Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Promo 5

BoPo

Po prvom diely zavládlo nadšenie, že som po dlhej dobe opäť narazil na nadpriemerný, český, komediálny, seriálový počin. Prostredie hotelu vytvárajúce veľký manévrovací priestor čo sa týka postáv (personál + hostia), herecké obsadenie, scenáristi, všetko hralo tomu dojmu silno do kariet. Čo všetko sa nepodarilo? Hostia využití minimálne. Personál na počet hláv bohatý, na počet vtipných charakterov skromný. Seriál tiahol Trojan a Krobotová. A bohužiaľ sa tu veľmi zriedkavo odohrávajú nejaké crazy situácie. Celé to stojí a padá na tom, ako veľmi Vás baví sledovať postavy a ich opakujúce sa hašterenie. Ako seriál do kuchyne k vareniu fajn, ale ambície tvorcov mierili určite minimálne do okresního přeboru. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

blackrain

Vůbec nelituju toho, že jsem Čtvrté hvězdě dala šanci a ona mě za to krásně dostala. Trojan a Krobot mě spolehlivě odbourávají a to Miroslavu Krobotovi úplně postačí úsporné herectví a pár holých vět, které z jeho úst padnou vždycky na úrodnou půdu. Ivan Trojan je taky kapitola sama pro sebe, co ten dokáže zahrát. Sešla se tu opravdu zajímavá směska herců. ()

HellFire

Nemám rád české seriály, protože dnešní produkce je jenom a pouze natahovaná sra... O to víc tady Čtvrtá hvězda působí jako zjevení z jiného světa. U prvního dílu jsem si říkal, že druhý Okresní přebor se asi nekoná, ale už od druhého dílu jsem si zamiloval všechny ty svérázné postavičky a nasmál jsem se jako blázen :). Děkuji pane Prušinovský za pozvednutí úrovně českých seriálů. Snad jako jediná působila jako pěst na oko Lenka Krobotová, u níž jsem měl pocit, že svou roli hraje (a špatně). Jinak ostatní herci byli ve svých rolích jako doma. Ke zhlédnutí na webu ČT. ()

Tosim

Už teď je jasné, že se na českém komediálním nebi objevilo cosi...světového. Jan Prušinovský na to šel postupně, od netradičního studentského kraťasu, přes natahovanou historku až k Okresnímu přeboru, který ČT odmítla (teď se kaje a dobře jí tak), ve spojení s Petrem Kolečkem a Miroslavem Krobotem dosáhl režisér mě nejpřijatelnějšího tvaru, který se nebojí drsného humoru a zobrazení nepopulárních lidských povah a dochází tak k velmi zajímavým (nejen diváckým) katarzím. Moc moc moc vám to přeju, pánové, už jenom kvůli tomu, že takové věci provokují mimoně typu Martina Komárka. 90%. ()

GeusX

První díl byl celkem slibný, ale některé scény na mne působily bezradně a zdlouhavě (např. zpívání s protézou). Mrknu na další díly než vynesu ortel. - Cože, někdo dáváte i pět hvězd!? Tak to zase neee... edit: po třetím díle tomu začínám přicházet na chuť a začíná mi to docela i chutnat... Nejlepší Lenka Krobotová a, a to především, Ivan Trojan je famózní. Šestý díl o natáčení péčka je prdel... :-) Viděno komplet 12 dílů. ()

• Čtvrtá hvězda měla u diváků takový ohlas, že již počátkem února, tedy po odvysílaní prvních pěti dílů, se producenti České televize dohodli s Dejvickým divadlem na natočení dalšího sitcomu s názvem Dabing Street. (Šéfik)
  • V 11. díle "Hodina H" si opilého fanouška propuštěného z vězení, který praští policistu v civilu, zahrál fotbalový útočník, v době natáčení a uvedení seriálu působící v týmu AC Sparta Praha, Roman Bednář. (nedvva)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz