Tři bratři, kteří si říkají Černý korzár (Kabir Bedi), Zelený korzár a Červený korzár, žijí touhou po pomstě vraždy svého otce. Cílem jejich pomsty je muž jménem Van Gould. Zelený a Červený korzár nevydrží čekat na příjezd bratra, vydají se za Van Gouldem sami, ale Van Gould a jeho muži je nečestným způsobem přemůžou a zavraždí. Nenávist a odhodlání Černého korzára zabít vraha svého otce a bratrů je obrovské. Když zjistí, že žena, do které se bezhlavě zamiloval, je dcerou Van Goulda, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější, pomsta nebo láska… (oficiálny text distribútora)

Zeuska

Z tohoto filmu, který jsem viděla jako malá slečna, mi na desítky let utkvěla melodie, která mi připadala nádherná a magická. Abych ji tehdy nezapomněla, naučila jsem se ji vyťukat na klavír. Stejně jako ostatním tady i mě učaroval příběh lásky, pomsty, souboje, moře, korzár, kráska a exotika. A ano, po letech spatřeno staršíma očima, kouzlo se malinko ztratilo. Ale jen malinko, klidně bych se podívala znovu. (...a tvé oči pak uvidí to, co teď vidí Jara... - nebo tak nějak to ta dívka řekla) ()

Cerna_kosile

"Hlava nebo orel?" Tímhle dotazem se dá rozhodovat o dalších krocích v životě korzára. Sandokan, který se svou přísahou samotnému ďáblu rovnou v srdci touží po své svaté pomstě. Kroky mu zkříží jeho Mariana, které přeci jenom obětuje podstatnou část místa uvnitř sebe samého. Italské dobrodružství o pirátech a šlechticích konče na začátku poslání a smyslu života Černého korzára, kterému osud přinese i ten poslední kousek naděje, co po ní tolik toužil. Sice né tolik záživný snímek, ale na svoji dobu nasadil solidní laťku ve svém žánru. Složit přísahu satanovi, která nelze splnit. Závěr filmu mluví za vše.. ()