Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

goauld

Kde už jsem tohle viděl... Joooo s Gipsem byl nějaký takový hodně podobný sentimentální snímek... A jediný rozdíl bylo snad jen to, že Gipson neměl nože. Jinak je to jako přes uhlovej kopírák jedno a to samý.... Nuda nudu kryje - akce, že by se jeden uprosil k bohu a 2hod sledování jak z místa A do místa B partička mutantů jede.... Nesmí se vynechat určité kopance (dítko, které omylem "ztratí" klíčovou fotku, celou dobu nepromluví, pak najednou spustí kulometnou palbu ve Španělštině a hned záhy začne plynně s anglinou. "Stopaře" nikdo nepostrádá a ani ty tři zůčastněný to vůbec netrápí. Když už má šanci "stopař" utéct tak (nelogicky) "zase nic"....a takhle by se mohlo pokračovat dál a dál) , které nejednoho diváka vytáčejí více než tzv "24" (znalí vědí ;-)) a jeden už počítá pomalu míle aby už byl konec..... Celkem jsem si řikal, PROČ to má takový hodnocení, když to s předešlou Xlogií má co se týče akční stránky tak pramálo... Asi holt nejsem sentimentální.....ale ruku na srdce - u XMENů se nečeká nějaký "sentiment". Je fakt, že na každý díl "Wolverina v akci" jsem se těšil jako malý dítě na vánoce, ale musím říct, že jsem více než zklamán :-( Pokud se těšíte na akci - zvolte si raději Krimi Zprávy na Primě, bo tam alespon je té akce víc než v tomto ...dramatu. Pokud chcete drama - hodnocení kolem 90% je reálné. Zde se však jedná se o přímo o "filmové znásilnění", které snad nebylo zapotřebí a bohužel těch "šafránovitých akčních sekvencí" to rozhodně za ty dvě hodiny nudy nevytrhne.... Komentář psán v 90té minutě tohoto cca 120min filmu. Někde "na pozadí" se film odehrává a mám pocit, že není nutno v tuto chvíli sledovat obraz, bo zvuk zcela postačuje, bo se samozřejmě nic významného ve filmu neděje ;-) A až nyní (při psaní tohoto komentu) mi došlo (a to zatraceně teda pozdě) že existuje v BSplayeru rychloposuv obrazu (ano - tušíte správně - nejsem v kině a rozhodně toho ani nelituji).... No tak alespon, že těch 30min závěru sešlápnu na ty 2-3min ;-).......HODNOCENÍ: * za občasné brutální scény; * za určitou nostalgii k Xmenům, které tomtuto předcházely. ()

maro0902

tak to si asi niekto robí prdel...podla mna najhorší shit z ixmenov ever...loganove a tej malej pazvuky pri fightoch mi zneli ako návšteva na psychyatrickej klinike..uplne sele sle:)))....hodnotenie je nerelevantne a nadhodnotené.. ()

KaileenaX

Že to nebude klasická Xmenovka se vědělo. Takže asi tak. Není to vůbec špatně natočené, jen je to prostě jiné. Chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykla. Rozloučili se s ním se ctí a pořádnou dávkou špíny a krve, co to chtělo. Logan má všech a všeho plné zuby a podle toho to vypadá. Profesora bych už ani nepoznala. Neodcházeli jsme z kina vyloženě zklamaní, ale svým způsobem film tu depresivní náladu předává. Těším se, až si to pustím znovu, tentokrát už se toho xmenovského předsudku snad zbavím uplně a nepochybně bude pak zážitek lepší, než když jsem čekala, kdy to zajede do obvyklých kolejí a ono pořád nic. ()

darius1706

Nějak ti nesmrtelní hrdinové padají jako mouchy v poslední době, což? Nicméně konečně zase něco pro dospělé, bouchalo to, kusy těl létaly a krev cákala, takhle nějak si představuji Wolverina. Nebýt té trochu zbytečně dlouhé stopáže, která místy zbytečně zkazila tempo, tak bych neměl v rámci žánru co vytknout. ()

Oxytocin

48. nejlepší film k 26.3.2017. Nechápu celkově... Mr. Jackman je pan herec. Nemusí říct ani slovo, stačí jeho pohyby, vzdechy, ...Hudba je skvělá. Některé scény taky. Nevidím však nic úžasného na hraní mladé přičmoudlé slečinky, která se první hodinu a půl jenom mračí a hází nasrané ksichty na všechny kolem. Už jsem viděl jiné mnohem kvalitnější puberťáky v jejím věku. V druhé polovině jsem se začínal nudit a nebylo to tím, že jsem byl nažranej z running sushi a vypil jsem flašku rulandy. Chce to čas a tenhle film začne padat v žebříčku nebo já procitnu a uvidím kvality, které jsem nedocenil do plného počtu hvězd. ()

blahar

Když jsem poprvé četl o tom, že poslední Jackmanův zářez jako Wolverine bude režírovat Mangold, byl jsem hodně skeptický, protože Wolverine byl prostě průměr s pár dobrýma akčníma scénama, ale že mě Logan takhle odpálí, by mě ani ve snu nenapadlo. Skvělý děj s westernovou atmosférou, herci do toho dávají všechno a mladá Dafne je teda rozhodně objev roku! Lepší rozloučení jsme si nemohli ani přát, prostě konec éry. ()

