Šéfkuchár Carl Casper (Jon Favreau) opúšťa vyhlásenú reštauráciu v Los Angeles, pretože tam nemôže uplatniť svoju kreativitu. Majiteľ Riva (Dustin Hoffman) ho totiž núti pripravovať strohé a jednoduché jedlá, ktoré chutia prísnym kulinárskym kritikom, recenzentom bedekrov a vydavateľom sprievodcov dobrými reštauráciami. Po tomto rozhodnutí však nemôže nájsť nové zamestnanie, a tak spojí sily s priateľom Martinom (John Leguizamo), bývalou manželkou Inez (Sofía Vergaraová), a synom Percym (Emjay Anthony), aby založili malú pojazdnú reštauráciu, akési bistro v dodávke. Vďaka tomuto nápadu šéfkuchár Carl znovu rozdúcha svoju starú vášeň pre dobré jedlo a svojou kreativitou získa zaslúžený obdiv a slávu. Rady fanúšikov jeho kulinárskych výtvorov a famóznych sendvičov sa rozrastajú aj na sociálnych sieťach. Carl si začína konečne užívať nový život a lásku, a čo je najdôležitejšie, udobrí sa so svojou odcudzenou rodinou. (TV JOJ)

VeeDee

Rodinný film o jednom "americkém" (rozuměj všechno jde hladce a všechno hned vyjde) snu na nedělní odpoledne, který neurazí ani nenadchne. Třetí hvězdičku dávám za kubánskou hudbu, kterou miluju, a za všechna ta jídla, co bych chtěla ochutnat. Scarlett Johansson si ale raději vychutnám v nějakém jiném filmu. ()

darthvader77

Velmi dobrá komedie, která nepůsobí trapně, nenese v sobě žádné morální ponaučení. Má jen výborného Chefa v podání Jona Favraue, jehož postavička se snaží prosadit ve světě gastronomie a zároveň zvládnout otcovské povinnosti. Výborná vtipná komedie, která se velmi slibně rozjede a od části, kdy začne turné se stánkem s občerstvením, tak je to jeden vtipný moment za druhým.(Neděkuj, ještě si ho neviděl mě absolutně dostalo.) Závěrečný flasback splnil účel, stejně jako oslava, která měla v sobě prvky celého filmu. Na závěr děkuji zdejším uživatelům, kteří mě varovali, že na film se mám dívat pouze s plným žaudkem. Nutno ovšem říct, že i tak se mi sbíhaly sliny. Snad bych ještě podotkl, že z herců také velmi zaujal sympaťák Leguizamo. ()

Oonika

Vcelku překvapení. Příjemná komedie bez zbytečných sprosťáren, zabavný děj a fajn herci. Ještě, že jsem byla už po večeři :-) Protože co se vaření týče, byla to procházka rájem. Řekla bych, že film neměl ani takový ten zaběhnutý koncept jako všechny komedie. ()

BC

Navyklý na vážné filmy jsem pořád čekal, že se něco posere, až mi to vadilo, protože nic takového v Chefovi vůbec není. Tohle je příjemná moderní pohádka o americkém snu takovém, jaký si ho snad představují imigranti, nádherný a krásně plynoucí příběh plný jídla, které bylo už na pohled stejně fucking amazing, jak o něm mluvili. Někde na 9gagu je koláž obrázků sendvičů tak božsky dokonalých, že je potřebujete okamžitě mít. A tenhle film je jejich převedením do pohybu. ()

haWranka

Než si tenhle film pustíte, upečte si pořádnej kus masa nebo si aspoň připravte sendvič. Bez toho se totiž při tomhle pokoukání těžko přežívá. Kromě spousty a spousty záběrů na perfektní jídla má tenhle film především neskutečně pohodovou atmosféru. Vlastně i mě samotnou překvapilo, že jsem se nakonec rozhodla dát "jen" 3*. Ono je to totiž tak - i přes to jídlo, atmosféru, hudbu a fajn postavy jsem se občas nudila. Těch dlouhých záběrů na krájení masa a na jízdu náklaďáku bylo přece jen trochu moc. No a samozřejmě ten předvídatelný děj taky úplně neprospěl. Asi takhle, je to supr film, odreagovávačka, možná se někdy mrknu znovu (s flákotou masa na talíři) a přehodnotím. ()

Matt007

Super, jen více takových odlehčených filmů, příjemné obsazení, pohodový příběh o velké lásce ke gastronomii a znovuobnovení krásného vztahu otce a syna. Tenhle film mě opravdu moc bavil a proto se vůbec nestydím ohodnotit nejvyšším počtem. ()

netWoor

No jo, no. Určitě dobrá témata (od vaření, přes vztah otec - syn, až k vlivu sociálních sítí), určitě dobří herci (jmenovat nemá smysl), určitě dobré jiné věci, ale ... pecka to nebyla ... ()

zberatel

Maly film s velkym srdcom, robeny s este vacsou chutou vsetkych zucastnenych :) Po vysokorozpoctovych blockbusteroch plnych digit. efektov a vsemoznych farbickach, je fajn preladit na nieco "zo zivota" kde sa mozte stotoznit s hrdinom, (aj ked varit ako EL JEFE urcite nikdy nebudem vediet :) ) slintat nad jeho jedlom a radsej sa natiahnut po niecom na zahryznutie, aby ste neprehltali naprazdno, jednoducho MNAMKA :D ()

ExpertAsie

Hotové kulinářské orgie během kterých také můžete vidět i cestu po různých městech. V podstatě je pohodovej film, kde v určité chvíli je náš šefkuchař v krizi a neví kudy dál, naštěstí se mu poskytne šance ukázat co v něm je. Rozhodně tenhle film bych doporučil zkouknout pro lidi co mají rádi vaření a roadtripy v dodávce. ()

Jablek

Málokdy hodnotím nějakou komedii na plno, ale tenhle filmík si mě získal. Je jedno, jestli je venku hnusně nebo hezky, pokud budete mít příležitost, tak se na to podívejte :) ()

Likan7

Ikdyž pouze 3*, tak přesto se nejedná o průměr. Jen je těžké Šéfa někam zaškatulkovat. Asi nikd jsem neviděl ve filmu tolik jídla, a to jsem viděl Lásku na kari, Čokoládu nebo Dokonalého šéfa. Nejvíce se Šéf dá srovnat asi s Láskou na kari. Sympatický film s pohodovou atmosférou, sympatickými postavami (dvojka Favreau - Leguizamo předvědli za sporákem parádní podívanou, a celou dobu se doplňují) a dá se skoro říct, bez něčeho negativního, co by mělo zapříčinit finální rozuzlení. Na druhou stranu tomu něco chybí. Bohužel jsem kuchař, abych řekl co. Láska na kari mě dokázala víc dojmout, Dokonalý šéf víc strhnout. Šéf je jednohubka, která vám, pokud máte rádi jídlo, bude chutnat. PS - Kamera při hraní s Twittrem je geniální. Moc se mi tohle líbilo. A takových mrknutí je ve filmu hromada. ()

markotter

Jedna hvězda za to, že jsem během první půlhodiny koukáním na to pěkný jídlo dostal takovej hlad, že jsem musel sníst půlku mazance. A taky, že jsem pochopil, jak funguje Twitter a že ho nepotřebuju. Jinak absolutně plochý, bezemoční, nudný. ()

Alergius

Hodně sympatická komedie, plná energie a pohodové nálady, aneb jak je důležité míti v životě vášeň, ať už pro cokoliv. Po zhlédnutí mám sliny až na hrudi a jediné co mi trochu ve filmu vadilo bylo pár strnulých scén, které prostě nešly s celým nábojem toho snímku dohromady. ()