V stredoveku sú v Európe všetky staroveké medicínske poznatky zabudnuté a jedinú starostlivosť o väčšinu chorých a zranených zabezpečujú potulní liečitelia. Mladý Rob Cole má zvláštnu schopnosť vycítiť blížiacu sa smrť. Keď mu zomrú obaja rodičia, ujme sa ho jeden z potulných liečiteľov a vezme ho zo sebou na cesty, počas ktorých sa Rob stáva jeho učeníkom. Túžba po poznaní ho napokon zavedie z malej anglickej dedinky cez Konštantínopol až do ďalekej Perzie. (STV)

OtokPag

Nejlepší byl popis cesty od židovského doktora:”...popluješ do Egypta a tam tě jako křesťana zabijou”🤕    (nadčasová hláška 😂) ()

milos.bradik

Líbilo se mi to moc. Výborné výkony Stellana Skarsgarda i Bena Kingsleyho. Poněkud slabší byl představitel hlavní postavy, ale celkově to byl hodně povedený film. ()

Whitehorse

Pro me velmi prekvapujici film...shlednuto nahodou na youtube...tema take dobre i ztvarneni i zpracovani a herecke vykony...osvezujici ...a zaroven  ukazuje ze v dane historicke dobe byla evropa vymyta klerem a idiocii v cemz pokracuje i v soucasnosti :-) ()

Megahead

Prvá tretina filmu sa mi skoro vôbec nepáčila, druhá už bola lepšia a tretia z môjho pohľadu dvihla kvalitu filmu ako celok. Trošku sa mi nepáčilo to vykreslenie minulej doby - stredoveku (akoby ľudia boli v danom období len hlúpi, špinaví a zaostalí), čo určite nie je pravda. Medicína, liečiteľstvo a veda ako celok je vždy pokrokom spoločnosti. Teda ak je úprimná, schopná vypočuť + spracovať viaceré názory, bez vonkajšej manipulácie a so snahou o skutočný pokrok. Keď to tak sledujem aj z iných takzvane "historických" filmov, často boli v minulosti prepadnuté a nakoniec obsadené rozvinuté ríše menej vzdelanými a spiatočnými panovníkmi, ktorý nemali múdrosť, no na druhej strane mali silu a moc (záverečný prehratý boj na konci). A nezmenilo sa to ani v aktuálnej dobe, keď politici chcú ovládať a meniť ľudí skrz médiá, moc peňazí, silu alebo nevzdelanosť ľahko ovplyvniteľnej skupiny bez vlastného názoru. ()

gapa466

Hezká pohádka, jak vystřižená z knihy, kterou ve filmu čtou. Já jsem se bavil náramně. O reálnosti nepřemýšlejte, je to přeci pohádka..... ()

Sabre

Film je vizuálně ohromující, s pečlivě zpracovanými kostýmy a nádhernými scenériemi, které věrně zachycují atmosféru středověkého světa. Herecké výkony jsou silné, zvláště Tom Payne v roli Roba Colea, jehož postava prochází výrazným osobním růstem. Ben Kingsley jako Avicenna přináší do filmu moudrost a hloubku, kterou jeho postava vyžaduje.Ranhojič je nejen příběhem o medicíně a vědění, ale také o odvaze, přátelství a lásce. Film ukazuje, jak důležité je překonávat předsudky a hledat pravdu navzdory nebezpečím a nepřátelství. Zároveň nabízí zajímavý pohled na historický kontext a vývoj lékařských poznatků.Nicméně, film má i své nedostatky. Některé historické nepřesnosti a zjednodušení mohou být pro znalce historie rušivé. Přesto, Ranhojič zůstává poutavým a inspirativním příběhem, který stojí za zhlédnutí. ()