Pirátski kapitáni Flint a Charles Vane sa pripravujú na návrat do Nassau, aby dokončili svoje plány, ubránili pred Britmi svoje územie a stali sa legendami. Lenže piráti, ktorých naverbovali do svojej armády, aby spojenými silami odrazili britský útok, sa obrátia proti nim a rozhodnú sa prijať ponuku na omilostenie od vyslanca Woodesa Rogersa. Všetka nádej pirátskych kapitánov teraz spočíva v Johnovi Silverovi. Dokáže presvedčiť pirátov, aby odmietli milosť od Britskej koruny a namiesto toho bojovali za oslobodenie Nassau? (TV JOJ)

Arkanoid

„I understand this is the place cowards come to beg forgiveness from the king. Sign your name to sleep easy. Thinking all your sins have been absolved. But some sins even a king can’t make clean. You, all of you. Every last rotten fuck on the island has crossed a man far less forgiving than old George will ever be. I come as his right hand. I come on a mission of mercy, to show you a path to this forgiveness. I came on behalf of captain Flint.“ Na Flintovej lodi sa rozdajú úlohy, kde kapitán je pre dobro veci upozadený a Silver prijíma úlohu verbovača fatalisticky. Eleanor sa rozhodne upevniť výhodný vzťah cez posteľ. Vane vynárajúci sa s nožom z tmy je skoro kult, rovnako ako blížiaci sa Silver ku krčme s Chekhov's gunom, a začne jedným zo svojich najlepších príhovorov, a po následných Q/A, ako na konci každej konštruktívnej debaty, vzniká porekadlo, nechceš Silvera počuť zaklopať štyrikrát umelou nohou. Brutalita opäť prekvapila, k tomu tiež protiplán Charlesa Vanea. Výborná dramatická epizóda. „My name is John Silver and I’ve got a long fucking memory.“ –„What happened:“ „I’m fine. Let’s go.“ ()