Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

Wysch

Nevím, jestli je to film dobrej nebo špatnej, jenom vím, že první půlka byla sexy a druhá byla jedno velký WTF. Ale Scarlett to sluší, ne že ne. ()

Rosana

Luc Besson se překonal. Jeho styl a jeho filmy jsem stále ještě nepochopila, ale Lucy mě bavila. Moc dobrý nápad, super příběh, akce a místy i humor. Hlavně maminka z toho byla nadšená a musela to vidět aspoň 10x :D ()

Lukrecie

Zajímavá myšlenka, ale potenciál byl větší než ztvárnění. Navíc po shlédnutí Všemocného (2011) už to zas tak origoš není 3,5*. ()

MartinezZ

"Cítím svůj mozek" (a já se málem smíchy potrhal) ~~~ Francouzský patlal, který od dob Pátého elementu na co sáhne, to průměrností zavání, a protože by nerad upadl v zapomnění, rozhodl se akčněji a s babou před kamerou adaptovat poněkud zapadlý Limitless. Jenže mu to zase nevyšlo, protože si sám zjevně něčeho šlehnul a začal se vnímat jako dobrý autor. OK, za přiznaných $40 milionů udělal efektní podívanou, jenže těmi efekty nezakryje pitomost dění na plátně. Začátek ještě dává ochutnat bessonovského stylu (byť ty prostřihy ze začátku jsou fakt pitomé a zjevně si to uvědomil i autor, protože později už absentují), ale od převezení kamsi (já vlastně ani nevím, kde se Lucy nachází na začátku, v Americe, Asii...?) a vstřebání látky musíte, na rozdíl od Lucy a po vzoru Bessona, mozek přestat cítit, odpoutat se od něj a nedovolit jedinému neuronu svojí aktivitou znásilnit vaši mozkovou síť, ani o 1%. Vše, co se děje, je tak ubohá pitomost, že je až za těžko uvěřit, že z toho někdo splácal film a není to jen myšleno jako sestřih reklam na Samsung. Ke konci už to zase začalo být o něco lepší sci-fi, přesto se to několika facepalmů neubránilo. No, byla to pitomost napěchovaná nesmysly a logickými kiksy a přitom to mělo takovou šanci rozehrát něco zajímavého... ale to by bylo jen další Limitless. Nakonec z toho zbyly jenom ty triky a ne-úplně blbý nápad. Kdyby Luc přiznal, že za vším stojí ta nemalá banda filmových studentů ze závěrečných titulků, udělal by lépe a neměl bych mu to za zlé. ~~~ PS: Při výčtu, co všechno Lucy cítí, to bylo poprvé a naposledy za film, co jsem se zasmál (ne, netrhal jsem se smíchy, protože mi konečně došlo, kam kvalita filmu dospěla). A nevím, jestli ten humor byl záměrem tvůrců. ()

javak810i

Lucy, Lucy, Lucy, co mám s tebou dělat... Na tenhle film jsem se dost těšil, a to nejen kvůli Scarlett a Morganovi v hlavních rolích, ale hlavně i díky tomu, že má Luc Besson za sebou mnoho skvělých filmů a tento se navíc na první pohled zdál velmi podobný snímku "Limitless", který se mi velmi líbil. Jenže Lucy nakonec byla trochu jiná, než jsem čekal. Místo odvázané akce s prvky sci-fi, jsem se v prvních dvou třetinách dočkal spíše ekologické agitky, no a zbytek byl na druhou stranu tolik over-the-top, že ani nevím, jestli to mám brát pozitivně, či naopak. Každopádně jsem se u filmu nenudil a jako Scarlettin fanda jsem si její scénky užil. Takže ačkoliv bych tento snímek zařadil mezi lehká zklamání, i tak ode mě dostane tři hvězdičky. ()

