Najbláznivejší učiteľ všetkých čias nielenže nemá maturitu, ale nedokončil ani základnú školu. A pod budovou gymnázia, kde učí problematických tínedžerov, hĺbi tunel ku skrýši s ukradnutými peniazmi, ktoré tam po lúpeži uložila jeho priateľka.
Zekiho Müllera (Elyas M´Barek) práve prepustili z väzenia. Vedľa Götheho gymnázia, kam jeho priateľka, striptérka Charlie (Jana Pallaskeová), zakopala ukradnuté peniaze, medzitým vyrástla nová telocvičňa. Aby sa Zeki dostal k svojmu lupu, nastúpi na školu ako falošný učiteľ. Zatiaľ čo vo dne bojuje s problematickými adolescentami svojrázne drsným spôsobom, v noci tajne hĺbi pod telocvičňou tunel. Jeho kolegyňa, novopečená idealistická profesorka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), s prekvapením zisťuje, že na tínedžerov platia Zekiho neortodoxné metódy – napríklad kolektívne sprejovanie vlakovej súpravy. Študenti z obávanej triedy začínajú chápať, že na nového kantora jednoducho nemajú a na povinnom vzdelaní tiež niečo bude. Pod Lisiným vplyvom sa zároveň mení aj drsňák Zeki. Keď konečne vyhrabe zakopané peniaze a poplatí dlhy, zmení svoj pôvodný plán a neodíde do Južnej Ameriky za svojou láskou. Naopak, zvyšok peňazí minie na zasypanie tunela a chystá sa na vysokú školu. K tomu však potrebuje svoje maturitné vysvedčenie, ktoré nemá, keďže nedokončil ani základnú školu Pomôže mu riaditeľka školy, pani Gersterová (Katja Riemannová)? (TV JOJ)

PAVLIS

Nudná, zkratkovitá šablona kterak zločinec polepšil sebe i žáčky a získal srdce nejošklivější gertrudy na škole. To jsem víceméně čekal, nečekal jsem ale, že se bude tak šetřit vtipem. ()

konysua

Bezstarostná komedie s pořádnou náloží rádiových hitovek. Do tohoto receptu na divacký úspěch, patří hlavně exotický sympaťák, s kterým přichází veškerá zábava, i některé zbytečně trapné momenty. 7/10 ()

Renie42

K tomuto filmu jsem se dostala náhodou, vůbec mě to ničím nezaujalo, možná tím divným názvem. Ale po zhlédnutí musím říct, že to bylo vtipné s mnoha hláškami. Ani já jsem v jejich věku nebyla tak oprsklá, dříve jsme měli větší respekt před učiteli. V duchu jsem si říkala parchanti německý, ale učitel neučitel je dokázal vzít do latě. ()

iN

Přes všechny nadšené recenze a ohlasy musím bohužel konstatovat, že jsem se u tohoto německého Kameňáku vůbec nebavil. Souhlasím, že nápad postavit teenagerskou komedii na charakteru zlodějíčka a podvodníka je celkem originální, ale zbytek už mi jen připadal jako nucená sprcha očekávaných hlášek, sprostých slov a podivného německého humoru. ()

subic

Slušný úsměvný německý film o náctiletých a nejen pro náctileté, o škole a falešném učiteli, i když trochu dlouhý. Je někde na úrovni Holky to chtěj taky (2003) a tím má i společnou zrzavou Karoline Herfurth. ()

marek29

Tu a tam se uchechtneš, školní prostředí typu armagedon, to vše zabaleno do echt deutsch kabátu. Kriminálník kterej to má na háku, tomu dává lehkost, ale (pod)průměrnej film to nikam neposouvá. Nechápu jak u toho může svítit tady číslo 74% :D po zásluze 2 hvězdy a osobně bych to viděl max na 59%.. :-/ ()

MartinTerran

Na to jak to všichni vychvalovali mě to nijak neuchvátilo. Vtípky a hlášky dobré, ale žádná přidaná hodnota či originalita se zde nekoná. Bohužel ani tady se romantické vložce nevyhneme a také moralizování a napravování "všeho zlého". Další díl si pustím, ale nečekám, že to bude lepší. Hodnocení: 72/100. ()

Nathaniell

Nějak jsem nenašel, co tomuhle filmu vyčíst. Vtipnej? Jasně. Ujetej? ANOOO. Sprostej a od rány? Si piš, vole. Nadlehčenej? Jen lehce. Skvělí herci, dialogy, námět i soundtrack. Takhle má ujetá komedie fungovat. Elyas M'Barek je jako zlodějíček / učitel naprosto skvělej. 5* ()

Blazkowicz

No jo, zlaté časy na gymplu. Konec školního roku se blíží, takže co nám v němčince pustí unsere Führerin Katy Kouřilová? Fack ju Göhte a to pěkně s německým dabingem a s německýma titulkama, abychom z toho něco (ne)měli. To už jsou dva roky a já jsem se konečně odhodlal dodívat se až do konce. Začátek je samozřejmě bezkonkurenční, pak to taky není špatné, ale co mi vadí je délka. Kdyby půl hodinku vystřihli, tak by film aspoň neztrácel tempo jak teď. Každopádně kdo by nechtěl mít za učitele takového frajera? Heil Katy! 4-* ()

donnovann

Nebýt přítelkyně a zoufalých pokusů najít nějaký zajímavý snímek na večer bych se k této komedii ani nedostal. Pohodový nenáročný snímek, který obsahuje pár opravdu vtipných scén. V žánru komedie lepší průměr. ()

PlysovyMacko

Najlepšie slovo pre tento film je haluz. Hlavný hrdina vagabund predstiera, že je učiteľ, aby sa dostal k svojmu lupu. Medzitým si získa rešpekt žiakov nezvládnuteľnej triedy. Film je plný super fórov , ale je trocha rozťahaný. Hlavný hrdina je veľmi pekný, ale sentimentálne vyústenie som filmu neverila. ()

Hingis

Taková moderní Svěrákova Obecná škola po německu. Zápletka nijak originální, ještě propojená s romantikou. Ale některé scény pobavily, třeba návštěva učitelových kamarádů jako odstrašující případ. Nic nadprůměrného, ale docela fajn pokoukání. ()

SackX

Vtipnost a celkový dojem z filmu předčila očekávání u většiny přítomných v sále a kdybych nevěděl, že to natočili Němci, asi bych nevěřil. Jinak dvouhodinová komediální blbost z teenage prostředí, po které člověk nehýká štěstím, ale ani se nefackuje za ztracený čas. Kdo má komedie rád, určitě neudělá chybu. ()