Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

Luciášek

Chyby se najdou (skoro) všude, ale jako světlo na konci tunelu plnýho stupidních hororů posledních let je tahle carpenterovka. Především prvních 30 minut je paráda. Hudba a atmosféra od začátku dokonalý a díky nim bylo od prvních minut jasný, že TOHLE bude jiný. ()

JamesSi

Film je pro mě v jistém směru rozporuplný. Atmosféra je skvělá, je to jeden z mála filmů, který dokáže udělat depresivní atmosféru i za krásného dne. Film se odehrává v nějaké době-nedobě, jelikož tam vše vypadá jako v sedmdesátkách, ale jedna postava má čtečku s kulatým displajem, který v době natočení filmu ještě neexistoval. Záběry jsou skvěle udělané a hudba jakbysmet. Osvětlení a hudba se snaží připomínat staré carpentrovské horrory jako například Halloween. Ve filmu je méně sexu a násilí, než jsem čekal. Počítačové efekty a praktické vypadají skvěle.Postavy jsou skvěle napsané. "To" však nedává smysl. Na začátku je řečeno, že "to" jde jen krokem a nezastavuje se, přitom ve filmu několikrát stojí pro hororový efekt a dostane se na určité lokace celkem rychle. Očekávejte namísto hororu spíše teenage drama s prvky hororu. Pár věcí, které by jsem chtěl zjistit: Funguje přenášení "toho" i s kondomem? Počítá se anál a orál jako sex, při kterém se " to" přenáší? A co lesbický sex? Je nějaká pravděpodobnost, že to nedostaneš, pokud máš s infikovaným sex? Jak to chytil první? ()

divak84

takže hra na šukanou. slavné "máš babu.,.." amerika mění na "máš filcku". proč je vždycky na tyto radoby horory proveden geniální casting při kterem se vybere vedle miley cyrus a paris hilton v pořadí další největší pí*a ameriky ? Ta Maika mluví opravdu jak paština. jak kdyby měla knedlík v krku. rozumět ji nejde ani hovno, o herectví se taky mluvit nedá. přihlouplá kokotina ktera muže bavit tak akora lopaťáky. každy ma svuj vkus, ok beru, ale tohle není horor,ale tragedie se zoomem na teen ženske trencle, bikini a radoby thrilling music...tady v tomhle souhlas s Verbalem. debilni film s debilní myšlenkou. ošukej mě at ze mě spadne kletba a budeš ji mít ty.. ja už fakt nechapu nic na tomto světě... ()

Han22

Kristova noho, já zapomněl, jak moderní horory uměly být nudné. Podle námětu jsem si tenhle film vybral a čekal děsivou hororovou jízdu s krvelačným démonem, který pronásleduje hrdinku na každém kroku. Co jsem dostal? Příšernou nudu od začátku do konce, kde si hrdinové pomalu, nezáživně a bez emocí povídají a povídají a občas se za nimi děsivě šourá člověk. Sex není sexy, lekaček si ani nevšimnete a pokud jo, tak neděsí (chlap na střeše?). Podivné pazvuky vydávající se za hudbu a korunu dává dementní finále v bazénu, kde nepochopíte čím se démona zbavili. Jo měl jsem dát na verbala a ne zbytek "expertů". ()

iXtr3m3

Niekomu ten film sadol, niekomu nie. Ja som z tej druhej strany. Temná a neúprosná atmosféra tam bola, ale pravdupovediac, nebolo tam nič lákavé, nič také, čo by som potreboval ohodnotiť ako "dobré". Lepšie dve ale v podstate sa to doťahuje len na priemer. To už nehovorím o debilnom konci, ktorý ma fakt že nasral. ()

MareT.

Ja slintam nad soundtrackem jak z 80.let a nad kamerou. Je tam jedna scena, ktera me dostala (ten chlap byl strasne vysoky)! Jen co mi vadilo je, ze to nema poradne finale (a jestli ss finale povazuje ta scena v bazenu, tak to ma bidne finale). Kazdopadne dobry napad, ktery se zada s hodne zlymi sny (pry ze to scenarista natocil presne na tenhle popud). Film se neda popsat jinak nez divny, ale za to v tom nejlepsim slova smyslu-zadny mainstream. ()

Corpsegrinder

Nářez, ale POZOR, nemusí to splnit očekávání všech. Chápu že někomu film nepřijde vůbec strašidelnej ale mně ta představa že musim bejt pořád v pohybu a že se odněkud může kdykoliv někdo vynořit přijde pěkně hnusná. Rozhodně to šlo natočit o drobet líp ale na rovinu napínavější film jsem dlouho neviděl. K tomu naprosto super synťákovej soundtrack od Disasterpeace (tvůrce legendární hudby k FEZ). Spokojenost. ()

Litvicek

Film skončil a já si neustále musel říkat něco jako : "To je opravdu všechno?". Nápad a námět rozhodně zajímavý ale tak nějak se nám ve filmu skoro nic extra neděje, i když je scéna, ve které se máme bát. Nebojíme, nefunguje to tak, jak by mělo a to je škoda. Nevyužitý potenciál, opravdu. Aspon, že se tam objevím sem tam nějaká ta ženská s odhaleným poprsím. Bůh žehnej USA! ()

danielosbourne

Dříve než se pustím do toho výčtu, co se mi na filmu líbilo a nelíbilo, by bylo asi nejlepší napřed říci, co jsem od filmu očekával. Když jsem si poprvé přečetl anotaci, o čem by tento horor měl být, vyklenula mi na mysl vzpomínka na můj, možná nejoblíbenější hororový snímek, Stáhni mě do pekla. Prokletí, které se dá přenést na jinou osobu se v obou snímcích vyskytuje, ale v každém snímku se s tímto přenosem nakládá trochu jinak. Měl jsem tedy trochu zkreslenou představu, že by mohli mít tyto dva filmy mezi sebou jistou podobnost a tato zkreslená představa asi nejvíce ublížila mému prožitku z tohoto filmu. Námět je sice dobrý, ale to zpracování je už o dost horší. Asi nejvíce mi vadí scény, které měly jistě budovat napětí, ale podle mě byly naprosto zbytečné a nevyužité. Například scéna v nemocnici byla v celku k ničemu a místo ní bych raději uvítal scénu v kukuřičném poli. Tam by se jistě dala zasadit scéna, která by v budování napětí fungovala mnohem lépe. Dále pak scéna u bazénu, která byla zase nedotažena. Když se konečně začne schylovat k tomu správnému momentu, scéna končí. Tohle je pro mě největší chybou filmu. Nesmyslnost chování postav přehlédnu, protože dnes již v každém hororu se minimálně jedna osoba chová naprosto pitomě a dělá jednu chybu za druhou, ale tady jsou alespoň postavy příjemné. O závěru filmu se raději zmiňovat nebudu, protože by se mohlo stát, že bych byl velice sprostý a to se mi zrovna moc nechce. Abych jen nekritizoval, chválím ještě jednou námět a hudbu, protože ta se skutečně povedla. Přízraky spadají také spíše ke kladným věcem na tomto filmu a to především maskou. Více kladů už bohužel nenajdu a tak musím hodnotit jak hodnotím. Pro mě jedno veliké zklamání. ()

Krabak

Nápad zajímavej ale jak to dopadlo? Totálně nudné, bez napětí a že by jsem tam někde pocítil strach nebo mrazení v zádech? Vůbec ne... Aspoň trochu nasvětlit kde se to vzalo, co to chce, zkusit to chytit do nějáké klece, když je to tak pomalé... možností spousta, ale proč to využít. Radši dáme plnej film nezáživnejch keců. Ke všemu ten konec je taky dost dementní. Nejspíš došel rozpočet a nikdo už nechtěl přemýšlet nad tím, jak ten film zakončit aspoň trochu na úrovni. --->15% ()

Hanys_

Asi nejvíc se nabízí srovnání s Kruhem, který ale měl styl a úroveň. Neutečeš nabízí podobnou zápletku, ale na horror nebo thriller dost málo napětí. ()

bloodline

Prekérny horor. Spracovaním ho radím k umeleckým klasikám žánru. Keď nad ním rozmýšľam, už dávno ma tak nepohltila strašidelná atmosféra každým záberom a to pri vynaložení nevyhnutného filmárskeho minimalizmu. Dúšok po dúšku žiarim blahom, že konečne po rokoch čakania vidím ozajstnú chiméru, kde aj herci konajú v súlade so zdravým sedliackym rozumom, keď tu zrazu príde záverečná a ja sedím obarený šokovou terapiou ako po 15 minútach Executive Decision. Na pranier s tými, čo ma pripravili o ultimatívny horor desaťročia, iba vďaka maximálne zhumpľovanému záveru! Druhý deň sám seba presviedčam, že som asi niečo zle pochopil... Na napravenie reputácie dávam šance ďalším pokusom. Tých 85 minút malo totiž brilantný drajv a šťavu. ()

F.W.Colqhoun

What the fuck mum?! (Fucks mum.) Chytrý horor - plýtvání talentem a energií, chce se říci, ale neříká se. Na kost a kůži vyhladovělý princip hrůzy, dokládající, že navození strachu nespočívá v davech běhajících zombíků, ani v jediném běhajícím zombíkovi, ba ani v davu šourajících umrlců, možná dokonce ne v jediném osamoceném zombíkovi. Stačí vymyslet neutuchající něco, ohlašující smrt. Prosté, a přece ne tak úplně. Divácky rozšířená interpretace filmu hovoří o alegorii AIDS, což souvisí se způsobem "přenosu" a formální věrností '80s. Mně se od začátku vzpomínalo na titul Zannussiho Život jako smrtelné choroby předávané pohlavní cestou a vtíravost myšlenky na nepřetržitě se přibližující horizont. Mitchell ale udělá pár kroků dál za děs z venerických chorob, ke kořenu démonických obav z nich, přesahující jaksi nepochopitelně statisticky oprávněnější obavu z infarktů a následků jízdy po špatné straně vozovky, kamsi do biblické temnoty prvotních hříchů. Přitom obaluje hororovou archeologii strachu civilními kulisami americké střední školy na předměstí dekadentního Detroitu, porůznu rozmístěnými alibi kulturní gramotnosti (Dostojevskij, T.S. Eliot) a nečekanou filmařskou zručností a vynalézavostí, z nichž stojí za zmínku hlavně hudba a kamera. To by učinilo jedlým i pozdně carpenterovské hovno a ne takovou laskominu, jako je It Follows. It's slow but it's not dumb. ()

Pat.Ko

Nebol to film, ktorý som očakával. Zdal sa mi mierne zaujimavý. Ide o iný druh hororu, prirovnal by som ho sekcie Horor súčasnosti. V skutočnosti čo z filmu vyplýva je jednoducho hlúpe. Sex je zásadou témy príbehu, z ktorého vyplývajú následky, niečo prenasleduje ľudí (mŕtví ľudia/duchovia), ktorí zavraždia svoj cieľ. Prvá polovica filmu je určite lepšia ako tá druhá, pretože pôsobí viac psychologicky. Zdá sa Jay, bola jediná, ktorá mohla vidieť, kto ju prenasleduje, aj napriek tomu, že jej priatelia boli vždy pri nej. Páči sa mi psychologická stránka filmu a to je všetko. bohužiaľ toje všetko. Film beží stabilným tempom. Dojem na mňa urobila Maika Monreo svojím chladným správaním. Urobila taký dojem, že som ju hneď zaradil do mojich obľubených herečiek. ()

Adramelech

Horor s trochu pomalejším tempem, ale dobrou atmosférou. Motiv smrtelně nebezpečného démona, který se převtěluje do různých osob, použil v jedné své povídce už Ray Bradbury. Motiv, kdy se strašidlo po několika zásazích střelnou zbraní konečně uráčilo padnout a na chvíli předstíralo, že je mrtvé, použil již, a to v mnohem děsivějším pojetí, v jedné své divadelní hře Ladislav Klíma. ()

oRi11

Horor It Follows přichází se zajímavým dějovým nápadem. Je slušně natočený a navíc velice dobře zvukově doplněný. Bohužel, tím pro mě klady filmu končí. Děj je hrozně natažený, nedokáže vtáhnout, negraduje a postrádá napětí. Pomalý démon, u kterého je téměř jasné, že nikoho nedožene, v divácích příliš strachu nevyvolá. Zakončení filmu také není ničím zajímavé. Jako celek mi tento horor prostě nesedl. (Kino) ()

Perverz

To že režisér přišel s něčím jiným to už mu nikdo neupře. S někým se vyspat, a získat tak prokletí, že vás honí démon, který vás chce zabít, dobré no, tak já bych se toho zbavil hned, že ano, stačí se totiž vyspat s někým a ona si ta obluda už bude kráčet za ní, nebo za ním.. Film je silný v momentech, ale jako celek ne, čekání než si to pro dotyčného příjde totiž omrzí, jen se to opakuje, oni ujedou, pak to doleze, pak zas, ááááááááá potom zase. Nepřekvapí, nudí. Vizuální stránka je ale bezchybná a suprově ladí s tou hudební, to jsem už dlouho nezažil. Mladoši jsou neokoukané ksichty, a celkem sympaťáci, ale tak stupidní chování, a ten scénář, fujky, fujky. Nicméně jestli pojede David Robert Mitchell v těhle kolejích, a nad výsledkem lépe zamaká, těším se. Snad mu to vyjde. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)