Útok na Paríž

• Česko Den dobytí Bastily (viac)

Americký vreckový lupič Michael Mason (Richard Madden) ukradne Zoe (Charlotte Le Bonová) tašku, z ktorej si ponechá len to, čo by sa mu mohlo hodiť. Zvyšok vyhodí do odpadkového koša pri frekventovanej stanici parížskeho metra. Netuší však, že sa v kabelke nachádza bomba. Na stanici CIA na opačnom konci mesta si agent Sean Briar (Idris Elba), prevelený z bojísk v Sýrii a Iraku, len ťažko zvyká na novú kancelársku prácu dátového analytika. Po výbuchu bomby sa Michael ocitne v hľadáčiku CIA ako jediný podozrivý. Briar je odhodlaný Michaela nájsť a dostať ho do väzby skôr, než tak urobia francúzske úrady. Čoskoro však zistí, že za bombovým útokom stojí niekto iný. Aby dosiahli spoločný cieľ, spoja Briar, Michael a Zoe svoje sily a vydajú sa na dvadsaťštyrihodinovú napínavú jazdu mestom v horúčkovitom úsilí odhaliť sprisahanie... (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Jak přesně smrdí tajná služba?" Tak to vím úplně přesně - hodně. A tady je tedy ta francouzská ještě smradlavější než americká klasika. Nicméně černý, nedbalý a nezodpovědný agent Briar mě naprosto nadchnul a to nepíšu proto, že mě právě drtí koule svou pistolí. Jeho nekompromisní jednání, hláškování, odebírání pistolí i plynových masek bylo prostě zábavné a já jsem si nechal akčně vypláchnout mozek s velkou chutí. To ostatní se Briarovi nemohlo rovnat, ale zkouška z kapsářství se tomu alespoň přiblížila. ()

darkrobyk

Nejdříve si říkáte, co se ti Francouzi diví! Nejprve se nadělali kolonie, natahali si levnou pracovní sílu, a teď to mají! Jenže pak se to nějak zlomí, a hle, máte tu připomínku kriminálek 70. a 80. let, nejen francouzských, ale také italských, o zkorumpované....asi spoiler....policii. A všechno je jinak. Já ale zvednul hodnocení kvůli několika napínavým scénám, protože ty mě bavily - potyčka v dodávce, útěk po střechách a samozřejmě banka. Kapsář Michael si vše zasloužil, možná ještě mohl dostat víc přes držku, avšak v určitých chvílích se jistě modlil, aby přežil. Každopádně to byl pěkný parchant. Ve světle podobných filmů současnosti jsem spokojen. ()

Karamanlis

Postavy málovravných rabiátov, ktoré stvárnil Idris Elba v Dobytí Bastily a v o rok mladšej Temnej veži sú charakterovo takmer totožné. Podobne ako Deschain z Dark Tower ani Briar z Bastille Day sa s tým moc nepára, vie to s búchačkami a nechodí ďaleko pre ranu, keď je však nútený chrániť bezbranného outsidera, prejavia sa jeho skryté kladné vlastnosti... v podstate rovnaká postava, len zasadená do inej doby a prostredia. Elbovi takéto úlohy svedčia, to sa musí nechať... ()

Morholt

Až nádherně blbé. Agent CIA a americký zlodějíček dávají Frantíkům na zadel a to ve všech ohledech. Pro žáby to musí být o to horší, že všichni přítomní členové americké rozvědky jsou Britové. :D Akce, když na ní došlo, byla fajn a k hercům nemám tu nejmenší výtku, ale problém je, že na tak krátké stopáži se tu až příliš často skoro nic neděje, nehledě na to, že bych uvítal trochu víc krve. I tak je to celkově dobré, ale od Watkinse jsem přeci jenom čekal trošku víc. 60% ()

Vodny

Napínavý thriller ve stylu Jasona Bournea co má koule a kvanta poctivé akce natočené v přirozeném stylu bez rádoby přikrášlovacích efektů. Kdo má rád starou školu, tvrdé, přehledné fighty a přesvědčivé herecké výkony, nemůže být s tímto nespokojen. Kombinace amerického seběvědomí (klaďas) s francouzským temperamentem (záporák) také vyšla na jedničku. Titulkový song zpívaný samotným neřádobijcem Idrisem Elbou je důkazem, že se akční film i v 21. století dá natočit poctivě, přesvědčivě a s vášní pro tento žánr. ()

• Dodávka sa dostáva do kolízie s viacerými autami, čím si poškodí prednú karosériu. V striedavých záberoch medzi haváriami ju má ale v poriadku. (Tomy_TO)
  • Společnost StudioCanal hned v pátek, den po útocích v Nice, přestala svůj film s ohledem na oběti útoku inzerovat a o víkendu požádala provozovatele kin, aby jej přestali promítat úplně. Data premiéry se přitom posouvala už dříve, kvůli předešlým listopadovým útokům v Paříži. Distributor už hotový snímek pozdržel a do kin šel až v dubnu v Británii. (Gogen)
  • Pieseň "The Road Less Travelled", ktorá znie počas záverečných titulkov, spieva Idris Elba. (Wargoo)

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

06.10.2014

Richarda Maddena (aka Robba Starka ze Hry o trůny) již brzy uvidíme jako prince v Branaghově Popelce. Ve svém dalším projektu se ale skotský herec vrátí k drsnější látce, objeví se totiž v akčním… (viac)