Pomsta netvora

• USA Revenge of the Creature (viac)

Desivý netvor z Čiernej lagúny nezahynul, ale vracia sa v ešte epickejšom príbehu. Hneď na začiatku ho zajmú ľudia a odvezú ho do floridského výskumného centra, kde ho podrobne skúmajú. Príšerina prirodzenosť sa nezaprie a v priebehu krátkej chvíle sa zamiluje do začínajúcej a zároveň očarujúcej vedeckej pracovníčky Helen Dobsonovej. Hoci sa mu podarí pretrhnúť putá a utiecť do mora, neprestane na svoju vyvolenú myslieť a chce ju za každú cenu získať pre seba. (macclain)

Cimr

Dočkáme se prakticky všeho, co je pro americký horor z 50. let typické. Dialogy, kamera, zápletka, otáčející se noviny a rozhlasoví komentátoři, vše je tak průměrné a ohrané, až to bolí. I ten výchozí nápad není nic jiného, než suchá variace na krásku a zvíře či King Konga. Jediné dvě věci, co zaručené pobaví, jsou nerealistický kostým hlavního hrdiny a mimořádně hloupá hudba, která opakuje dva motivy (veselý a strašidelný) pořád dokola a absolutně nesedí k promítaným scénám - hudba burácí a v příběhu se nic neděje. ()

Němi

Vědci / dobrodruzi uloví v džungli monstrum, odvezou ho do civilizace, kde se z něj stane atrakce. Monstrum se zde zamiluje do blondýnky, uprchne, vydá se jí hledat... a když se jí konečně zmocní, je na útěku s ní zastřeleno. __ Ne, to nebyl King Kong, ale Arnoldův plagiát "Revenge of the Creature" s tím, že nejzásadnější rozdíl je pouze v béčkovém pojetí charakteru hlavního monstra a samozřejmě značné naivity universalovského monster-hororu. Místy je tím film zábavný, i tak ale skromných 85 minut stopáže působí veelmi rozvlekle. __ (Eastwood ve své minutové roli předvede, jak moc je lepší režisér než herec) ()

Dan9K odpad!

Tvůrci vymysleli tu pokud možno nejvšednější zápletku a nejnudnější monstrum na světě. Začátek je ještě slibný, ale neskutečně roztahaná část v akváriu mě málem zabila. Konec byl docela hloupý, ale na celém filmu ještě zdaleka to nejlepší. Tohle dílo není vtipné, není zábavné, není napínavé, není strašidelné, není vůbec nic. Od pozdějšího tvůrce geniálního Shrinking Mana je to pro mě opravdu velké zklamání. ()

Pohrobek

No konečně blondýnka a je navíc alespoň o třídu sympatičtější než brunetka od Černé laguny. Tentokrát se jí dočkáme dokonce v podprsence - do sprchy jí ale zlý netvor nevleze, i když by asi hodně rád - zatím se spokojí s jejím pejskem jako jednohubkou. Docela sranda - prvnímu dílu se však nevyrovná. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,100,000Tržby Celosvetovo $1,100,000▐ Už ničím prekvapivé pokračovanie ale aj tak si to dokáže udržať slušnú pozornosť diváka, nechýba tu troška napätia, dobré masky, kamera a ten netvor si vytvoril v svojej prezentácii osobnosť-charakter. /60%/ ()

• Tento film je úplně prvním, ve kterém si zahrál Clint Eastwood. (ČSFD)
  • Film měl svou DVD premiéru v České republice až 55 let poté, co byl oficiálně uveden do světa. (ČSFD)
  • V prvom dieli Creature from the Black Lagoon (1954) bol oblek netvora vytvorený tak, aby zadržiaval vzduch, takže keď bol netvor pod vodou, nevznikali žiadne bubliny. Aby sa ušetrili peniaze a zabezpečil sa vzduch pre kaskadéra v podvodných sekvenciách, dizajn obleku bol zmenený tak, aby umožňoval hadici pumpovať vzduch k hercovi. V dôsledku toho je možné vidieť, že z rôznych častí obleku vychádzajú bubliny. (westerns)