Captain America: Občianska vojna

• Česko Captain America: Občanská válka (viac)
USA / Nemecko, 2016, 147 min

Po udalostiach zaznamenaných vo filme Avengers 2: Vek Ultrona, sa pôvodný tím Avengers rozišiel a Steve Rogers preberá vedenie novopostaveného rovnomenného projektu, ktorý sa aj naďalej snaží chrániť ľudstvo. Dôjde však k ďalšiemu incidentu, v ktorom zohrajú Avengers nešťastnú úlohu. Politické tlaky vyústia do vytvorenia vládnej organizácie, ktorá má tím superhrdinov kontrolovať a riadiť. To ich rozdelí na dva tábory. Jeden vedie Steve Rogers, ktorý bráni nezávislosť Avengers, aby mohli svoju úlohu plniť bez vládnych zásahov. Druhý vedie Tony Stark, ktorý nečakane zastáva myšlienku vládneho dozoru a zodpovednosti. Každý si tak musí vybrať svoju stranu... (Saturn)

Michal118

Tohle mě opravdu bavilo. Film je po druhých Avengers velmi velký posun vpřed, který je nezbytně nutný. Docela mi vadilo hlavní téma filmu Cap vs Iron-man, protože oba hrdiny mám celkem rád, ale na to jsem si zvyknul hned. Akce bylo tak akorát, která každýho určitě baví. Na konci mě dost potěšil dopis od Steva pro Tonyho, který odkázal na další spolupráci v budoucnu. 90% ()

yawa

Epicka bitka Avengerov proti sebe, ktoru sme vsetci od tohto filmu ocakavali, nesklamala. Skoda len, ze jej predchadzala nekonecne dlha hodina a pol neskutocne nudnych kecov. Keby bol film kratsi tak o hodinu, ani by si to clovek nevsimol. ()

soukyd33

Síla, co všechno přinese pomsta. Akce je prakticky pořád, a délka filmu tomu ještě pomohla. Už jsem se ale úplně tratil v tom, který film je před kterým. Avengers se v boji ukázali jako sobě rovní. Konec je velmi napínaví, a Burs navazuje na Avengers Infinity War. Zde se přidají další členové Avengers a tým se tak rozroste. Za koho ale bojují? Doporučuji. Hvězdiček 5***** ()

baron156

Sokovijská smlouva se snaží mít pod kontrolou všechny superhrdiny a hlavně tým Avengers, kteří se s tím vypořádají po svém. Poprvé se zde objeví i Tom Holland, který pro mě zůstane nejlepším Spider Manem navždy. Epické bitky a krásná Black Widow. ()

Skylwalker42

Takže asi tak...jsem rád, že v tomto filmu konečně někdo řeší úmrtnost obyvatelstva. Avengers mimo jiné vždy zničili dokonale protivníka, ale vždy zbourají polovinu města a při tom samozřejmě zemře civilní obyvatelstvo. To každému bylo šumák. Tento podtext vážnosti, dává snímku jistou úroveň. Ale jak jednou řekl režisér Scorsese, filmy tohoto typu, jsou jak pouťové atrakce. Jen člověka baví a jen baví. Nebýt ovšem vsuvky se Spidermenem, tak bych ubral jednu hvězdu. Tom Holland je vtipný a docela uvěřitelný Spiderman - konečně! ()

Bogrant

Tretí Captain America, resp. ďalší Avengers sú znova tou veľkolepou akčnou prehliadkou najnovších noviniek zo sveta Marvelu, pri ktorej sa striedajú akčné pasáže s humornými scénami, ale aj duchaprítomnými a vážnejšími dialógmi. K tomu znova pridanie nových cool postáv, ešte viac vypiplaného deja a väčšieho dôrazu na celú tú pompéznosť, ktoré sa ale vie krásne držať pri zemi, keď je to nutné. Komiksovka pri ktorej ma bavilo riešiť súvislosť postáv. ()

OLAFtrueLOVE

BACHA SPOILERY NA FILM Z ROKU 2016 :000                Béé můj syn umřel, když jste zachraňovali město! Beee vy nejste dokonalý a při zachraňování světa nezachráníte úplně každého. Fňuk, fňuk to je všechno vaše vina. Tuhle zápletku nemám moc rád a když už se kolem ní točí celej film, mohli alespoň tomu záporákovy vymyslet jinej motiv. První hodina filmu mi přijde dost nudná a pořádně se to rozjede, až po ní. No, ale rozjede se to celkem dobře a akce je fakt super (hlavní a poslední bitva mega). Celkově mám, problém s inteligencí většiny kroků, stačilo by se trochu zamyslet. Sorry Tony, ale maminka už je mrtvá celkem dlouho a ty víš, že stříbrná hnáta je půl života loutka. Navíc když v afektu klidně vtipkuješ o zaměřování, ztrácí to trochu drama. Akce je fakt fajn a klasické marvel kvality taky nejde popřít. Slabší 4, ale nevím zda nemám dát 3. ()

