Dobyvatelé

Réžia:

Nicolas Gabriel

Scenár:

Nicolas Gabriel

Někdy přijdou v noci. Někdy ve dne. Jí, zabíjí, pustoší zemi. Nejsou odsud a ani to nejsou lidé. Zní to jako spiknutí ze starého hororového filmu? Svým způsobem tak tomu je! Kdo jsou tito útočníci? Podíváme se na některá fascinující zvířata, a porozumíme jejich transformaci. Jak upravili své chvoání a sociální organizaci, což vedlo k jejich nadvládě nad kolonizovanými teritoriemi a ohrožení endemických druhů. (oficiálny text distribútora)

Marze

Zatím jsem viděl dva díly a moc se mi to s mým ekologickým vzděláním líbí. Budeme muset opět přemluvit vegetariány a vegany, ale začaly plnit své povinnosti vrcholového predátora korigovat přemnožení druhů pod námi a začít je papat. ()

Big Bear

Neskutečná věc! Viděl jsem zatím jen díl 4 - Ohniví mravenci, ale i tak musím dát plné hodnocení. Tenhle díl není jen o tomto invazivním druhu, pro nějž ani vodní toky nejsou problém - udělají si ze svých těl raft...ale i o dalším zajímavém hmyzu, díky němuž jsou populace tohoto mravence udržovány v mezích přírodě akceptovatelných. Je jím speciální muška, která umí za letu do mravence vpravit vajíčko z nějž se pak vyvine larva, která začne živého mravence zevnitř vyjídat. Mravenec dále funguje v mraveništi byť je zmatený do doby než se mu larva prožere z těla do hlavy... Příroda je vážně neuvěřitelná a některé konce ve zvířecí říší jsou pro některé oběti opravdu jak z hororu ! * * * * * ()