X-Men: Apokalypsa

• Česko X-Men: Apokalypsa (viac)

Na začiatku ľudskej civilizácie bol uctievaný ako boh. Apocalypsa (Oscar Isaac), prvý a najsilnejší z mutantov marvelovského sveta X-Menov, získal v ére prastarých civilizácií silu ostatných mutantov. Stal sa tak nesmrteľným a neporaziteľným. Teraz sa po tisícoch rokov prebudil a je hlboko rozčarovaný zo sveta, ktorý okolo seba nachádza. Nikto ho už neuctieva ako boha. Svetu a ľuďom už nevládnu len tí najsilnejší. Zem je znečistená, plná konfliktov, násilia a ľudia sa klaňajú falošným modlám. Apokalypsa preto chce zničiť súčasnú civilizáciu, očistiť planétu a nastoliť nový svetový poriadok, ktorému chce vládnuť. K naplneniu tejto úlohy potrebuje nasledovníkov, jazdcov Apokalypsy. Preto získa na svoju stranu štvoricu mutantov vrátane sklamaného Magneta (Michael Fassbender).
Osud ľudstva visí na vlásku a tento vlások tvoria predovšetkým ďalší mutanti, študenti školy pre nadaných žiakov, vedení profesorom Charlesem Xavierem (James McAvoy). Táto skupina mutantov, označovaných ako X-Meni, je poslednou silou, ktorá sa môže účinne postaviť najsilnejšiemu mutantovi a jeho pomocníkom. Osud ľudstva závisí nielen na ich nadprirodzených schopnostiach, ale aj na ich vôli bojovať za jeho záchranu. (Cinemart SK)

Sathine

Nebylo to špatné, ale po pár týdnech od vidění si už ani pořádně nepamatuju, kdo tam vlastně hrál.. Je to těžké, už je těch dílů tolik, že je z toho takový miš maš, že se ztrácím, co jsem vlastně viděla. ()

shalash

Jakž takž ještě zvládnu v Game of thrones sledovat ten tvůj ochotnický herecký výkon na úrovni dramatického kroužku z maloměsta (naštěstí je to vždy tak 1/10 času z toho dílu, čili to člověk nějak přetrpí), ale to že jsi ZABILA X-meny ti nezapomenu. Přeji ti Ramsayho!!! ()

Andy.222

Když se člověk na Magneta kouká, tak má pocit, že si na něm scénarista léčí depku. Chudák malá, ještě že není jako Deadpool a neví o tom. Apocalypse mě opravdu zklamal, takový potenciál a nevyužitý, je z něj takový nemastný neslaný páprda s božským komplexem (ne že by pro něj neměl předpoklady, ale působí i tak skoro trapně. Potěšili naopak Kurt, Jean a samozřejmě Quicksilver, který by si zasloužil samostatný film. Celkově ale zklamání. ()

Monditrade

Super ... další x-men na světě. .. mega triky, postavy atd.. škoda jen, že Wolverin tam byl 3 minuty, zabil koho mohl a utekl :-) s nim by to byla větší sranda... ale film povedený.. ()

Methew

Hmmh prvá trilógia určite nepočítala s touto novou, máme tu niekoľko zásadných rozporov a chýb. Napr. v X-Men : Posledný vzdor si Xaviér cca 50 ročný chodil po svojich, avšak nemal už vlasy, za to svoje schopnosti áno. Zatiaľ čo v novej trilógií sa posadil na vozík už cca 30 ročný, po tom čo ho mladý Magneto nechtiac postrelil guľkou,ktorú odrazil. Taktiež je otázne či sa čas zmenil až natoľko aby Jean bola už taká stará a Xaviér taký mladý, zatiaľ čo v X-Men: Posledný vzdor bola Jean ešte mladé dievčatko keď už Xaviér mal okolo päťdesiatky a žiadne vlasy. Trochu nedomyslené. Samozrejme, film sa mi páčil a bol vynikajúci, unikátny svojou inteligenciou a aj konečným súbojom, ktorý bol úplne nevšedný. No svet X-men ako spomenul dole kolega Cervenak je tak nejak dejovo v popredí pred Avengers alebo DC. Totižto svet X-Men využíva viac psychológie, je viac intelektuálnejší a celkovo aj zaujímavejší a zmysluplnejší. Keďže v ňom ide o viac ako len nejaké súboje superľudí, ktorí si stále potrebujú niečo dokazovať. Tu ide skôr o evolúciu, o vývin nového druhu ľudí a priebeh toho ako sa snaží dominovať no zároveň aj žiť v mieri so starším druhom ľudí. Posledná časť to zobrala úplne inak, pozrela sa na kĺb toho, že vlastne vývoj mutantov bol akosi predurčený a ich prapredok, jeden z najsilnejších, odpočíva dole uväznený a v hlbokom spánku niekoľko tisícročí. No zrazu ho prebudí nevedomosť mladej ženy, ktorá dopustí aby starovekú technológiu znova spustil jej svetelný zdroj, Slnko, tým že na ňu dopadnú jeho lúče. A náš pradávny, jeden z prvých X-Menov sa prebúdza a ako jeden z najvyšších chce zmeniť svet na svoj obraz, ale zabúda, že nie je sám, a nie je najsilnejší, ani on totižto nedokáže čeliť mutantovi 5. triedy a je zničený. ()

james11

Tenhle mutantí film mi jako jeden z mála vůbec nesedl. Uznávám, že schopnosti nového padoucha byly celkem zajímavé, ale všechno ostatní mě přesvědčilo, že se o kvalitní film rozhodně nejedná. Některé části filmu nebo motivy postav vůbec nedávaly smysl. Někdy se ve filmu řešily problémy tak klikatou cestou, že by z toho mohli natočit další film, i když se nabízelo jednoduché řešení. Někdy byl vývoj postav tak neskutečně rychlý a oproti původní trilogii ani nedával smysl. Je toho hodně, co se mi na filmu nelíbilo. Hodnotil bych film kolem 50% a teď, když dokončuji komentář, zvažuji, že změním hodnocení a přikloním se raději ke 2 hvězdám. ()

Sidenius

Já jsem spokojený, sice už nehraje Xaviera P. Steward (na startreku jsem vyrůstal atd.) a další ostřílení Xmani, ale vědět jak Magneto přišel vlastně k helmě, jak se zrodila Storm a jiné věci které fanouška nadchnou je prostě super. Pro lidi kteří celou ságu neznají je to taky prima zábava. Líbilo se. ()

Nathaniel8

Slabší než předchozí díly, ale i tak 4*. Hlavní záporák mě sice moc nepotěšil, ale opětovný boj mezi Magnetem a Profesorem, který je ale zároveň určitým přátelstvím mě bavil. Mutanti fajn až na Jane... ta byla taková slabší i když konec v její režii jako Fénix mě nadchnul. ()

Edrik

No já vám nevím. Přijde mi, že se ty komixáci začínají vykrádat. Je tedy pravdou, že jsem nikdy žádný X-Men komiks nečetl, ale pokolikáté se opakuje situace s Magnetem, že chce zničit svět a nakonec obrátí, nebo mu to někdo méně silný překazí? Začíná se z toho stávat tradice :-( Stejně, jako z grandiózních destrukcí měst a ostrovů :-( Království za vychytralého záporáka, který chce ovládnout svět inteligencí. Nebo alespoň půl království za záporáka, kterému se ten svět povede ovládnou, ať už toho docílí jakkoliv. No jinak vesměs stejný booster: Mladí mutanti, ukřivděný Magneto, Wolverine dělající ''Rrrrrrr!'', Charles, který nikdy nad nikým nezlomí hůl, letadla, škrcení jednou rukou, Quicksilver, co to všechno elegantně vyřeší a to všechno před zeleným plátnem. Tohle by nezachránil ani Lobo :-( Třeba je konečně čas dát každému členovi Xaviho školy vlastních 143 minut. Závěr: Zhola nic nového v rodině X-Menů. Jen další díl do seriálu. ()

Medvjet

Tak to mi hlava nebere. Nejake slusne povedomi o x-menech mam (filmy, komixy, web), ale jednu vec na tomhle filmu fakt nechapu. Sakra jak to udelali, ze i kdyz to ma uz tolik filmu, ze porad toci lepsi a lepsi :-) Fakt me to dostalo, necekal jsem ze po First class a Future past to muze byt az takhle zatracene dobre! Bomba filmek. Luxusni podivana ve vsech aspektech ()

GemBirD

X-menom by prospela zmena rezisera, Singer po skvelej buducej minulosti zacina recyklovat sam seba a neprinasa nic nove. Do toho si pripocitajte nudneho zaporaka a hrozny casting mladych mutantov a mame tu tento rok dalsi priemerny komixovy film. ()

Chaospunx

Velká digitální masturbace bez hlavy a paty. Člověk už ani neví kdo je kdo a jaké jsou jeho pohnutky. A ten leprotický záporák je fakt slabota. ()

ardeas

Neviem čo napísať... ale viem že niečo k tomu povedať potrebujem, no je to až bájne nepopísateľné. V rámci Xmen sveta tu dochádza k premenám a kolíziám, ktoré nekorešpondujú s tým čo sme videli a čakali. Ma jednej strane je to pochopiteľné, ale miestami to berie viac než dáva. Začína to robiť šarapatu a najmä v náväznosti. Prvá polka filmu je taká nesúrodá, Magnetova postava má pekne vystavaný príbeh, ale je to trocha "trapne", lebo je takpovediac zase o tom istom a vieme ako to skončí... Top scéna paradoxne nie je finále, ale s Quicksilverom, vidieť že to má inú optiku a dáva svojimi vstupmi šmrc. Komplexné hodnotenie je dobré, no stále bolo na čom pracovať. ()

Rom4n

Toto že natočil Singer? Keď už aj cameo s Wolverinom je nahovno tak bude niečo zle. V tomto filme sa všetko udeje proste len tak bez zmyslu aby sme sa posunuli ďalej a nahralo to digitalnym efektom. Scéna s Quicksilverom opäť dominuje no aj tá je len akousi kópiou z predošlého dielu. Všetko stále dokola to isté. ()

RoyBatty444

Bolo to ako pozerať sa na to isté znovu. Nič nového sa nedeje možno sme sa niečo nového dozvedeli z univerza ale dej akoby ustrnul. Quicksilverová scéna opäť najlepšia. Pribudlo ale viac nechutností napr. pretváranie anjela na transformera. ()

Dumaru

Každý fanúšik sci-fi žánru ku ktorým sa počítam aj ja určite videl aspoň jednu epizódu X-Menov. Po pravde už som stratil prehľad ktorá bola o čom a snažil som sa Apokalypsu sledovať nezávisle na predošlých epizódach. Najviac sa mi páčil prvý X-Men a Wolverinovská predstavovačka. Dej v skratke: Praotec X-Menov sa snaží získať moc ostatných mutantov a aby ovládol svet chce ho spolu s Magnetom zničiť. Skupina mutantov pod vedením doktora Xaviera a za spolupráci Raven sa mu to snažia prekaziť. Čo sa týka deja aj napriek dĺžke filmu to odsýpa a herecké obsadenie hovorí za všetko, efekty si namiesto plazmy zaslúžili kino s 3D projekciou. X-Men - Apokalypsa patrí určite vo svete sci-fi k lepšiemu priemeru, u mňa za 4 hviezdičky,,, ()

matej.perun

V podstate ani neviem komu pripisat vinu za to, ze posledni X-meni dopadli v ramci celeho ich univerza najhorsie. Bryan Singer mal svoje filmove zavravorania, to chapem, ale tusim ani jedno z nich ma nebolelo a nestvalo viac ako toto. I pre jeho predosle filmy, A HLAVNE X-MENov, ktorych v podstate dostal tam kde su prave ON, sa mi chce len tazko uverit, ze by cele toto malo padnut na jeho hlavu. Tak ci onak, bol som skutocne svedkom apokalypsy. Postavy, ktore boli u x-menov vzdy na prvom mieste su tu vsetky doradu nesympaticki otravni pandulaci, ktorym som hned od sameho zaciatku zelal nasilnu smrt. Hlavny zaporak a jeho poskoci (s vynimkou Magneta, a i to skor preto, ze MF je dobry herec, nie preto, ze by mal co hrat) posobia asi tak nebezpecne ako banda neposlusnych deciek so vzduchovkami. Jediny na koho sa da ako tak pozerat su teda stare tvare a Quicksilver (i ked jeho dominantna scena je vlastne len cez kopirak prehodena a slabsia verzia z minula). Cele to posobi az brutalne nekonzistentne, ked na jednej strane sme svedkom obludnych digitalnych "epickych" zverstiev, naproti tomu ine sceny (Wolverinov utek) posobia az tragicky televizne a kazda "kludna" dialogova vymena je v podstate jedno velke utrpenie. To, ze casova postupnost, dej predoslych dielov a "historicka" nevierohodnost (ani sucasne post-komunisticke tovarne nevyzeraju tak americky ako ta v Polsku z polovice 80 rokov, samotni robotnici su vsetko osvaleni kulturisti - WTF???) nedavaju absolutne ziadny zmysel sa uz radsej ani nezmienujem. Chvalabohu, ze Singer svoj rezijny dohlad nad touto seriou vypovedal, este jedno taketo pokracovanie a zacal by som ho obvinovat zo stareckej demencie. ()

Declen

Buď si musím přiznat, že mě komixový filmy prostě moc nebaví, nebo je to pocit prázdnoty z n-té iterace již známého. Né, že by (narozdíl od posledního Thora) mě to nudilo. Natočené je to dobře, zábavně. Ale mám prostě pocit ztracených 143 minut. Já sem vlastně i docela naštvanej. Takže 2 hvězdy. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (viac)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (viac)