Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Foxhound#1

Jeden z nejlepších válečných filmů? Hrdinové že nejsou nesmrtelní? Ale kdeže, ten film je podobná blbost jako Red Tails, možná o trochu méně, ale i tak to má do reálnosti dost daleko a syrová akce z toho reálii nedělá. ()

jasiska

Fury nie je nejak výnimočne originálny film a sú tu aj nejaké tie nezmysly, ale inak sa pozerá veľmi dobre. Ťahaný je najmä hlavnými predstaviteľmi - seržantom a Normanom a ich predstaviteľmi. Hoci postavy nie sú nejako hlboko vykreslené, nejak mi to vo filme neprekážalo, lebo tak bola dôležitá skôr daná scéna, než pozadie postáv. Motívy hrôzy vojny a "hrdinstva" určite nie sú ničím novým, ale podľa mňa sa ich podarilo znázorniť bez zbytočného kázania či pátosu. Dej nie je vôbec komplikovaný, spočíva hlavne v akcii a dialógoch. Hoci by sa v oboch dali nájsť muchy, celkovo boli zaujímavé a dobre pozerateľné. ()

SHit4U

A já to tam dám za plnej a hned prozradím proč. Film se, co se týče akce, se co nejvíce blíží realitě. Kulky se kroutí za letu, každá pátá svítí, projektily z kanónů lítají všude jen ne tam kam míříte a když už se trefíte tak se odrazí a spadne o kilometr dál. Stísněnost a hrůza v očích tankistů při jakémkoliv střetu a zejména při střetu s Tigerem je opravdu intenzivní a vy byste na jejich místě nejradši prorazili pancíř svojí hlavou a utekli přes právě rozorané pole a narvali svojí hlavu do nejbližší kraví prdele a tam přečkali zbytek války. Válka je čistá zloba a tady jí mají rozetřenou po tvářích všichni. A můžou to bejt jednotky SS, Hitlerjugend a nebo samotný hlavní hrdinové, kteří se chovají jako prasata. Strach a hnus v Porýní a i když závěrečnému rozhodnutí celé skvadry moc nevěřím, konec byl o to větším zadostiučiněním a já Ayerovi smekám prostřelenou přilbici a kdybych mohl připnul bych mu oněch 5 hvězd na hrudník a nechal si od něj vystřílet jeho jméno na moje stehno. ()

orkadimenza

Asi nejvíc mě dostává, když někdo dokáže říct: "Scénář mohl být lepší" nebo "Děj mohl být zajímavější". Sakra lidi, co si jako představujete, válka neměla nějaký scénář, tam se prostě zabíjelo a basta! Oceňuji tento skvěle zpracovaný válečný film ve všech ohledech, a co bych ocenil ještě víc, jsou herci. Jako tradičně skvělý Brad Pitt, charismatický Peňa alá Gordo, mladičký Lerman, to všechno je elitní herecká plejáda. Ze všech nejvíce mě ale překvapil Shia LaBeouf a dokázal, že umí zahrát i něco jiného než blbé teenagery. Prostředí tanku je zde vyobrazeno velmi realisticky a zároveň napínavě a hlavně díky němu mohu říci, že Fury je opravdu výtečný novodobý válečný film. Jedinou náplastí byly při mém zhlédnutí směšné reklamy na Primě, i přesto jsem si dokázal film velmi užít a budu se těšit na další, tentokrát snad již ničím nenarušenou projekci. ()

Milodar

WWWII je zde spíš mýtus, podhoubí pro drsné tankisty. Sympatická partička v tanku. Przymanowski může závidět. Brek Pitt se již v roli vymýtače nazistů dobře osvědčil a nyní se vrací v ještě lepší formě. Aby ne, když má na palubě Punishera. Jen ten pes chybí. ()

Paldiny

Stačilo by vynechať zopár srdcových výlevov, biblických kázaní a prerobiť finálnu bitku, ktorá je ako z iného filmu a som ešte spokojnejší. V nej sa stretne už nehybný tank našich hrdinov s celou nemeckou výsadkovou skupinou o veľkosti sparťanského odboja po zuby ozbrojených, dobre naladených esesákov. A vďaka ťažko premyslenému momentu prekvapenia sa odohrá vyrovnaný boj, čo pozná víťaza až v predĺžení. Trochu podpásovka dovtedy reálnemu priebehu, aký špinavo vykreslil nielen tých zlých a aký dokázal gradovať aj bez zbraní niekde od kuchynského stolu. Samozrejme svoje na veci pridá aj zasvinená atmoška, pri ktorej sa blato valí až z obrazovky, vyšší level brutality, špinavý slovník a prítomnosť postáv Brada Pitta, či jeho náprotivku - mechanika, ktorý tomu dodával slušnú dávku korenia. ()

