Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

wick

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Davida F.... jeho filmy mi připadají přeceňované a dost odtažité, bez emocí, i když to tak na první pohled nevypadá. Do kina jsem šel s očekáváním, které se mírně nesplnilo. Určitě se jedná o nadprůměr toho,ale nikoli o výjimečný zážitek. Za prvé, ve střižně mohlo zůstat tak 20 minut, zejména na počátku jsem se až trochu nudil, za druhé většina Fincherových filmů mi přijdou dost upovídané, za třetí ona dramatická krvavá scéna mimo přišla zbytečně démonická, jako omylem z jiného filmu a za čtvrté Bena A. jako herce moc nemusím. Největším kladem je scénář, promyšlená dějová struktura, ukazující na jednoduchost manipulace s médii a lidmi. ()

andrea181

Bomba..! Obdivuju Rosamund Pike!! Užasně zahraný ! Skvělej film, do detailu promyšlený jsem fakt nadšená, stojí za skouknutí.... 5* !! ()

Sharkman

Naprosto mimoradny zazitek, ktery svoji jinakosti zarazuje soucasne filmy do tech nejnizsich pater v hodnoceni. Fincher skvele, nezklamal. Hl. herecka naprosto paradni vykon - skvela volba, hl.herec se svymi"normalnimi" hereckymi schopnostmi naprosto zapada do role lehce podprumerneho amika. Clovek by skoro rekl, ze nektere casti filmu zazil a poznava ze sveho zivota. Doporucuji vsem, po dlouhe dobe opravdu film s myslenkou, o kterem si muzete povidat i po nekolika dnech. Bravo ! ()

marekspanel

Musím to vidět minimálně ještě jednou. Ale z kina jsem odešel roztěkaný z té perfektní a deprimující režie a podmanivé hudby a tak to má být! ()

necrosrandist

Říkám to pořád. Fincher je profesor, který nenechá ze scény koukat jediný přebytečný chlup. Vykreslení zápolení v manželství a stavu dnešních médií není tolik překvapující, ale sakra ten film je prostě absolutní kuřba. Chladná a cynická, ale precizní. A jako bonus jsem se u Finchera i nasmál, kdo to kdy viděl?! ()

Sinistra

Zabil ji? Proč je tak v klidu? Viděli se to ráno vůbec? To a dalších tisíc otázek má člověk v hlavě, když se příběh začíná rozvíjet. Nejen že je snímek dokáže všechny postupně zodpovědět, ale navíc přináší další a další překvapení a tak se divák ani na minutu nenudí. Gone Girl je jeden z mála filmů tohoto roku, u kterého jsem si ustavičně neklepala na čelo kvůli skřípající logice. Všechno do sebe zapadá. Rosamund Pike se pro tuhle roli narodila. Snad jediné zklamání přišlo v podobě konce, přece jen jsem pořád čekala na ten poslední zlom, kdy se všechno otočí a... Ani to ale filmu příliš neubírá. Za mě 80% ()

MarryW

Nemám k tomu absolutně co dodat, mistrovské dílo, možná jeden z nejlepších děl od Finchera. To se ani nedá popsat, to prostě musíte vidět. ()

frelsi

Na záčatku jsem si myslela, že to bude tuctové americké drama a únosu mladé, bohaté, znuděné a nespokojené ženy, kterou její manžel podváděl. To by to ale nesměl točit Fincher. Po prvotních nejistých krůčcích se děj filmu začal ubírat tím nejméně pravděpodobným směr, které vyustí v málo předvídatelný závěr. ()

BarVo

Keď si odmyslím Bena Afflecka, ktorý asi narazil na svoje herecké mantinely, nelogické konanie hlavných postáv a to, že bez povšimnutia sa tu nechá jedna vražda, kde toho veľa nesedí, bol to celkom dobrý film. Koniec dobrý, všetko dobré. ()

metztlimoon

Oproti Installaterovi (aka Sklamanie roka) je Gone Girl tzv. Prekvapenie roka. Ešte si vravím, ako sa teším na vesmírny výlet a Ben hrá určite v dákej chobotine a ono je to naopak... Skvele napísané aj zahrané, toľko zvratov a prešpekulovanosti som už dávno nezažila. Fincher sa vyhral s každým detailom deja a drámu obrátil v parádnu detektívku. Mindfuck na ďalšie dva dni, toto tu už dávne nebolo. Chválim, tlieskam, klaniam sa a skladám klobúk. Sedem hviezd a 150%!!! ()

Fajung

Veľmi originálny psycho thriller. Film o tom, ako si človeka ideliazujeme, prehliadame jeho skutočné JA, keď sme zamilovaní a ako ho začneme spoznávať, až neskôr, kedy do nášho života prichádza stereotyp a rutina. No a navyše, keď ste slávni a ste stredobodom pozornosti, tak je pre vás reputácia viac ako samotné štastie. Gone girl má originálny príbeh, super hercov a parádny hudobný doprovod. Na filme mi vadil len ten zasraný záujem novinárov, ale aj bežných ľudí o životy a vzťahy známych osobností. Zvlášť preto, lebo sa to deje aj v skutočnosti. Čudujem sa ľuďom, ktorí žijú životy tých ostatných, a to asi len preto, lebo tie ich sa im zdajú nudné a to je smutné. Sumar sumarum: 85% for me ()

hony23

Těžko hodnotit film, jehož literární předlohu jsem četl a dopředu jsem znal všechny dějové zvraty i nečekaný závěr. Román Zmizelá je každopádně brilantně napsaný a vměstnat jeho 520 stránek do celovečerního filmu a neopomenout nic důležitého byl nadlický úkol. Tvůrcům se to však celkem podařilo, film je to zdařilý... i když knížka prostě byla lepší ()

universal

Perfektní vizuální podívaná, dokonalé herectví, perfektní scény. Bohužel nemám rád psychopaty. Jsou všude, vyskakují z každého amerického filmu, seriálu a ve zprávách. Dál mi vadí nelogické uvažování a postupy, které jsou ve filmu "neřešitelné", ale přitom jsou ve výsledku docela důležité. Ano bylo to chladné, komorní, dramatické a možná i dokonalé, ale mě to neoslovilo. 6/10 ()

Eddemi

Dobry film. Asi prvy, kedy mi vadilo, ze som pred tym citala knihu. Tym padom tento snimok nedokazem posudit objektivne, lebo vsetky momenty, ktore robili film zaujimavym, prekvapujucim, posuvali ho v deji a odhalovali pribeh krok za krokom som poznala. Tym padom mi chybalo napatie, moment prekvapenia atd. Avsak ako celok a ked sa skusim odosobnit a pozriet nato ocami divaka, ktory pribeh nepoznal... Spracovane to bolo ozaj fajn. ()

Saxos

To trvalo 145 minut? To není možné. Vždyť chvíli po začátku byl hned konec. Hodnocení třemi slovy? "Dobrý, fakt dobrý!" P.S. Pěkné odlehčení v podobě plivance do sklenice americké citronády. ()

david666

Fincher opět nezklamal, skvěle vystavěný příběh - i když tady mu pomohla skvělá předloha - výborná Rosamund a Affleck v roli na tělo. Některé záběry (závěr) se zapíší do hlavy a jen tak nezmizí. ()

rigby

Perfektní scénář plný nečekaných zvratů, vynikající kamera, skvělé herecké výkony, nedýchatelná atmosféra. Možná by se něco záporného našlo, občas je to trochu nejasné a až moc přelomené přes koleno, ale to jde v rámci celku odpustit. Určitě jeden z mála dobrých filmů, které jsem letos viděl. A další, který potvrzuje, že kvalitní film se obejde bez rádobynapínavých honiček, nekonečného střílení a nepřetržité akce podpořené počítačovými efekty a zástupy kaskadérů. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině