Půvabná studentka výtvarné školy Angelika (Audrey Tautou) miluje k zbláznění sympatického kardiologa Loika. Jeho šťastné manželství a očekávání prvního dítěte nebere jako vážnou překážku. On ji přece miluje stejně jako ona jeho. Romantické představy o jejich lásce se však mění v nejhorší noční můru, která přerůstá v psychickou úchylku. Stačí náhodné setkání a nevinně darovaná růže a z Angeliky se stává posedlá žena, která manipuluje svými blízkými a lékaře a jeho rodinu začíná terorizovat. Filmem Má mě rád, nemá mě rád debutovala scenáristka a režisérka Laetitia Colombaniová. (oficiálny text distribútora)

tmicka

Veľmi zaujímavý príbeh šialenej ženy s fascinujúcim záverom. Mňa osobne film uchvátil, už len pre to, že "Amélia" je tu "tá zlá" ()

ocypuc

Náhodou jsem na tento film narazil v televizi. První půlka je jako slaďák, kdy se starší muž zamiluje do mladší holky a prožívají spolu báječné časy. V druhé půlce se člověk dozví jak to doopravdy je. Amélie to zahrála na jedničku. Navíc úvodní písnička je skvělá. ()

oondrejj

Pekná ukážka labilnej, dementnej, domýšľavej p*če dnešnej doby (v nie tak brutálnej forme - asi každý piaty človek, ktorého stretneme na ulici), ktorá vďaka tomu, že je vrcholne tupá, si idealizuje všetko vždy a všade. Alebo je to zveličenou formou aj o tom, ako vám dnes dokáže jedna slabomyseľná bytosť, ktorých je dnes 90% ľudí, pekne posrať život. ()

Sejkorka

Romantický film a Audrey Tautou = to musím vidět. A ono spíše thriler a chvílemi málem horor. SLOVNÍK : Že se pojem erotomanie používá jako označení pro nadměrnou touhu po sexuálních aktivitách, je všeobecně známé. Má však ještě jeden význam – jde o bludnou představu a její projevy: Jedinec postižený erotomanií je přesvědčen, že je intenzivně milován někým jiným; toto přesvědčení je však mylné a objektivně nepodložené. Angelika je erotomanky ve smyslu té druhé definice. A druhá část příběhu - očima Loikaje krásně propracované vysvětlení toho, jak nevinně přišel ke svým újmám. A nakonec, díky otevřenému konci (mozaika z nespolknutých prášků) je pravděpodobné, že ještě další trable nastanou. Potn. K filmu jsem došel při pátrání po filmografii Sophie Guillemin (řidička autobusu Anette ve filmu Moje odpoledne s Margeritte), ()