Zamysleli ste sa niekedy nad tým , prečo vlastne tí žltí a neskutočne roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžili Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď prináša animovaná komédia Mimoni, ktorá z nich konečne a predovšetkým úplne zaslúžene robí hlavné postavy ich filmu. Odpoveď na vyššie uvedenú otázku nájdete hneď v úvode, ktorý mapuje historický vývoj Mimoňov. Predstavte si, že títo dobráci od kosti, vidia najväčší zmysel v tom, že slúžia najväčšiemu darebákovi široko ďaleko. Kedykoľvek o svojho pána prišli, častokrát aj vlastnou zásluhou, hneď si hľadali nového. A takto to išlo storočia, od Tyranosaura Rexa, cez Drakula a cisára Napoleona až do okamihu, kedy žiadneho nového nadriadeného nemohli nájsť a upadli do hlbokej depresie. Tú zvýraznila aj skutočnosť, že v tom období žili v zemi večného snehu a ľadu. Našťastie sa našli traja hrdinovia- hrdý Kevin, hladný Stuart a mierne vystresovaný Bob. Tí vyrazili do sveta, aby všetkým svojim mimoňským kamarátom vrátili zmysel života. Šťastena ich zaviedla až do Ameriky, na floridský festival zločincov všetkých druhov, ktorého sa mala zúčastniť aj absolútna kráľovná svetového zločinu, Scarlett Zbesilá. ,, Tá a žiadna iná!" povedali si Kevin, Stuart a Bob a okamžite zahoreli túžbou začať pre Scarlett pracovať. Sympatie rozhodne neboli obojstranné, ale aj napriek tomu sa Scarlett rozhodla vyskúšať ich schopnosti. Čo tak ukradnúť britské korunovačné klenoty? A tak sa Kevin Stuart a Bob vydávajú do Anglicka, pričom netušia, že v najbližších dňoch nie je v stávke len to, čo bude Alžbeta nosiť na hlave, ale takisto samotná existencia ich živočíšneho druhu. (Barracuda Movie)

chrispe

Nemůžu se ubránit dojmu, že šlo prostě jen o to, vytřískat z popularity mimoňů ještě o pár dolarů navíc. Nic moc příběh je prošpikován většinou hodně slabými vtipy. Upřímně jsem se pousmála asi dvakrát. (Pokud však mám být upřímná - jednak nejsem cílová skupina a druhak mě mimoni nevzali vůbec za srdce a moc nechápu, jak mohli pobláznit i "odrostlejší" osoby). ()

Wardan

Dostal jsem přesně to, čeho jsem se bál. Když mimoni v Já, padouch občas dělají kraviny a žvatlají, je to vtipné a je to roztomilé. Když dělají kraviny a žvatlají devadesát minut, je to nesoudržný bordel. Neříkám, že jsem celou stopáž nezasmál nebo že jsem se nudil, ale nedává to dohromady vůbec smysl. Chápu, že to někomu může připadat jako zábavná bizarnost. Osobně jsem nedokázal odhadnout co, a hlavně jak, se bude dít za minutu. Nicméně, já tenhle prequel/spin-off prostě nedávám. ()

Matli

Čekal jsem mnohem více (srandy), vše co bylo v traileru bylo asi vše. Určitě se na žluťáky dobře kouká, ale když má člověk veliká očekávání, tak je to pak zklamání. Vedlejší role jim padne víc. 57% ()

Platom

Pět minut trvající "kraťas" s Mimoni se dá zvládnout bez větší újmy na zdraví, ale koukat hodinu a půl na plnohodnotný film, to už na mě bylo moc. Každou další minutu jsem cítil, jak mé mozkové buňky umírají v naprosté agónii. Úvod je skvělý, to se musí nechat, ale zbytek filmu je jen nuda, totální salva retardovaných zvuků a pitvoření se. Děj takřka chybí. Vidíme jen tři plastové schránky kindervajíček, jak zažívají dobrodružství, u kterého se může doopravdy bavit snad jen člověk, který je na stejné mentální úrovni jako Mimoňové. Asi jsem na podobné věci už starý, ale za mě fakt NE! Chválím hudební doprovod - výběr skladeb. ()

TheHofi

Od tohoto filmu jsem čekal film pro děti, ale hned po pár minutách jsem se začal smát. Bezva humor a hezká animace. Film doporučuji všem, co mají rádi skvělý humor. ()

HH

Že bych nad tím nadšením hýkal, to ne. Ale fakt je, že je to vtipné, koukatelné, s několika vyloženě "top" vtípky, které asi ne všichni postřehnou... Navíc to má skvěle vybranou muziku. Osobně bych však ocenil, kdyby ty reminiscence s největšími padouchy dějin byly malinko delší a naopak samotný příběh o něco kratší. A rozhodně se ti lidé, kteří nevychovaně odešli během titulků (jak je v našich kinech bohužel častým jevem), ošidili o závěrečnou scénu :-) Takže radím, neodcházet! ()

anavi.92

Je to taková blbina, nic velkého od toho nečekejte, ale mimoni jsou prostě roztomilí a vtipní, čímž zpříjemní letní odpoledne. :) ()

Warlukyn

Škoda, že trailer ukazuje většinovej děj filmu, takže už film nemá čím překvapit, doporučuju nekoukat na trailer xD...jinak dějově asi stejný, jako sračka 3D herkules....pobavilo, ale přeci jen zábavnějších je i pár scének z padoucha, každopádně díky Bobovi to drží 3*.... a nebojte se českýho dabingu Scarlet mluví Chýlková a k tý ta svině sedí ;) ()

char_t

Kdo čeká od animáku ponaučení, propracovaný příběh a kupu dialogů, ruce pryč! :-) Pro ostatní, které bavily už oba díly Despicable Me, jsou ale Mimoni přesně tím, co jsme čekali - sice je potřeba vypnout mozek ještě trochu víc než u obou Padouchů, ale odměnou je největší kadence vizuálních gagů snad od dob Laurela a Hardyho. Už dlouho jsem se v kině nesmál tak často, a zdaleka jsem nebyl sám. Jen děti občas frenetickou akci trochu nestíhaly... Za mě ale spokojenost, 75% a těsné 4*. ()

Poupe

Vzhledem k tomu, že jsem si opravdu oblíbila film Já Padouch a Já Padouch 2, na Mimoně jsem se neskutečně těšila. Bohužel, nesplnilo to moje očekávání jaké jsem po JP a JP2 měla. Nevím, zda je to tím, že mi je tak o 20 let více než těm pro které je film myšlený, ale až na narážky, které děti nemohly pochopit, mi to přišlo celkem takové nic moc. Jak tu někdo psal - film dost silně podporuje násilí, ale zase dobro zvítězí, takže to není tak hrozné. Myslím, že kdyby to udělali jako krátké filmy s gegy, bylo by to zábavnější. Takže dávám 3* a to jen proto, že mám slabost pro Stuarta:) ()

Hapretor

Vizuál super, až na hnusné "lidské" postavy, ale děj je trapas na entou. Blbé, tupé nudné, bez nápadu. Jen omleté padání, řvaní, lekání, mlácení, ... to už tu bylo za doby Ch. Chaplina a Laurela a Hardyho - přehmat jak prase. ()

Rannveig

Velmi dobře rozjetý sled honiček, průšvihů a vtipů se náhle zaseká na zcela bezmyšlenkovitém nápadu s Excaliburem a korunovací. Od té chvíle se dospělý divák musí zákonitě nudit. Navíc absence nějakého cíle či motivace ať už hlavních hrdinů nebo záporáků od té chvíle také upadá na mělčinu. Plus když už se celou dobu jedna určitá postava neobjevila, měli si ji autoři ponechat až na příští film. Takto byl její nástup značně křečovitě našroubovaný. ()

Mahoney.

Ach jaj mimoni mimoni... Minimálne rok som sa na tento film tešila. Mám síce 20 rokov, rozprávky vôbec nemusím, ale tieto žlté postavičky si ma od začiatku nejako získali. Odpočítavala som dni, kedy budú v kine, plus ešte aj v 3D. Tesne pred tým ako som na nich išla do kina som čítala jeden článok kde sa písalo cca toto: mimoni dokázali že sú vtipní, zlatí, chutní ale na celovečerný film nemajú. Vtedy som si povedala, že to nemôže byť pravda, a že tento článok písal jeden človek, a že koľko ľudí toľko chutí.. No bohužiaľ, v kine som sa presvedčila o pravde tohto človeka, ktorý to písal. Mimoni sú super, skvelí, zlatí, vtipní ale na film, ktorý je výhradne len o nich, proste nemajú. Film ako taký bol fajn, dej celkom dobre vymyslený, ale je to film, ktorý mi stačilo vidieť iba raz, pričom Despicable me si kľudne pozriem viac krát. Dá sa ale povedať že tento film vznikol na základe požiadavky od ľudí, keďže od vtedy ako vyšlo Despicable me všetci všade mimonov milovali a chceli s nimi film, čiže režisérom a podobne nie je čo zazlievať. No nič, ako 3Dčko na jedno pozretie fajn, ak náhodou vyjde další diel určite si ho pozriem, na mimonov nezanevriem a teším sa na Despicable me 3. :) ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (viac)