svojom chladným a odmeraným správaním, má ho plnú hlavu, a tento fakt ešte prehĺbia ich opakované pracovné stretnutia. Bez ohľadu na to, že ju varuje, ako je komplikovaný a v zlovestných náznakoch hovorí o svojom špecifickom vkuse, Anastasia nie je schopná odolať jeho príťažlivosti. Ani Grey však nie je voči tomuto plachému dievčaťu imúnny a postupne jej začne otvárať dvere do svojej trinástej komnaty. Ak do nich Anastasia vstúpi, pozná pravého Christiana Greya. A na posteli určenej len pre vyvolených zároveň spozná samu seba - svoje túžby, svoje vášne, svoju živočíšnosť. Až z toho pôjde strach... (TV JOJ)

Brunetgirl

Padesat odstinu sedi jsem shledla tak nejak nahodne, do kina bych na to nesla a ani jsem moc nevedela o co vlastne jde, docela me odrazovalo nizke hodnoceni filmu, stadove chovani a cela ta euforie kolem. Necekala jsem vubec nic, spis jsem si jen rikala, ze bych mela vedet o cem se vsichni bavi...Zaver je asi takovy - nebylo to vubec tak zle, jak jsem predpokladala. Vlastne to byla takova pohadka pro dospele (zeny), tak trosku novodoba Popelka (nektery motivy jsou tam fakt hodne podobny - pracuje jako prodavacka v zelezarstvi a najednou se zjevi on - chrabry milionar ve svem blyskavem voze). My zeny mame tyhle motivy proste geneticky zakodovany a ladi to nasim ocim, s tim nikdo nic nenadela. Jamie na me nakonec pusobil docela obstojne, i kdyz jako chlap se mi nelibi, tak nejake to charisma mu odeprit nelze - otazka je, jestli to nezpusobilo jen to pozlatko kolem nej. S Dakotou mam asi trosku problem, i kdyz ho nedokazu specifikovat, chvilemi se mi zda pomerne asexualni, (i kdyz to by meli asi posoudit muzi). Nebudu hodnotit jak moc je pribeh mozny - realny nebo ujety, domnivam se, ze to neni v tomhle filmu podstatne. Prekvapilo me, jak prijemne mi film ubihal a docela me i mrzelo, kdyz nabehly zaverecne titulky - jeste bych si nejake to pokracovani dala. No, priznavam se - jsem zena a mam v tele estrogen a tenhle film je evidentne cileny na nas zeny, takze jo - libilo se mi to..ale stydim se za to! ()

lord_zail odpad!

Tragédie. 50 odstínů BDSM, podruhé jsem šel s partnerkou na film, dle vyloženě jejího gusta a dopadlo to dle očekávání... Už nikdy více ()

eliza56

Kdo četl knihu možná pochopí i film. Kdo nečetl asi bude trošku tápat. Hlavní náplní má být sex, tvrdý sex. No...není. Hlavní hrdina je vcelku pěkný chlap, kterému se nelíbí jeho postelová přítelkyně... už od počátku. Ta ženská prostě pro něj není. On není pro ní. Podstatou sexuálního spojení má být přitažlivost, která tu chybí. Film je prošpikován vzdycháním a rádoby sexuálním napětím, opravdu jen rádoby, protože si na to herci opravdu hrají...a je to kurevsky vidět. Jediný důvod mého vysokého hodnocení je, že opravdu nejde o porno v přímém přenosu (pardon ale, kdo tohle řekne, asi nikdy neviděl porno...) a za další jsem čekala opravdu něco stokrát horšího. Nakonec tedy mě film poměrně potěšil, až na tu zasranou chemii, která prostě chybí. ()

damokles

Zdá se, že příběh vychází vstříc nenaplněným touhám podstatné části žen. Jinak by těžko dosáhl takového úspěchu. Jakkoli se průměrnému muži může zdát bez pořádné dějové linie a složený víceméně z emocí, které je těžké zobrazit, neboť probíhají především uvnitř člověka, pro poučené oko ukazuje jak ženy prožívají záležitosti kolem sexu. Tedy oproti mužům je to více na psychické úrovni. Jako muž film hodnotím jako studijní materiál k lepšímu poznání ženské sexuality, ale moc bych ho nepřeceňoval, neboť chutě mohou být různé. ()

qantip

Čekal jsem cokoliv: erotiku, romantiku, příběh a nedostal nic. Příběhu chybí zápletka a zejména nějaká logika. Více romantiky je i televizních novinách a erotické scény nestály za mnoho a vlastně jsou jediným důvodem proč dávám alespoň jednu *. ()

Dominique55

Tak film byl teda pekne nudny, fadni, nicim nezajimavy, bez fantazie a hlavne amatersky, oproti knize se to neda srovnat jako autorka bych asi zurila a jako reziser bych se asi studem propadla tohle pustit do obehu a zprznit tak hezke a kvalitne zpracovane dilo. Herci se tam nehodili, veskery sceny trapny a nejvic to ze byli oba chlupaty a jeste ze se ji ani nedotkl a ona uz byla uplne hotova...na dalsi dil uz do kina nepujdu a myslim si ze asi urco nebudu sama. Byla jsem tam s pritelem a me se to snad nelibilo vic nez jemu...pritom knihy jsem zrala ale tady to bylo vse hrozne umely. ()

krejciitomas

Já vám nevím, jak hodnotit film propagovany půl roku dopředu takovým způsobem, že asi každý vi o co jde. Před příchodem do kina a před přečtením recenzí na csfd jsem věřil, že to bude bomba. Sklamání obrovský a doufám, že Fifty Shades Darker bude režírovat už někdo jiný. 45% ()

NeedfulThing odpad!

V tomto případě se nebavíme o filmu, ale o jednom z nepromyšlenějších marketingových tahů ve filmovém průmyslu. Kniha byla špatná, plánované obsazení se změnilo tolikrát, že jsem až ve filmu zjistila, kdo ty hlavní role vlastně dostal. Všichni racionálně myslící lidé museli vědět, že ten film musí být nutně špatný. Jamie je pro tu roli až příliš nevýrazný typ, Dakota je dle mého názoru podobného založení jako Kristen Stewart - herečka jednoho výrazu. Takže, pokud na to někdo do toho kina šel, musel mít jeden z následujících důvodů - dotáhla ho na to přítelkyně, byl zvědavý, nesouložil už dekády a doufal v kousek té nahoty, nebo není duševně v pořádku. Marketing byl odvedený na jedničku, takže na zbytek se tvůrci vykašlali. A ono je to vlastně fuk, i kdyby tam hráli muppeti, stejně na to nedočkavé puberťačky své nedočkavé přítele dotáhnou. Jediné, co mě děsí, je fakt, že ten humbuk okolo nás čeká ještě dva roky. ()

benji66

Nemuzu rict, ze by mne film zklamal, protoze jsem v podstate dostal to, co jsem ocekaval. Film zkratka a dobre o NICEM. Fim, stejne jako treba dobra pisnicka musi neco prinest, pojmenova neco tezko pojmenovatelneho, ukazat pohled z neobvykleho uhlu, vytvorit nezamenitelnou atmosferu... Tady, bohuzel, k nicemu z toho nedochazi. Cely film je o jednom prilis bohatem psychopatovi, ktery jeste nepochopil a nejspis ani nikdy nepochopi, ze krasa lasky a taky sexu neni v tom, brat, uspokojovat se na ukor nekoho jineho, ale naopak davat radost a tim nachazet prave to vlastni uspokojeni. Pro chlapa nemuze byt cilem sexu se odprasknout a kvicet u toho jak spatne trefene prase. Jeho vyvrcholenim musi byt, kdyz zenske vyskoci na zadku husi kuze jak detske pesticky a oci se ji na pokraji bezvedomi protoci nahoru. Jinak to proste nefunguje. Jasne, k sexu muze patrit i dil nasili a bolesti, ale JEDINE pokud je to nezpochybnitelnym pranim toho, koho to ma bolet. Pokud nekdo nachazi uspokojeni v bolesti toho druheho, je dusevne nemocny a mel by se zacit lecit driv, nez skonci v kriminale a jeho partner v lepsim pripade ve spitale. No, to je tak zhruba obsah filmu. Pokud by tenhe film mel fungovat, musel by v sobe mit alespon kousicek naturalismu a zivocisnost, ale to tady opravdu nehledejte. Co se erotickych scen tyce, tak si radeji pustte nejaky cesky film ze 70., 80. let, tam toho byva zpravidla vic. Jedinym vyraznym kladem tehle sladarny je herecky vykon Dakoty... Stastna ruka pri castingu, role ji fakt dost sedla a je to asi to jedine, co drzi film nad vodou a pricina mych dvou hvezdicek. ()

DirtyHarry44

Film, jehož jediným přínosem je možnost nahlédnout do skrytých ženských snů a tužeb. Bohužel představa stejně reálná jako chlapský sen o krásné, fyzicky dokonalé, sexuálně neukojitelné, bohaté podnikatelce ... Z hlediska filmařského podprůměrný růžový marcipán, "zápletku" i konec filmu jsem odtušil v první třetině, posledních koukatelných 10 minut degradoval závěr (pozvánka k dalšímu dílu), rádobyerotické scény neměly ani náboj, ani nápad, Dornan se snaží, ale je trochu nepřirozený, výkon Johnsonové je pro mne propadákem (on by nebyl, pokud by hrála děvče ve věku tak 16-ti let) a výběr hudby tohle marshmallow korunoval. ()

Hansk75

Nechápu to množství nenávistných komentářů tady. Spousta zdejších recenzentů si někde přečetli, že ten film bude sra*ka, takže s tím dojmem na to potom šli do kina (???), s tím dojmem se na ten film koukali a s tím dojmem rovněž hodnotili. Předpojatost. Já bych na tento film do kina rozhodně nešel. Po tom, co byl již ke stažení, se mi asi měsíc válel na disku a nějak jsem se nemohl přemoct si to pustit. Sobotní poledne ale ovládla nuda, tak jsem se do toho dal a s klidem můžu ohodnotit 2 hvězdami. Přistupoval jsem k tomu zhruba jako ke Stmívání, očekávání žádná (nebo minimální), ale je to fenomén a kdo to neviděl/nečetl, jako by nebyl. Taky tomu samozřejmě pomohla zvědavost. A navíc jsem si díky tomu filmu uvědomil, že koupit mi někdo nové auto, byt, počítač a bůh ví, co ještě, stal by se ze mě sexuální otrok, Za tyhle "dárečky" bych do sebe nechal mlátil od rána do večera... :))) ()

majli

Čekala jsem film postavený na sexu; ze začátku se bála, že půjde o pohádku o princi na bílém koni; a výsledkem byl film, který mluvil o tom jakou cenu má pro člověka vnitřní svoboda, o hranici, kdy se to "zlomí". Ale myslím, že z toho šlo získat víc. ()

ewiku

... mohlo to byť aj horšie, strašná predloha=priemerný film. celkom pozerateľné herecké výkony a na americký film nadpriemerný objem nahoty (v uncut verzii...). S prižmúrením oka tri hviezdy ()

Brainy

Nuda, povrchnost, žádné emoce. Hlavní představitelka Dakota Johnson je nudná, vypadá starší než Jamie Dornan, absolutně nepřitažlivá a nevýrazná. Jamie Dornan, který dle knihy nemá dávat najevo žádné emoce, jich kupodivu ukazuje více než hlavní hrdinka. Autorka prý mluvila do absolutně všeho, dokonce i do barvy šatů (a dalších nepodstatných detailů) zabila své už tak dost plytké dílo. Monology jsou v podstatě o ničem, vytržené z konceptu. Ani se nedivím, že hodně z nich nechce již dvojku točit. Jediné, co mohu pochválit je hudba, ta se mi opravdu líbila. ()

Aerilynn odpad!

Knihu jsem nečetla, ale myslím, že to ani není třeba. Už stačí jen to, že se jedná o přepsanou fanfiction na Twilight vypovídá o kvalitě ledasco. Přesto jsem si říkala, fajn, všichni ten film baští, knihu též, mrknu aspoň na tohle ať nejsem jen ten Rejpal co sedí v koutě a ani neví, do čeho přesně rýpe, ale... Vraťte mi ty dvě hodiny! Film je tak nudný, tak plytký TAK O NIČEM, že to jsem již dlouho nezažila (a vážně, jak tu již někteří píšou, film začíná v posledních pěti minutách). Postavy o ničem, děj vlastně ještě víc o ničem a ty dialogy... Vážně nechápu, proč kolem toho všichni dělají takové haló, když je to naprostá ztráta času (a taky peněz). Ale bohužel jak je vidno, stále je všude dost nadržených puberťaček a bydlenek z mimibazaru, co jsou ochotny za tyhle doslova sračky platit horentní sumy. Jak prohlásila jedna má známá "To i porno s instalatérem má lepší děj a dialogy." Amen ()

Lonnan

Vlastně ani nevím, proč jsem se dodívala, když knize jsem dala šanci padesáti stránek, jejichž šeď mě dusila. Ale to je moje zásada, dělám to u každé beletrie. Pak už ani písmeno! D.J. mě nijak nevadila, ale J. Dornan mě absolutně neseděl svou vizáží takového amerického uhlazeného hezounka, ale to je můj problém, líbí se mě mužnější a drsnější typy. Někomu dalšímu zrovna tak mohl padnout dokonale. Spíše mě iritovala naprostá absence chemie, všemu tomu jakoby rádo rajcování jsem nevěřila. Připadlo mě to, jakoby vypíchnuté rady ze sexuálního průvodce, co zaručeně rozvášní vašeho partnera. Takže dvě za to, že jsem film dozívala, ale neusnula u něho. ()

MeggyPas

Jasně že rozporuplný snímek pro vyznavače těžkejch sdělení filizifickýc linií, filmů, za kterejma se skrejvaj Jména,ale!!!! Dokonalý a nestydný výkony Jamieho Dornana fakticky doufám katapultujou do výšin holywoodskéo businessu, protože tenhle chlap prostě hereckej potenciál má. Já dávám 4* hlavně jemu za jeho dokonale ztvárněnejch nepočítaně odstínů a hereckejch poloh... bude to Pan herec... možná že ne díky zrovna Christianovi Greyovi, ale jako start - tleskám!!!! Byl strhující.... navíc ti, kdož ty 3 bichle četli se určo nemůžou dočkat pokračování a směru vývoje jak Jamieho tak dakoty... Ale nee... navzdory všem tady těm megaznalcům vysoce kvalitních filmovejch děl opravuji na 5* :-) :-) ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin