Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

vander19

V poslednej dobe sa mi akosi často podarí naraziť na film alebo dokument z prostredia kartelov. Či už išlo o seriál Narcos alebo tento film. Zo začiatku sa mi javil mierne skeptický, keďže do hlavnej roly filmu bola vsadená žena. To mi podľa obsahu prišlo až príliš uletené. Nakoniec je ale nesmierne podstatným predmetov celého deja práve Emily Blunt. Svojej Roly sa zhostila geniálne a fakt ma presvedčila o pocitoch aké musela prežívať Kate. Benicio Del Toro bol úžasný. Drsný profík, ktorý si ide za svojim cieľom a nič ho nemôže zastaviť. Síce film možno neobsahuje toľko akcie, ako by sa podľa názvu dalo čakať, ale prvá hodina mi brutálne rýchlo uletela. Hltal som scénu za scénou a keď nastalo boom na mexicko-USA hranici tak som bol naprosto unesení do deja. Síce som filmu nedal 5*, lebo niektoré scény, hlavne ako Kate nepochopila, že kto chce s vlkmi žiť musí s nimi vyť ma srali. Až príliš sa na to dívala morálne. Ale keby to tvorcovia aj z jej strany trochu pritvrdili až potom by to bolo 5* bomba. ()

Ještěřák

Jeden z nejzajímavějších Oscar bullshit 2016 nominees, od kterého jsem na základě obsazení, obrázků a recenzí mylně celkem prd očekával. Nicméně Villeneuve, a teď nemluvim o Jacquesovi, ba dokonce ani o Gillesovi, skvělým způsobem drží závodní tempo. Už předposledně ve Zmizení z nějakého důvodu předstíral, že je Coppola nebo Scorsese, a kroutil velmi prvoligově. Přičemž nyní stvrzuje, že to nebyla náhoda, že tam ty rejžovský buňky budou vrozený. Nejpříjemnější je na filmu Emily Blunt coby osvědčená ale naivní agentka. Existuje myriáda filmů, sledujících počínání novýho zajíce v revíru, který si rychle udělá voko, zaznamená několik rokenrolových výkonů a zcela si získá partu (poctivá naivní emotivní sračička, tak jak to všichni máme rádi). SICARIO není ten případ. Je o holce, která stáhla gatě kurva daleko před brodem. Už za tu zajímavou změnu si film nějakého plešouna zaslouží. ()

ondrula

Nechápu, na čem tenhle film nasbíral tak vysoký hodnocení. Vždyť se tam nic neděje. Úvodní, těžce dramatizované převážení nějakýho Escobara přes hranici se nakonec odbyde jen tak bez náležité akční scény. Pak se tam hodinu žvaní. Pak dojde na nějakou přestřelku v tunelu, kde může divák sledovat vojáky, střílející někam do díry. Pak se tam zase hodinu žvaní. Pak si Del Toro odbyde svojí zakonspirovaný stealth a jde se domů. Opravdová slabota. ()

lucijelucije

Byla jsem fascinována z Emily, protože ona v tomhle snímku byla tak roztomile schopná, že mi její role opravdu imponovala. Film Sicario je jinak opravdu drsným příběhem, který si na žádné dobré a zlé nehraje. Výborně zapracoval B. Del Toro, který byl pro tuto roli jak stvořený. Každý pohled a každá touha po pomstě šla cítit. Byla jsem mile překvapená, jakým rychlým tempem tenhle snímek upaloval, a i když místy pokulhával jeho obezřetnost byla prozíravá =). A samozřejmě velké plus byla atmosféra, která vás do krutého Mexika vtáhla téměř bez připravenosti .7/10 ()

orkadimenza

Tak jsem si jednou zas vyšel do kina na "přes 80% film" a k mému překvapení jsem počet diváků napočítal na prstech obou ruk. Ani to mě však nedokázalo odvrátit od mého nadšení. Začátek předčil má očekávání a po první naprosto vynikající scéně to vypadalo, že sleduju výtečný thriller na podobné vlně jako Se7en. Od té doby se ale začalo kecat a vysvětlovat, a jelikož jsem zápletku vůbec nepobral (doteď nechápu, co se tam dělo), tak se mi nikdo nemůže divit, že jsem se začal nudit. Kromě povedené scény na celnici a skvělé Deakinsovy kamery mě nic nezaujalo, a tak jsem jen čekal na konec, který se svezl na stejné vlně jako většina filmu. Sicario pro mě zůstává "divným" filmem bez emocí a s nesmyslným scénářem a rozhodně nemám chuť si jej pouštět znova. ()

Hanes88

Dost drsný film, ale který tak nějak dokumentuje jak to asi mezi tajnými službami funguje. Prostě se vymyslí krycí akce a zamaskuje se hlavní účel. V hlavních rolích všichni skvělí. 75%. ()

Prochy38

Peckovní krimi thriller v podání hromady kvalitních jmen a tedy i obličejů. Je to celkem jízda a i když jsou i slabé momenty, jen tak to nepustí. E. Blunt výborná. ()

Jaro_slav

Emily Blunt, Ford Crown Vic, Chevy Tahoe, žádný PG-13 – tady neni, co rozebírat. Dokonalý to nebylo, takňák tam chyběl výraznější příběh tý samotný Bluntový, ale má to kurdaskvělou atmosféru a to úplně stačilo. 89% (****) EDIT 6/7 2018: Zvyšuju na plnej počet – i po shlédnutí dvojky. Taková atmoška a žádnýsranísmilostpaní se v kinech moc nevyskytuje. ()

Marys

Bál som sa, že napriek pozitývnym ohlasom ma téma vôbec nechytí a potvrdilo sa to. Herecké výkony síce na výbornej úrovni, no samotný príbeh a zasadenie pre mňa nemali patričné čaro. Aj logika snímku mi trochu unikala. Pri scéne v tuneli som dokona zaspával. Asi to nebol žáner pre mňa. ()

Renfield

Horký den v Chandleru, do záběru na dům vchází agenti, které kamera doprovází, je tu rychlá, výborně natočená akce. Fantastická předehra příběhu, jehož vrchol přichází příliš brzy. Totiž, může být něco silnějšího, než výborně natočený poznávací zájezd do Ciudad Juárez? Temná atmosféra města je cítit z každého metru silnice, projíždět zrovna pod mostem snad ani není třeba, nebezpečí je i bez těchto silných záběrů skutečně všude. K tomu neustálé hlášení z vysílačky a někde v pozadí hudba, tichá, přitom výborně gradující, jako vše, až před hranice. Následuje vrchol scény, napětí před přestřelkou by se dalo krájet, všudypřítomné horko na dusné atmosféře ještě přidává, nic se neprodlužuje, akce je opět rychlá a přesná, dokonalost. Takže, může být něco silnějšího? Snad by mohlo, kdyby pointa nenapadla až příliš brzy a ona nevědomost trvala podstatně déle, jako v případě Kate. Druhá polovina je díky tomu lehce slabší, přesto má co nabídnout, krom opět fantastické scény v tunelu (musím se opakovat, kamera, hudba, akce!), je tu například i propojení s příběhem Silvia, kterému jsem vlastně fandil, těch několik minut stačilo. A samozřejmě zúčtování... není dobré nechat si na večeři s rodinou proklouznout ducha. K nezmíněným a přitom mnohokrát zmíněným jménům (ano, Villeneuve, Deakins, Jóhannsson), musím ještě dodat několik dalších, Benicio Del Toro, Josh Brolin, ale i Emily Blunt, která to neměla se svoji postavou "vše dle pravidel" zrovna jednoduché. 80% ()

Mikino00

Syrový film bez příkras jdoucí bez kompromisů za svým, v tomto případě za pomstou. Film hodně ozvláštňuje přidání postavy Emily Blunt, se kterou divák vstřebává dojmy a poodhaluje temná zákoutí. Bez je to "jen" film o pomstě s démonickým Del Torem. Filmu nelze upřít ani tempo a absence hluchých míst. Musím, ale říci, že má očekávání byla výše. ()

NaughtyKoopa

Denis Villeneuve mě již omráčil temným Prisoners a mind-blowing Enemy a letos se mu to opět podařilo atmosferickým Sicario. Film vás hned na začátku vtáhne do tohoto temného světa, ve kterém nesvítí ani špetka světla. Skrze Emily Blunt, která je v tomto filmu Oscar-worthy, pociťujeme, jaké to je bojovat proti drogovému kartelu a myslet si, že vyhraje zákon a spravedlnost. U konce filmu jsem měl stejné pocity jako po skončení The Wire od HBO. Relativně pomalý film, který je ale proložený několika brilantními scénami plných napětí. jako třeba jízda městem podkreslená skvělou hudbou Jóhann Jóhannssona s trackem "The Beast" a jedinečná noční scéna, na kterou jen tak nezapomenu. Roger Deakins vás každým záběrem vtahuje hlouběji do této temné atmosféry a dává jí 100% realističnost. Atmosferická jednohubka, která stojí za to vidět, ale na opakované shlédnutí to moc nevidím. "By the end you will understand." 8,5/10 ()

Mimomisu

Mozna proto, ze jsem porhledle zapletku uz v prvni polovine (Madelline a serial Narcos leccos napovi) a taky mozna poroto, ze na tu stopaz to melo vlastne minimalistickej pribeh. Porad to je kamerou, vykonama a obsazenim strasne dobry, ale prirovani k Fincherovi neni uplne na miste. Ten si vybira lepsi scenare ()

Zombi

Temný thriller v prosluněných lokacích, výborní herci, změna určení hlavní postavy filmu ke konci a parádní režie. Del Toro má tady obrovský charisma, akce moc není, zato napětí vrchovatě. Emily Blunt nahlédne do světa narkomafie a drsných můžů, kteří s ní bojují a my máme šanci s ní také zahlédnout některé střípky. Slušné 4 hvězdy. ()

mira007

Ačkoliv jsem čekal bohatší film, více akcí, přestřelek, tak tenhle film spíše působí ohromnou atmosférou napětí podpořený nejen parádními záběry, ale také očekáváním hrdinky, kde a proč se vlastně ocitla a každá další sekunda co může přinést. Film z prostředí mexické narkomafie zaručuje, že bude obsazen Del Toro a ten svým výkonem samozřejmě nezklamal. Emily Blunt zahrála dobře, ale naprosto perfektní výkon podal můj oblíbenec Josh Brolin. Role agenta CIA který v žabkách organizuje komando Delta a má na háku pravidla, mu sedla bravurně. Ke konci film trochu ztrácí dech a důvod pro nedám pět hvězd je ta debilní pointa, že CIA vlastně uměle koriguje dodávky drog do USA , aby to nezvlčelo do horší podoby. ()

gumolit

Režisér Denis Villeneuve v svojom novom brutálnom thrilleri o mexickej drogovej vojne dokázal v správnom pomere nakombinovať ingrediencie napínavej akcie a umeleckého filmu.Sicario pri vykresľovaní sveta vo veľkom vyrábaní drog sa neusiluje o podobnosť so snímkami podobného razenia ako napríklad Traffic a už určite nie seriálu Perníkový dedko.Namiesto rozkývanej zložitej sieti drogového sveta, ponúka priamočiaru bezmocnosť tých ktorí bojujú proti zločinu a dá vám to najavo ako máloktorý film z poslednej doby.Denis Villeneuve kvôli úspechu filmu postúpil na kariérnom rebríčku o stupienok vyššie pretože natočil snímok uspokojivý príbehovo, rovnako aj herecky a vizuálne a dúfam že bude nadalej v svojej práci takto pokračovať. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)