MEGAmarvel

Krásná rozlučka s Loganem. Příběh správně odsípá a graduje do dojemného finále, na které jen tak nezapomenete. Hugh Jackman zde předvádí neuvěřitelný herecký výkon a dokazuje, že ho nikdo nikdy nenahradí. Patrick Stewart s Dafne Keen ale taky nezůstávají pozadu a jejich výkony jsou nezapomenutelné. Konečně jsme se dočali pravého, krvavého a akčního filmu o Wolverinovi! ()

IAMAD

Hezký natočený. Smutný dojemný, ale až moc lidský. Prostě nevím, jestli bych si zrovna pro Logana přál takovýhle konec. Nějaká epická bitva by se mi zkrátka hodila víc. ()

eplunie

Upřímně by mě zajímalo, jak se mohlo stát, že film, který ve vás vzbudí pocit, který je nejlépe popsatelný otázkou - proč probůh vůbec vznikl?! - má hodnocení 88%. Ale dobře, když bychom ustoupili od faktu, že není vystavěn na vůbec žádném ději, od poloviny víte, jak skončí závěrečná bitka, všechny scény obsahující krev jsou neskonale nudné (i když dostatečně nechutné) a záporák naprosto zbytečný, tak je fakt, že jednu pozitivní emoci si z toho doopravdy odnesete. Bohužel to ale není ocenění neexestujícího krásně podaného vztahu a jeho vývoje mezi hlavními hrdiny, ale pocit, že Johnny Cash hrající u závěrečných titulků fakt umí. ()

EricNor

Opet jeden z prilis nasilnych filmu. Nasili nevadi, hola prsa ano - jednou na pul sekundy ale ve filmu jsou. Nastesti to nema tak sileny strih jak je take v posledni dobe blbym zvykem. Oslavne ody a vysoke hodnoceni filmu z meho pohledu uskodilo. Emoce na konci nevyplavaly, proste je to porad jenom komiks. ()

jpetricek

Najlepší zo všetkých Wolverinov. Skutočne film o príbehu a nielen o efektoch. Patrick a Hugh podali podľa mňa veľkolepú hereckú prácu. Pán režisér a scenáristi a celý štáb... ďakujem vám za skutočne pekný príbeh. Ďakujem ()

Martin29

Více než 60 procent ze mě nevytáhnou. ze všech X-Menů mě Wolverine bere nejméně první díl byl lepší průměr druhý jsem ještě nedokoukal a tento třetí je na podobné úrovni jak jednička . Problém vidím ve stopáži oddělat minimálně 40 minut (například celá scéna jak dělá taxikáře to bylo úplně zbytečné to samé celá ta pasáž se zemědělci s koni) a bylo by to parádní. Zklamal mě i Profesor X čekal jsem od něho více i ta jeho smrt stojí za pendrek taková postava si zasloužila lepší konec. Calliban je tam úplně zbytečný navíc nevím kde přišly na to, že je albín, ale budiž. Jinak ohledně té brutality zas tak moc krvavě bych to neviděl a to, že tam padne cca 20 krát za film slovo Fuck případně podobné slova z toho též vědu nedělat. Od začátku to měli spíše prezentovat jako Wolverina s X-23 proti tomu X- 24 případně těm 2 s těmi rukama a ne proti cca 50 vojákům. Většinu těch hvězd dávám za tu scénu v lese a za X-24 naopak ten proslov nad hrobem Wolverina to byly těžké sračky. Vůbec bych se nebránil pokračování s těmi dětskými mutanty. Některé logické kiksy od začátku záporák ví, že X-23 půjde k Wolverinovi a místo toho, aby ho sledoval tak mu dá podělanou vizitku a pak se diví, že se mu neozval Mutantní děcka utíkají místo, aby se těm vojákům postavili přitom by je porazili jak nic Je zde řečeno, že Xavier je hrozba a nikdo s tím nic nedělá navíc ke konci si vezmou části těla z Callibana proč si nevzali části těla z Profesora X, když je jeden z nejsilnějších mutantů Při prvním setkání s X-24 tam leží v komatu proč do něj nestřelili tu adamantiovou kulku, aby se ho zbavili Mě neříkejte, že ti vojáci neměly u sebe ty zelené lahvičky ()

marek.fajer3

Vyborné pokračovanie Wolverina, nesklamal dejom ani zápletkou. Často sa stáva že tvorcovia chcú zarobiť tak si nedaju zalezať na deji hlavne že točia, to ale nieje prípad tohto filmu. Ako fanúšik Wolverina dávam plný počet. ()

Jimclark

Ne tak velkolepé, jako Budoucí minulost, nebo Apokalypsa. Ale rozhodně ten nejdrsnější, nejakčnější, nejkrvavější a nejsmutnější film ze všech s X-Meny nějakým způsobem propojených filmů. A nedivil bych se, kdyby poslední. Ale to se asi nestane. 85%. ()

d-nao

Nie zlé, ale myslím, že filmu chýbal skutočný badass. Dobrý Logan, zlý mladý wolverine (pardón X-24), na jeden film príliš málo a ten dej? ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)