Jessica Jones - Série 1

(séria)
USA, 2015, 11 h 20 min (Minutáž: 47–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Kamera:

Manuel Billeter

Krysten Ritter, Mike Colter, Rachael Taylor, Erin Moriarty, Eka Darville, Carrie-Anne Moss, David Tennant, Susie Abromeit, Robin Weigert, Joseph Ragno (viac)

Důvtipná a ostrá jako žiletky, nadané soukromé očko Jessica Jones si dává do pořádku svůj život, když ji znovu začne pronásledovat děsivá postava z minulosti. (Netflix)

Tempest

Zatím jsem viděl pouze 1. sérii a přiznám se, měl jsem problém ji dodívat. Uvidím jestli se pustím do další, ale možná dám Jessice ještě šanci. Tento seriál je sice propojen se světem Avengerů, ale jen velmi okrajově a příznivce těchto filmů musím varovat, jedná se o úplně jinou záležitost než výše uvedené filmy. Tento seriál je podstatně temnější, syrovější a rozhodně si nebere žádné servítky. Pro mě zásadním problémem je samotná hlavní postava, která je naprosto nesnesitelná a dá velkou námahu ji vůbec fandit. Její protivník je pořádný hajzl, takže nakonec mé sympatie jsou nakonec na straně dobra, i když těžko stravitelného. První série hodnotím za 55%. ()

kishi_SO

po vydarenom Daredevilovi som bol nabudeny na dalsieho z Defenders. Tentokrat to nevyslo. 5 sekundove vyvrcholenie natiahnute na 13 casti. Plne by stacila polovica epizod - zoznamenie sa s hrdinom, zaporakom, dovody nenavisti a koniec. Takto si tvorcovia zbytocne hadzali polena pod nohy a tymi nezdarmi, ktore komplikovali hrdinke cestu za odplatou len pochovali tutu seriu. ()

Yamatosan

Holt po DD bylo těžké udržet tu laťku až tak vysoko. Špatné to není, ale moc dlouhé ano, scénář je s přibývajícími díly čím dál větší bordel a dost to sráží. Přesto v rámci čím dál propletenějšího filmového Marvel vesmíru jedna z těch lepších věcí. Sestříhat to na 8 dílů, mohlo to být za 4 ⭐. Chudák Cage - je tu mnohem lepší, než ve vlastní serii. ()

Zjewik

Not bad. Líbil se mi začátek, jakým způsobem si seriál budoval napětí. Kvalita sice postupně upadala a konec byl zbytečně zdlouhavý, ale nešlo o nic strašného. Jessica je celkem sympaťačka, Trish to samý a líbí se mi i Lukův charakter (narozdíl od vlastního seriálu, kde se mi akorát zprotivil). Kilgrave je navíc taky celkem zajímavá postava a líbí se mi atmosféra, která kolem něj panuje. Akorát linii se Simpsonem si tvůrci mohli odpustit. Ze začátku se mi tam i hodil, ale postupem času jde pouze o zbytečnou a nesmyslnou postavu, která kazí kvalitu celý série (což se týká celé jeho příběhové linky). Ale rozhodně jde o jeden z povedených kousků Marvel Netflix universu. Těším se na další. ()