AdelleR

O roce 2016 lidé s nadsázkou mluví jako o „roku, kdy se superhrdinové neshodli". Pokud tohle postavíme vedle tvorby DC, tedy Batman vs. Superman,... to snad ani nelze srovnávat. Na Marvelu zbožňuju, jak všechno postupně zapadá do sebe - a především Civil War je filmem, kde pokaždé objevíte něco nového, skulinu, která vám předtím utekla, a obzvlášť po posledních dvou Avengers, protože ti dopadli, jak dopadli, právě kvůli Civil War. Oproti svým kámošům z DC to dává smysl - chápete, proč který hrdina stojí pro kterou variantu, co je jim předestřena, nemůžete si jen tak vybrat stranu, protože pravdu mají oba přední hrdinové. Graduje to postupně, až to vlastně dospěje k takovému prologu Infinity War. To Batman se Supermanem nedokázali. A jako plus tu je už jen ta dokonalá hudba a vizuální stránka. ()

Krnac

7,2/10 určite výborné, človek sa nemá kedy nudiť, pekne to zapadne do príbehu ale motívy postáv sú také ... mech. Proste áno dobrá linka okolo toho či majú byť Avengers pod kontrolou ale jedna s hlavných zápletiek sa točila okolo toho že v bitkách s Avengers zomreli civilisti pričom sa to točilo hlavne okolo Ultron bitky kde boli oni sami radi že s toho vyšli živý a celé sa to mohlo skočiť oveľa horšie čo je trochu divné a dementné že postavy sa chovajú ako kebyže Avengers nad tou bitkou mali kontrolu čo nemali. Inak fakt dobrý film ale táto kreténska zápletka u mňa tomu zráža hodnotenie. ()

Vo3inho

Co říct? Esence akčního filmu a překvapivě to nejlepší, z mého pohledu, co nám Marvel dodal. Osobitě skvěle vystavený konflikt, s chytrým záporákem, kdy nikdo neví komu věřit. Ukázka toho, že i tým nejsilnějších lidí světa se může lusknutím prstu pustit do sebe na život a na smrt. Konflikt je vystaven uvěřitelně a chápete, proč ten dělá to a tam ten zase tohle. Jednalo se o takový trénink na Infinity war, kde Russovci budou muset pracovat s ještě více postavami a to jim tu jde snad ještě lépe než v samotné první části Thanosovi honby za kamínky. Buckyho cesta očisty je super a vidíte v obličeji Capa v každé části filmu, kdy musí jít proti Tonymu či jiným jak trpí na úkor jeho posledního přítele, který by si to vlastně ani nezasloužil. Skvěle si poradili s uvedením dvou nových postav. Oba přes málo screentimu ukáží svou sílu, která se rozvíjí v budoucnu. Jediné, co bych dodal, že jde spíš o Avengers 2.5 a ne film o Capovi, takže fanoušci si ho neužijí prostě pořád, ale pro mě jako team Iron man je to dokonce lepší. Finální fight je pro mě jedna z nejemotivnějších rubaček v MCU. Jak šíleně se dokážeme jako lidé ovládnout emocemi a je to vlastně špatně? Tohle je geniální a ani pompéznější Infinity War a ještě pompéznější a emotivnější Endgame nedokážou tuto střelu překonat. Russovci vytvořili čtyři filmy, o kterých se bude učit na filmových školách. Good job ()

Jaroslaw

9/10 Bratři Rusoové podruhé,aneb zase to tam padlo.Název by měl být spíše Avengers 2,5,pač hrdinů je tu fakt hodně.Oproti jiným týmovkám osvěžující dospělý to´n,kdy naši hrdinové můsí čelit svým následkům (opět osvěžující v komiksovce),akce šlapě jak má viz.skvělé  scény na letišti,střet dvou hrdinů pochopitelný,je to prostě boží,co více dodat. ()

babuška

tak to snad néé amíci a jejich posrané moralizování, to vám nevadí, že už tak kurvíte kulturu a náhled, nestačí že legenda o Artušovi je plná sraček, asi ne. Hvězda za skárletínu, jinak šitozka. ()

Ondak

U filmu jsem se nudil pokud šlo o dějovou část, která vlastně není téměř žádná. Rozdělení na hodné-hodné a hodné-zlé hrdiny mi nesedla a vlastně pokud by ve filmu nebyly zábavné souboje, tak by byl film odpad. Nakonec něco mezi 2 a 3 hvězdami. ()

Mikey_Silver

Bratři Russoovi fakt válí, po Winter Soldierovi je tu další stylová marvelovka. Ikdyž je tempo příběhu pomalé a některé postavy mi tam přijdou trochu navíc, tak pořád jde o úžasný film. Příběh je napínavý a drží pohromadě, akční scény jsou boží a postavy jsou úžasně vyobrazené. Nejvíc mě potěšilo uvedení Black Panthera a Spider-Mana. Co se týče samotného finále, tak to bylo neuvěřitelné a osudové, u kterého jde vidět že už to nebude takové jako dřív ve starších MCU filmech. Další úžasná marvelovka, která potěší. ()

SimcaJB

Jak jsem si sliboval od nejnovějšího filmu od Marvelu, že by mohl být lepší než ten film předchozí? Tak to bohužel není. Jenom je to nejlepší díl Kapitána Ameriky. Schází mi k Ant-manovi několik prvků, které by film Paytona Reeda převyšovaly. Samozřejmě, že se jedná o kvalitní film, který umějí režiséři natočit s patřičným tvůrčím týmem. Je to také na akčních sekvencích vidět, že se režiséři od dílu druhého neměnili. Ale asi režiséři už nenatočí lepší film, který dokázal komiksové zlato, jako je Kapitán Amerika a celý jeho tým Avengerů, vylepšit nad předchozí filmy. Už to tak vypadá, že Marvel začíná točit filmy, jak na běžícím páse. Zatím se nezasekl, ale bohužel se nedaří kvalitu filmů postupně vylepšovat, aby si fanoušci filmů, ne běžní kritici, mohli čím dále užívat filmů postupně k dokonalosti.85 % ()

charlie789

Poriadna dávka akcie a humoru . Nové postavy dokonalé zapadajú . Za mňa určite najlepší spider-man , ktorého keď vidím s Iron-manom som v 7 nebi . Určite to prekonáva Avengers 2 a o vlas winter soldier . Za mňa 93% .... PS - TeamCap ()

Pattrick

Po dvou a půl hodinách odcházím z kina s úsměvem na rtech.. je těžké sledovat hrdiny, které máte rádi, jak se rubou proti sobě a nevědět komu fandit. Jo a velké plus za Spider-boye :) ()

Venum

Jen jedno slovo wow... Tenhle film, me vazne bavil, a nemuzu vytknout nic. Jedina vec co me zarazi je konec, nebudu spoilerovat , ale takhle otevrenej konec jsem teda necekal. Deni filmu me prekvapilo velkym rytmem, a i to ze az na zacatek mel RDJ dost velkou roli, nazval bych to spis Avengers, protoze kapitan upad do stinu ( po herecke roli ) Downeyho. Uvitani spidermana je na jednicku, tom holland hraje dobre, je skoda ze je fakt tak mladej, mohli obsadit nekoho starsiho pac videt milf teticku May je divny, potom co jsem videl vsechny spidermany ( hahaaha ). Trochu me mrzi ze Paul Rudd ( Ant-Man) nemel aspon takovou roli jako spidey, ale timhle filmem se da pochopit ze bude v dalsich avengers ( velmi pravdepodobne ) a ze se z neco cim starsi je tim vic se stava sympatak. To ze jsem od zacatku #TeamIronMan mi muj postoj nezmenilo, vedel jsem na ci strane budu a to jsem dodrzel, Bucky a Cap jsou fakt nechutne arogatni hlavne Cap, kterej me zklamal ( spoiler tajit starkovi takovou vec tak dlouho to je pekny shit uprimne..). Jsem zvedav kam se to ted odebere, cekaj nas avengers ve kterych jsem zvedavej na role a hlavne jestli to bude navazovat na civilwar. Hodnoceni: 9,8-10 tady neni ocem kdo miluje ty filmy da plnej pocet, ubiram 0,2 proto ze me ted nechali totalne mimo a ja musim cekat na dalsi film. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Chad Stahelski (John Wick, 2, 3) má – jak vidíte – plné ruce práce s řízením jedné velmi populární akční série, to ale neznamená, že se mu mezitím v Hollywoodu nehrnou další projekty. Zejména po… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (viac)