Piggsy

Pozor, spoilery. Nejhorší zakončení jinak skvělého filmu, jaké jsem kdy viděl. Před závěrečnou bitvou se během pár vteřin setmělo, WTF??!!! 300 němců neschopných zničit jeden nepojízdný tank. Sniper se 3krát nedokáže pořádně trefit. Dá tři rány a Brad Pitt stále žije. Uvnitř tanku vybouchnou dva granáty a mrtvola Brada Pitta je jako ze škatulky. Div, že to ještě nepřežil. :-D Ten mlaďoch to nakonec přežije, přestože mu Němec svítí baterkou do ksichtu. Jako fakt jedno WTF za druhým. Konec je zkrátka americký patos nejhoršího kalibru, až se mi z toho udělalo špatně. Tvůrci filmu museli na závěr prodělat lobotomii, jinak si to zkrátka nedovedu vysvětlit. ()

Sancoo

Když jsem odcházel z kina, odcházel jsem s pocitem, že víc jak 3* si Fury nezaslouží, nechal jsem si to teda přes noc projít hlavou a hodnotím až teď. Film se mi celou dobu líbil, ale pak přišel classic Hollywood a jejich přehnané a sladké konce. Překousl bych fakt, že se pouze pět tankistů (v čele s nesmrtelným Pittem) postaví hordě němčourů, ale to, že hochům později dojde munice a vesele si pro ní skočí a zase se v klidu vratí do tanku aniž by je někdo z cca 300 němčourů trefil, to kazilo dojem. Navíc neschopný německý sniper, který třikrát míří Pittovi na hlavu a trefí ho do těla je víc k smíchu než to, že hned po první ráně skopou Brad neumře. Celou dobu sledujeme jak lítají hlavy po první ráně a jak umírají hlavní hrdinové aniž by jim to trvalo déle jak 5 sekund, ale Brad si v klídku stihne skočit zpět do tanku a poradit zelenáčovi (který se běhěm jedný mise stane mašinou) jak se schovat pod tankem. Pak přiletí do tanku dva německé granáty a to už sice Brad nerozdejchá, ale jeho účes po výbuchu stále drží, asi za to může Shauma. Třešnička na dortu přichází ve chvíly kdy se německý voják rozhodně ušetřit amerického zelenáče schovávajicí se jako jediný přeživší, když přitom celý film posloucháme jak jsou skopčáci nemilosrdní a jen zabíjejí. Upravit tenhle konec a jednalo by se o hodně slušný válečný film za poslední dobu. Herci podali dobrý výkon (hlavně neustále hláškující Michael Peña stojí za zmíňku), příběh taky zajímavý, proto s ohledem na dnešní filmy se jedná o nadprůměrný film a tak jsem se nakonec rozhodl pro 4* hvězdy namísto původních 3* i přes ten Mission Impossible konec. ()

NJD

Nejsem zrovna největší fanoušek válečných filmů, tudíž mi bylo už dopředu jasné, že ve mě Fury nezanechá nějakou hlubší stopu, ale nakonec jsem se obětoval a na tu čsfd projekci jsem teda zašel :) Více jak 2 hodiny sledování Brada Pitta a jeho parťáků pak na mě sice mělo očekávaný efekt, ale na druhou stranu se určitě nedá říct, že bych se nudil nebo že bych se nad dějem (až na jednu výjimku) nějak pohoršoval. Na můj vkus však filmu chyběla jakási "přidaná hodnota", která by ho odlišovala od ostatních válečných snímků, tudíž za mě pohodové 4* ()

peto580

dovod vysokého hodnotenia: skvelí herci a najmä Brat je úžasný aj ked som mu už odpustil že mi prebral Angelinu a uveril som im úplne všetko čo predviedli, hral som WoTko dosť dlho na to aby som bol zblbnutý z tých tankových bitiek, keď sa strieľalo šla krv čo ma teší. A je to konečne niečo poriadne vojnové kde to nie je o 3 človiečikoch putujúcich medzi domami. ()

Lovely.Bones

Válečným filmům se snažím vyhýbat, ale tomuhle jsem dal šanci. A ejhle! Ono mě to opravdu bavilo. Bylo to správně špinavé, sprosté, krvavé a brutální. Herci byly sympatičtí, stejně tak postavy. Pitt je na padesátiletého dědouška fakt akční a dost drsněj. Místy se tohohle dědečka možná budete i bát :-) Příběh byl super a prostě to bylo osvěžující. ()

Charon11

Na tenhle film jsem se opravdu těšil, bohužel závěr filmu vše, kompletně pod...l. A vyšlo z toho čtyři z tanku a Pitt Ještě jsem neviděl ani neslyšel ve filmu,tak reálné svištění střel z protitankových děl. K vidění je fakt dost hodně dobrých záběrů, dobrá hudba a k tomu bohužel v závěru filmu mraky nelogických situací od časových posunů až k poměru pozabíjených SS a jedné posádce nepojízdného tanku.... ()

Tomyfrok

Tohle byl zase po delší době solidní nářez, u kterého se mi chvílemi klepaly ruce napětím. Zpočátku jsem se trochu obával stopáže, ale vlastně jsem se ani nestihl nudit. Akční scény střídají dialogové s takovou lehkostí, jako prolétávají po jasném záblesku tankové střely na plátně. A že je to nějaká podívaná, co se kamery týče a v rámci 68 milionů $ ceny filmu, což věru není moc. Každá scéna má nějaký význam, byť se to zpočátku nemusí zdát a třebaže jsou některé i trochu delší. Přesvědčivě funguje také chemie mezi tankovou posádkou, až si člověk říká, že by si do té železné rakve sedl s nimi a postřílel "pár nácků". Co naplat, že jsou Němci, a především SS, banda fracků neschopných trefit se ze tří metrů na cíl. Tady to musím odpustit. Bavil jsem se, a to nejen Pittem, od kterého bych nechtěl dostat ani plivanec. Na Fury se fakt těším podruhé a klidně ještě letos. (75 %) ()

Alien220

Konečně jsem odcházel z kina po dlouhé době nadšen! Skvělý válečný film od skvělého režiséra, který si nebál pohrát si se záběry a prodloužit střihy tak, že divák si atmosféru maximálně vychutná. Nechybělo nic! Na konečném dojmu neudělaly kaňku ani nereálná závěrečná bitva, předvídatelný děj a jistá míra naivity. Naopak, je tu poslední vzdor do poslední kulky v revolveru. Tak to má být! :) ()

Mikino00

Počítačová hra o tancích na motivy Zachraňte vojína Ryana. Kde posádka jednoho tanku vystřílí polovinu německé armády. Neohrožená nafoukaná nesmrtelná posádka vede mezi sebou prázdné dialogy a snaží se pronášet jakási životní moudra, bohužel to celé působí velice směšně. Přemýšlet u filmu je rezolutně zakázáno, Němci jsou samozřejmě naprosto neschopní, dialogové scény jsou jen výplní před další akcí, stejně jako předěly ve hře. Aspoň ta nevěrohodná akce má jistý spád a efekt. ()

mkali

Totální zklamání plné nelogičností (stmívání během asi 3 minut do totální tmy, výbuch několika granátů uvnitř tanku neudělá ani škrábnutí) a klasických klišé (jeden vždy přežije). Ač mám válečné filmy rád, tak tohle je něco, co už nikdy nechci vidět ani v sebeobraně. A předzávěrečná scéna s hodným esesákem - totální úlet - půl filmu říkají, jak je všechny stáhnou z kůže a nakonec tohle? Hodně jsem přemýšlel, jestli mám dát jen 1 nebo 2 hvězdy. 1 byla jako kompenzace mých předchozích hodnocení a druhá za vcelku povedené herecké výkony. Přesto rozhodně doporučuju využít ty cca 2 hodiny času nějak smysluplněji. ()

Milky.

Viděno v kině, vybráno víceméně náhodně s nevelkým očekáváním. O to větší bylo moje překvapení v sálu. Druhoválečné drama z trošku jiného úhlu pohledu a navíc famózně zpracované. I přes některé klišé typu "za 5 minut se setmí" nebo "když je třeba, tak dokáže postava s prostřelenou hrudí ještě 5 minut kecat" a až nechutnou předvídatelnost scénáře jsem ochotný dát pět hvězdiček. Bitevních scén tam není zrovna moc, ale naprosto vás pohltí. Navíc (ikdyž přehnané) používání trasovaček dodává scénám úplně jiný rozměr. A to nezmiňuju geniální ozvučení. Rozhodně nelituju, že jsem na to šel. ()

zelvicka.

Vcelku rozporuplné pocity ze snímku, na který jsem se těšil. Pravda, velká změna oproti 4 z tanku a pes, místo pár umazaných sympaťáků tady máme 3 psychopaty, jednoho zelenáče a velitele. Takže já osobně jsem se spíš těšil, kdy už konečně některý postavy hebnou. Nevím, jestli to má být prvek reálnějšího vykreslení charakterů, pokud ano, tak realističnost je pro změnu zničena posledním bojem, kdy se naše partička utká s elitním praporem SS, který vede pravděpodobně japonský velitel, který nemilosrdně posílá svůj Kanonenfutter přímo před hlavně amerického tanku s geniální taktikou nechat vystřílet američany veškerou munici. A frajeři umíraj stejně dlouhou dobu, jako kolik v sobě maj kulek. Takže to ani nezachrání jiná hezká filmová vzácnost, kterou je hezká němka s ještě hezčím jménem von Rittberg, a pokud o sobě nesmýšlíte jako o jednoznačném fandovi vojenských filmů, tak tenhle snímek můžete vynechat. Pitt to totiž moc nezachraňuje. ()

aLPaC

Solidní, hodně realistická, drsná a výborně natočená válečná a v závěru i akční jízda. Jedná se sice spíše o několik sestříhaných delších scén, než o nějaký ucelený příběh, ale to vůbec nevadí. Hlavně scéna o dobytí města a následná návštěva dvou místních roštěnek je vynikající (jak tu někdo zmiňuje, jak od Tarantina). Ta závěrečná řežba je poněkud přitažená za vlasy a po předchozím průběhu docela nečekaná, ale vidět Brada, jak kosí z tanku nácky je opravdu cool. Ten je ostatně frajer jako vždy, zbytek osazenstva spíš tak přicmrndává, ale neuráží, snad až na Shiu, ten byl děsnej. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)