Až na doraz

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Kkeutkkaji ganda (viac)

Zdá sa, že detektív Ko Gun-su (Sun-kyun Lee) nemá zrovna šťastný deň. Práve mu zomrela matka, jeho oddelenie vrážd vyšetrujú z vnútorných záležitostí kvôli bratiu úplatkov od miestnych podnikateľov a na ceste na pohreb, uprostred noci, zrazí svojim automobilom chlapa, ktorý ostane bezvládne ležať v kaluži krvi. Telo muža sa mu podarí ukryť, rovnako ako stopy po autonehode, avšak jedného dňa obrží anonymný telefonát od záhadnej osoby, ktorá celú situáciu údajne pozorovala, a vyhráža sa mu, že všetko nahlási... (sochoking)

ER

Když se sere,tak se sere......a je velmi zábavné sledovat herecké etudy korejských herců v různých situacích,kde jejich výkon je přeci jen trochu jiný,než očekávaný (divákem,vyrůstajícím na hollywoodském filmu). K tomu celá řada šlamastyk ,do kterých se dostává hlavní postava detektiva Ko,je tvořena drobnostmi (nefungující ovladač hračky apod.),takže tady nic bombastického nečekejte (nic ve stylu Raid),spíše naopak,ale přitom se i pobavíte. Je to taková korejská verze Guy Ritchieho,které však ke konci trochu dochází dech i tak jsem si závěrečnou scénu vychutnal. ()

Shitonit

Korea.. co můžou natočit? No dost mě to překvapilo. Začátek, nemastnej neslanej, no ještě že jsem to měl v tý korejštině, tlemil jsem se aspoň tomu mňoukání. Od tý silniční kontroly mě to fakt moc mocinky chytlo. Detektiv Ko je vcelku nenápadná figurka, která mi naservírovala nekonečnou hromadu překvápek, zvratů, napětí i akce. Vždy už jsem jasně věděl jak to bude pokračovat, a bum..už to letělo jinam. A zas a zas a zas samá dějová zatáčka, hodně neokoukanejch podivností takovejch prima originálních scén u kterých jsem si radostí ohlodal i chlupy na zadku. Děj je hodně pospojovanej, vše souvisí se vším, a konec se dokonale stáčí a dobíhá zpět na začátek. Naplněn radostí, že dobrý a vcelku originální filmy se daj stále nakroutit, jsem spokojeně usnul jak miminko. ()

XXXXXXXX

Zvláštní kombinace černého humoru a thrilleru. Jen mi přišlo, že už to místy krapet přehánějí (výjímečná schopnost hlavního záporáka zadržovat dech pod vodou a naopak schopnost vrchního klaďase skákat přes balkóny. Závěrečný pohled na obsah trezoru, taky nebyl tak úplně k zahození... ()

CaladanChmur

Není to úplně novátorské a je znát, že je to korejská produkce ( i v tom špatném , ale i v tom dobrém) Ale rozhodně je to velmi poctivá záležitost. Já se u toho bavil. ()

Sticks

Mám rád filmy s otvoreným dejom. Presne týmto A Hard Day je. Postupne odkrývanie ďalších črepín epizódky jedného nepodareného dňa. Super kamera a na kóreu to ujde. Akcňé napätie, skvelý thriller a pomyseľný závod s časom. ()

argo.smile

Dlho som tomu odolával a nakoniec som sa zabavil a dosť dobre. O chybách, blbích dialógoch atď. nebudem ani radšej písať. Na to sú tu iný. ()

mdf

Ani nevím jak to komentovat ze začátku taková skoro krimi, pak taková komedie a pak nějaký závěr,ale vcelku to bylo zábavné. ()

vinducha

Klasická Korea , to já můžu . Hlavový sendvič  při bitce v bytě mě pobavil nejvíc. A jak říkával kovář Mikeš : "A nedají si pokoj a nedají.." ()

Dharmma

Tohle je trochu nadprůměrný film bez hlubšího tématu. Pokud teda nebylo cílem sdělit, že je lepší žít obyčejný život bez podvodů a ostatních rizik (Prostě raději provozovat pouze občerstvení.). Zápletka se docela povedla, a člověk si nemohl být 100% jistý, jak si se situací detektiv Go nakonec poradí. Mám rád filmy se spádem, který tomuto filmu rozhodně nechybí. Nejdříve si poradit se sraženým chodcem, a nakonec se z toho vyklubal problém poradit si s mužem větším než je samotná Yakuza. ()