Praxis

Originální námět i látka, sexozní Scarlettka, která se mění na podivuhodnou entitu, a do toho spousta srandovních záporáků, co se chovají srandovně ... záporácky, plus během filmu stačíte vyřešit otázku kosmíru. Ehm, jako ještě že to mělo jen hodinku a půl. Dýl by mě to asi neuvěřitelně sralo. Takhle jsem se stačil jen potutelně pousmát, protože schopnostem Lucinky by nemohli konkurovat ani spojení Magneto s Profesorem X, Loganem, Mystique s Iron Manem a Thorem. Vlastně i samotný Thanos se všemi Infinity Gemy by zblednul závistí. 60% ()

Ellmariachi

A osobním zklamáním roku 2014 se stává!!!! Ach jo. Já tomu tak věřil. Trailer mě bavil, myšlenka dobrý, hlavní baba super. První půlka filmu dokonce skoro výborná...A pak to přijde. První náznak, že něco bude zle přijde v letadle. Bohužel to pokračuje dál. Scéna v nemocnici už zavání průserem a konec je pro mě osobně jeden z nejhorších co jsem za poslední dobu viděl. Možná je to můj problém, ale když hlavní hrdinka v akčním filmu, rozjede válku s drogovými boosy, tak čekám něco jinýho než 10ti minutové potování za dinosaury. První polovina filmu 80 procent, Druhá 40, závěr 10. Sečteno a podtrženo u mě 45 procent. ()

Soundtrack

Čekal jsem, že to bude aspoň pořádně stylové, ale nechalo mě to docela chladným a znuděným. Asi jsem jediný, komu to Scarlett kazila. Místo ní by mi tam pasovala spíš Kate Mara. ()

ArsenalEagle

Čekal jsem nějakou kombinaci Johna Wicka s Limitless, tedy primárně akční rubačku, ale až takový scajfaj pro mě bylo docela šokující. Složitý film, který má spoustu slepých míst, tedy já to se svými pár procenty chápu jako mezery v logice a ději, ale možná někdo na drogách to plnohodnotně docení. Vynikající myšlenka, skvělá Scarlett a střídmá stopáž. Má to své mouchy, ale ve své podstatě neztrácí tempo a Lucy je na obrazovce téměř pořád, takže je na co se dívat. ()

JJ.Gibson odpad!

Takhle to vypadá, když naprosto všechno selže!!! Absolutně nic v tomhle filmu nefunguje!!! Pohnutky Lucy jsou dosti neopodstatněné, jednoduše zkrátka nechápete, proč zrovna teď dělá tohle a tamto atd. Hloupoučské scény francouzské policie na mě opravdu zapůsobili, větší demenci jednotky jsem ještě neviděl!!! V momentě kdy Scarlett dostane svojí první dávku mozkové viagry, se začne chovat jako robot bez špetky pochopení a činí ze sebe velmi protivnou kravku, která vlastně už ani nehraje, jen tam celou dobu tak nějak civí. Chudák Morgan Freeman, se to všechno snaží pochopit a vysvětlit, ale nejde mu to a vzniká z toho pouze sci-fi blábol bez hlubšího zamyšlení. Luc Besson se měl nejdříve podívat na Limitless s Bradley Cooperem, než se rozhodl natočit super srágoru Lucy!!! ()

Lum3n

Ono to i smysl celkem dává, jenže.. Besson si vymyslel taková pravidla, že by se s jejich pomocí dalo vysvětlit úplně všechno. Celkový dojem je nakonec značně rozpačitý, protože Lucy se celou dobu nemůže rozhodnout jakým filmem chce vlastně být. Ty dvě hvězdičky jsou tedy za povedenou vizuální stránku (filmu i Scarlett). ()

Freemind

Zajímalo by mě, kolik procent mozku zapínal Besson při psaní takhle zkopaného scénáře. Konečně naplno vyhřezla na povrch hořká pravda, že Luc nemá ani řemeslné, ani intelektuální schopnosti na to, aby se mohl třeba jen otřít o světovou režisérskou špičku. "Lucy" je pubertální ptákovina, u níž je přemýšlení nejen na obtíž - ono je zde přímo zdraví škodlivé. Epochální, nesnesitelná, pouťová přehlídka nesmyslů. ()

erased

Po dost dlouhé době je Lucy Bessonovým filmem, který mě nebavil. Pryč je totiž nadsazenost jeho předchozích autorských a produkčních kousků, která nejednou hraničila se (sebe)parodováním, a místo ní si Lucy s každou přibývající minutou hraje na stále vážněji míněné sci-fi. A to si Besson očividně ukousl až příliš velké sousto. Na to, jaké teorie v průběhu filmu rozjíždí je základní premisa až příliš přitroublá, zároveň ale ne dost zábavná. Humor absentuje prakticky úplně, akce se slušně rozjede až na konci filmu, a tak Lucy spíš působí jako jedna velká autorská obrazová i obsahová exhibice. Přesto nemůžu říct, že by se mi to až příliš ambiciózní téma příčilo, naopak právě ta narůstající procenta urychlené evoluce pro mě byla jasným vrcholem filmu (vedle tradičně boží jízdy Paříží), jen bych něco takového viděl raději v něčem, co se netváří tak prvoplánově. ()

numi

Pokud vypnete mozek, pak jde o docela svižný film s dynamickými akčními scénami a SJ. Bohužel film obzvláště v závěru zapnutí mozku cíleně vyžaduje, čímž si tak trochu háže klacky pod nohy. ()

kaylin

Ten nápad je prostě skvělý. Ne originální, ale tahle látka mě prostě neskutečně baví. Stejně jako se mi líbí, že z toho Besson místy dělá parádní béčko. Herce si nemohl vybrat lépe, příběhově mu to funguje, i když osobně bych klidně snesl více filosofování a méně akce v závěru. Mám z toho filmu pořád rozporuplné pocity, ale myslím, že přece jen tu myšlenku Besson uchopil dobře. ()

Tony.cs

Besson to s ženskými představitelkami vždycky uměl. Scarlett byla fantastickou volbou, nejen díky své podmanivé kráse, ale i díky skvělému hraní. A to kontroverzní téma je boží. Já to beru. Fakt, všema deseti. Pecka!!! ()

ABLABLABLA

Popravdě nedokážu říct, jestli se mi to líbilo nebo ne. Když jsem přemýšlela nad hodnocením, tak si film zaslouží plnou škálu... tím myslím, že nedokážu posoudit, jestli tomu dát odpad nebo 5*. Některé okamžiky jsem si říkala "bože to je kravina", jiné zase jak je to dokonalé. Nebudu zastírat, že jsem měla jednu chvíli i spadlou bradu nad tím, co se tam odehrávalo. Poslední dobou se dívám vůbec na samé takové divné snímky, které nevím, jak hodnotit, ale tenhle to vyhrál na plné čáře... asi to zprůměruju nebo co. Co se týče Scarlett tak ta byla dokonalá. Morgan se tvářil jakože to je prostě normální, že mu někdo vtrhne do rádia, telefonu, televize a bliká mu se světly. Pařížský policajt se taky tvářil docela v pohodě na to, že kolem něj levitovali Číňani a zbraně a auta kolem byla odstrkována neviditelnou energii. No a když si před těmi vědci začala Skája přidávat druhou ruku, nebo vytvářet žábry mezi prsty, potom jí z huby vyletět zářící paprsek plný blesků (který mi trošku připomněl scénu, která následovala těsně po tomto z tohoto filmu a bohužel jsem nenašla obrázek přesně té scény) a nevím čeho, a následně se z ní začaly plazit černé chapadla, tak se tvářili taky v pohodě jakože aha.. ona přece jen vytváří super počítač se všemi vědomostmi vesmíru, který jim pak předá na pidiflashce. Heslo filmu: "Pidiflashka nás zachrání před nevědomostí a milionem chyb lidstva." nebo "I'm everywhere." ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz