Grinch

• Česko Grinch (viac)

Na svete sa prekvapivo nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Domy sú obsypané svetlami, koledy znejú na každom kroku, deti si pripravujú zoznamy darčekov, vo vzduchu voňajú koláče a to všetko pôsobí na Grincha ako červené súkno na býka. A keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát opulentnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Stačí nájsť sane, vhodné stádo sobov, nasadiť si falošné fúzy a predbehnúť toho deduška, ktorý nosí darčeky komínom. Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o nejaký výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život. (Cinemart SK)

NinadeL

#9 Illumination. Příjemná moderní animovaná verze Grinche, která nechává hranou verzi s Jimem Carreyem daleko za sebou. U Illumination jsou zvyklí věnovat pozornost Dr. Seussovi a tak není problém, aby se pobavil i dospělák. Za jediné mínus považuju moderní písničkový soundtrack Pharrella Williamse, který konceptu rodinného filmu příliš nekonvenuje. ()

nash.

Dětštější verze klasického příběhu, kde gumohub Jima Careyho nahradila hromada pixelů. Je pozitivnější, barevnější a také po všech stránkách učesanější než slavná verze z roku 2000. Jako klasický pixelový animák však ztrácí to kouzlo ulítlé extravagance, která činila Careyho verzi unikání a pozornosti hodnou. ()

vyfuk

Dejme tomu nový Grinch je v podstatě přesně uzpůsobený na dětské publikum. Animace dává větší možnost tomu popustit uzdu fantazii. Podle mě není pravda, že by film nepřidával nic nového. Vlastně tento konkrétně trochu upravuje celý příběh, což se jeví jako originál. Oproti jiným animákům není tolik vtipný, inovativní a podobně. Takže jsme na takovém zmrzlém bodě, kdy je to stále stejné, jen v něčem modifikované. Ve výsledku hezký příspěvek do diskuze, nicméně asi snadno zapomenutelný, pokud to nebude pouštět dětem. I když starý Grinch byl mnohými nenáviděn, pro mě je to stále srdcovky, ve které je Grinch skoro až temným antagonistou ve stylu noirových filmů, kdežto zde je neustále ambivalentní jak balancuje mezi nenávistí a normálností, což asi dává větší smysl, ale působí to nevěrohodně. ()

blackkocour

Paskvil s Džimym vídávám rok co rok v bedně, a tuhle verzi jsem si zamiloval. Pokud vám to aspoň něco říká, asi úplně nemusím vysvětlovat a popisovat podstatu a okolný děj.. Cringe je v Americe něco jako zelený Ježíš, ke kterému se někteří určitě i modlí a zakládají církev, a stejně jako u Satana Clause, v mnoha jiných zemí má Gringe svého dvojníka. U nás, a na Slovensku, ho nenazvem jinak než Alzák, zlidověle ječící zelený bastard, který nelegálně obchoduje s elektronikou, a v Německu mu řikají Der grűnKrampus, a zvyšek světa na něho stejně nevěří, protože ho často a rádi srovnávaj s Ježíškem. Proč taky nevytřískat z téhle animované vánoční klasiky nějaký ten groš?? Nejsem úplně ten pravý člověk, který byl měl hodnotit animák pro soplomety, ale nad tímhle jsem se musel otočit. Grinch je zrádný příklad odrazem dnešní doby. Chce krást cizým štěstí, kterou si on sám koupit ani ukrást nedokáže, tak si to musí vykompenzovat trestním oznámením a vkrádaním se domů za výtržnictví. No tak schválně, nevidíte v tom vašeho ex manžela? [tohle nemůže bavit ani ty děti, kurva] ()

Blackhand47

Nová adaptace Grinche je takříkajíc zbytečná, jelikož vlastně nepřináší vůbec nic nového. Jako jo, párkrát se u toho člověk i zasměje, ale hraná verze s Carreym je přeci jen o poznání lepší. Nevím jak ostatním, ale přišlo mi, že postavy mají tentokrát daleko méně motivací k tomu, co chtějí. Grinch byl jen v sirotčinci na rozdíl od toho, že by jej ostatní v dětství šikanovali a vlastně se jej ve městě ani nikdo nebojí. Holčičce zase nejde o to, aby nějak reálně pomohla Grinchovi, ale chce pomoci matce s pomocí přání Santovi. Ke všemu má film ještě naprosto nesedící hudbu, ale aspoň není tak dlouhý, jak poslední dobou animáky bývají. 70% ()

• V úvodní scéně filmu, kdy se Kdovíci táhnou provazem po rybníku, je provaz mezi pudlem a myškami stálý, kdežto pudlův ocas je v pohybu. (PAULOO)
  • Ve scéně, kde Grinch vrací ukradené dárky, je na saních mezi vaky vidět stejný plyšový jednorožec, jakého má Agnes ve filmu Já, padouch (2010). (Stibak)
  • Původně měl mít film premiéru 10. listopadu 2017, ale v červnu 2016 byla premiéra přesunuta na 9. listopad 2018. (Varan)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (viac)

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (viac)