Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

HarryBlock

Variácia na pygmalionovský mýtus. Amy si z Nicka nepriamo vytvorila svojho perfektného chlapa, donútila ho, aby sa prispôsobil jej predstave o ideálnom partnerovi. Fincher ozvláštňuje starý mýtus a ukazuje nám, že hodnoty šúcastnej spoločnosti, kde sa až gýčovo dojímame súcitom so slabšími sú, bohužiaľ, ľahko skorumpovatelné. Zároveň demaskuje našu skoro až psychopatickú túžbu po ideáloch a "vylepšovaní" sa navzájom. ()

Miller

Napínavé, děsivé, realistické, Fincherovské, prostě nepopsatelné, nechápu jedinou nominaci (navíc neproměnenou) 100% Rotten Tomatoes: 87% | FDb.cz: 81% | kfilmu.net: 83% | IMDb: 81% | Kinobox: 83% | průměr: 83% Kde udělali soudruzi kritici chybu.... ()

aquiver

Těžko uvěřitelný a překombinovaný krimi thriller o manželském vztahu drží při životě skvělá režie a hudba. Jsem nucen komparovat s dílem Denise Villeneuva, který své Zmizení natočil o rok dříve s hlubšími a uvěřitelnějšími tématy. U Zmizelé tak zbývá jen pochválit kritiku vlivu médií, jako celek je to působivý film. 75 % ()

Sayko

Dalo by se říci, že jde o dost propracovaný film. Problémem je avšak to, že nám snímek všechny informace o vyšetřování, všechny poznatky a "easter eggy" hned servíruje. To sice průměrným divákům postačí a budou film považovat za výborný, ale mě tam ty scény, ve kterých člověk musí přemýšlet, chyběly. Člověk při si při této kriminálce užije dobré herecké výkony hlavních postav, zajímavou atmosféru a ponurou hudbu, ale za dva týdny už nebude tušit hlavní zápletku filmu. Můj názor je v tomto případě hodně subjektivní vzhledem k tomu, že mám radši nízkorozpočtové snímky, ale s dobrou pointou, což pro mě tenhle film bohužel splňuje jen napůl a proto si odnáší zlaté tři hvězdy. ()

Ještěřák

Film velmi vhodný, pokud chcete urychlit rozvod, nebo velmi nevhodný, pokud se chcete brát. Vyberte si. Lež má krátké nohy, ovšem lži paní Amy umí chodit na chůdách. Osobně už jsem jí ke konci nevěřil ani vaginu mezi nohama - jedná se o snad nejzkaženější čubku od filmu Bellflower, křivou jak Möbiova páska a presvedčivou ako červené Ferrari. ()

vander19

Po opustení kina som vôbec nevedel čo si mám myslieť o novom Fincherovom filme. Hlavne on bol dôvodom toho, že som vôbec na tento film šiel a tiež vysoké hodnotenie na CSFD. Až pri úvodných titulkách som zistil, že tu hrá Ben Affleck. Jeho filmy mi nie vždy sa sadnú, ale tento bol výnimka. Chudák Ben príde v deň 5. výročia domov a zisťuje, že jeho ženuška zmizla (dosť veľa chlapov by sa možno tejto situácie rado dožilo :-D). A dej začne naberať na obrátkach. Pekne časovo nám tvorcovia predkladajú každý jeden deň pátrania po chudinka Amy. Celý svet s ňou sympatizuje a ako to už býva na vine je manžel. Ďalším dôvodom mojej návštevy bol aj ten, že som čakal niečo v štýle minuloročných Side Effects alebo Prisoners. Ale tu je to o niečom inom. O dvoch osobách, ktoré sa vzájomne odcudzili ako manželia a jedna z nich záhadne zmizla. Veľkú zvedavosť vo mne vyvolala aj prítomnosť Neila Patricka Harrisa. Bol to už jeho druhý tohtoročný film, čo som videl a opäť nesklamal. No a ako sa film ďalej vyvíjal som dokázal napäto sledovať po celý čas. Dobrý a kvalitný thriller je ten, kde netuším čo sa udeje a samotný koniec ma totálne odrovná. Netreba zabudnúť ani na fantastickú Rosamund Pike - hlavne kvôli nej stojí za to tento film vidieť. ()

Mitin

Musím uznat, že takhle nadšený jsem z kina ještě snad nikdy neodcházel a troufnu si říct, že po Interstellaru nejlepší snímek roku 2014. Perfektně, bezchybně promyšlený děj, kde se navzájem mísí detektivní a psychologický scénář, kde vše, co ve filmu vidíme je každý jeden dílek do jedné velké skládačky. Film, kde nejenže Amy manipuluje s Nickem, ale zároveň do poloviny s divákem manipulují různé flashbacky a ponechává nás v záhadné atmosféře, která ve filmu hraje jednu z předních rolí. Ačkoliv jsem nečekal takový konec a ačkoliv byl prý v knížce jiný (musím přečíst), byl vyřešený výtečně a vyvolává spoustu dalších otázek, jak by film dál pokračoval. Ben Affleck, řekl bych, si zachoval svůj i tak vysoký herecký standart, kdo mě ale naopak ve filmu naprosto ohromil, byla Rosamund Pike, na jednu stranu diváka okouzlí svojí krásou v první půlce filmu, na druhou stranu nezapomenu její ďábelské oči v poslední třetině. Ostatní herečky, které byly do role zvažovány, si až možná na Charlize Theron (po svém výkonu v Ďáblovu advokátovi) vůbec nedokážu představit. ()

Darth Maul

Intenzívne a pohlcujúce! V kinosále vládlo napätie, sedel som tam ako na ihlách a občas mi prebehol po chrbte mráz. V noci som spal veľmi nepokojným spánkom. Toto dokáže len Fincher! Vo vytváraní dusnej atmosféry je proste znamenitým majstrom. Film však nestojí iba na ňom. Herecké výkony Bena Afflecka (nervózny Nick) a Kim Dickens (detektívka Rhonda Boney) boli prvotriedne. A Rosamund Pike? Ó, tak to bolo niečo! Jej "Úžasná Amy" nezabudnuteľná. Najlepší ženský herecký výkon tohto roku! Dôležitým prvkom bol aj soundtrack. Mrazivé tóny umocňovali všetky pocity, ktoré mnou lomcovali. Gone Girl je znamenitý thriller ponúkajúci oveľa osobnejší zážitok ako Fincherov Zodiac. Vskutku bezchybné! ()

DannyBoy80

70%. Natahovaný začátek i konec. Zezačátku se zdá, že by to mohlo překvapit. Film táhne kjedinému vyústění, lae přesně v tu dobu zjistíte jak to vlastně je. Takže Vás vlastně nic nepřekvapí. Affleck dramatické postavy moc neumí, měl by zůstat u Smithse, případně režije, ta mu celkem jde. Pike ho vcelku jednoznačně přehrává. Reznor bídný. Každopádně téma je to zajímavé a fincher točit přecejen umí (i když na něj je to dosti normální film). I přes dlouhou stopáž film vcelku dokáže udržet divákovu pozornost. ()

Dyas

Fincher po filmu Sedm, Klub rváčů a Zodiac natočil opět chytrý a napínavý film s peckovým vyprávěním, v němž figuruje více úhlů pohledu a hlavní role hercům úplně krásně sedí na tělo. Ben Affleck vskutku ani nemusí hrát a Rosamund Pike předvádí pekelně brilantní výkon na Oscara. Nečekané zvraty a šokující momenty tomuhle filmu dodávají tu správnou thrillerovou atmosféru, která se vidí málokdy, přičemž je to obohaceno vynikajícími dialogy. Fakt jsem nevěděl, jak se určité situace vyvinou, jaké z toho budou následky či ten překvapivý konec. Nejlepší film Ben Afflecka i Rosamund Pike. Abych řekl pravdu, považuji Gone Girl za Fincherův druhý nejlepší film. ()

Paldiny

Všetci milujeme Amy, si nakoniec povie každý kto hlavnú hrdinku skutočne spozná. To považujem za najväčší tromf Gone Girl, keď divák prežije voči postavičke vo filme pestrú paletu všetkých možných emócií (cez obavy, odpor, ľútosť až po pochopenie a odpustenie). Ak toto nie je dôkaz, že film dokáže s človekom divy, potom už neviem. ()

Wajsik

Geniální Oscarová Rosamund Pike ve snímku geniálního tvůrce pana Davida Finchera, kterému bych po tomto také přál konečně potěžkat si "pozlaceného plešatého chlapíka". O tom, že Ben Affleck konečně dokázal, že umí i hrát ani nemluvě. Konečně si může zařadit pořádný herecký výkon hned vedle scénáře za Good Will Hunting a režiji za Argo. Ještě je přece jen brzo na nějaká unáhlená rozhodnutí, ale stejně ti Davide držím palce. ()

Itar

Fincher se vrací k mrazivému thrilleru zasazenému v Americe. Třikrát sláva! Atmosféra filmu je vyšponována úplně na max a v některých klíčových scénách vám pojede mráz po zádech. A to hodně. Affleck byl dobrou volbou. Ne snad proto, že by zde předvedl něco světoborného, nicméně jeho postava v příběhu působí přesně, jako Affleckovo hraní. Strojeně a nevěrohodně, což ještě posílí pocit zmatenosti, který se dostavuje především v první třetině filmu. Ženy si potom kradou film pro sebe. Ať už je to Rosamund Pike, Carrie Coon, nebo Kim Dickens. Jediným slabším místem zůstává překvapivě Neil Patrick Harris, kterému jsem měl místy problém uvěřit polohu jeho postavy. Suma sumárum, Fincher konečně zase zaválel v žánru, ve kterém ho mám nejraději, a byť film rozhodně nedosahuje kvalit některých jeho raných děl, i tak zůstává velice vysoko a rozhodně mezi užší špičkou letošních výtvorů. Třešničkou na dortu je potom hudební (či spíše zvukový) doprovod dvojice Reznor Ross, který notně pomáhá oné mrazivé atmosféře, zejména ve vypjatějších scénách. ()

angloumene

Měla jsem tušit, že zhlédnutí traileru mi vlastně moc nenapoví... Každopádně nečekala jsem, že přijde tohle. No ale stálo to za to, párkrát jsem musela změnit celý pohled, na to co se děje a po dlouhé době jsem vůbec netušila, jak to vlastně celé dopadne. Kromě opravdu silného scénáře a dokonalé psychologie postav byli skvělí také herci. Prostě konečně zase film, který zaujme svou originalitou, detektivním ražením a jistou dávkou kritiky. K dokonalosti chybí jen málo, takže celkově 88 %. ()

Hadriel

Film natočený oblíbeným režisérem (Fincher), s oblíbenou herečkou (Pike) a neoblíbeným hercem (Harris). Docela slibný začátek. Komentáře a hodnocení jsem nečetl a do kina jsem šel s tím že se těším na další skvělý film od Finchera. A očekávání se naplnilo. Už je to delší dobu, kdy jsem naposledy viděl film o kterém bych poměrně intenzivně přemýšlel ještě druhý den. U Gone Girl si nelámu hlavu nad jeho složitostí, kde je několik možností jak film pochopit a snažím se najít skryté náznaky. Spíš přemýšlím o tom co jsem viděl. Pozor na spoilery. Už parádní rozjezd napoví, že tohle bude to lepší z hollywoodských blockbusterů. Několik prostřihů na město se statickou kamerou. A hlavně, pohled Rosamund Pike. Na začátku filmu, kratší, přísný a pevný."What are you thinking? What are you feeling? What have we done to each other?" Na konci ten samý pohled, ale delší s téměř žádným úsměvem ve tváři, pouze v očích. Vítězný pohled. "What are you thinking? What are you feeling? What have we done to each other? What will we do?". Na začátku nese Nic dárek pro Go, hru Mastermind, hint? Rozdělená úhlů pohledu na hlavní aktéry je super. Chvíli sympatizujete s jedním, pak s druhým. Líbí se mi jak je ukázán vliv medií. Jak si příběhy upraví podle svého, tak aby byla sledovanost co největší. Ben Affleck nikdy nebyl špatný herec a poslední filmy měl dobré, dokonce i své vlastní. A stejně tak mu to jde v Gone Girl. FIlm je to opravdu povedený. Vždycky si říkám, že potřebuji k sobě nějakou hodnou nenáročnou holku. Ale ne, potřebuju psychopatickou krásnou mrchu, která mě bude neustále nutit něco dělat a hnát mě výše. Takže kdyby měl někdo zájem -> iamgorgeouspsychoticbitch@innocent.com. Chtěl jsem napsat ještě něco k filmu, ale zapomněl jsem co při vytváření emailové adresy. + "I'm the cunt you married. The only time you liked yourself was when you were trying to be someone this cunt might like. I'm not a quitter, I'm that cunt. I killed for you; who else can say that? You think you'd be happy with a nice Midwestern girl? No way, baby! I'm it." + Rosamund Pike. ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Pro mě bohužel obrovské zklamání. Na tento snímek jsem se těšil zhruba půl roku, byl jsem totiž přesvědčen o kvalitách Davida Finchera (které ovšem nezmizely), ale tohle bylo slabé. Fincher je můj nejoblíbenější režisér a jeho filmů si cením jako nikoho jiného. Drama thrillery jsou jeho parketa. Přesto tento ne. Film se nese na slušné atmosféře, ale je tu spousta hluchých míst. Chybí tu ty excelentní dějové zvraty, které by Vás posadili na zadek. Přes veškeré mínusy je to vydařený snímek, na který se budu muset podívat znovu, abych se ujistil, že to bylo opravdu takové jaké jsem to viděl na poprvé. Asi si za to mohu trochu sám, jelikož jsem byl ve velkém očekávání. ()

tterez

Skvělá podívaná. Příběh mě absolutně pohltil. Sice jsem od začátku měla celkem jasnou představu, jak to vlastně je..nicméně mě to bavilo. Rosamund Pike do role podle mě ohromně zapadla. Nádherná křehká kráska na pokraji dobra a zla, stejně jako v Bondovce. 90% ()

airwolfis

Už dlouho jsem neodcházel z kina s takovým tím pocitem: "JO! Tenhle film stál vážně za to!". David Fincher se zkrátka trefil do černého a i přesto, že mi přijde, že Ben Affleck občas přehrává, tak Rosamund Pike naprosto famózní až mi z ní běhal mráz po zádech. Scénář a kamera na jedničku, ale nad to všechno bych ještě stavěl hudbu, bez které by byl film poloviční. Za mě jednička z hvězdičkou. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině