Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Druhý díl úspěšného akčního filmu Bratr volně navazuje na první - Danila Bagrov přijíždí z Petrohradu do Moskvy, kde potkává své staré přátele, s nimiž bojoval v armádě za války v Čečně. Jedním z nich je Konstantin Gromov, který mezi řečí prozradí Danilovi, že má dvojče Dmitriho, profesionálního hráče hokeje v Chicagu. Nicméně majitel hokejového klubu se snaží po tajné dohodě s ruskými partnery (a mafií) mladou hokejovou hvězdu oškubat o většinu výdělku na základě zničující smlouvy. Pár dní po rozhovoru nalezne Danila Konstantina zavražděného… aby to samé neudělala mafie s ním, odjíždí do Ameriky s jediným cílem - pomstít přítele a napravit křivdy. (kwietitze)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (44)

Real Tom Hardy 

všetky recenzie používateľa

Po nevídanom úspechu prvého filmu na domácej pôde a vysokému dopytu po pokračovaní sa Balabanov o tri roky neskôr rozhodol dať ľudu to, čo požadoval. Danila, veterán prvej čečenskej vojny, sa po útrapách v prehnitom Petrohrade vydáva do hlavného mesta, aby viedol normálny život a zabudol na svoju bývalú kariéru "nájomného" zabijaka. Moskovská mafia má však dlhé chápadlá a harmonická idylka sa rýchlo rozplynie. V druhej polovici kormidlo prevezme "pracovná" návšteva New Yorku a Chicaga, kyjevská mafia, čierni pasáci a skorumpovaní americkí biznismeni. Vzniká tým pestrá paleta rôznych perspektív na identické témy (napr. patriotizmus, spôsob života, sociálne otázky a dilemy). Z pohľadu zápletky sa jedná o zmes ťažko uveriteľných báchoriek, udalostí a interakcií, ktoré by sa jednoducho stať nemohli (príklad #1: pohľadná televízna moderátorka zrazí chodcu, ktorý zhodou okolností vyzerá jak čistý bezdomovec, vezme ho k sebe domov do svojho luxusného apartmánu s výhľadom na Manhattan, aby ho ošetrila, po pár minútach ho tam nechá a odíde do práce, no a keď sa večer vráti, opýta sa, či je v poriadku, a následne ho prefikne... to akože kde sme? :D). Z pohľadu filmárčiny silné stránky (kamera, štylizácia) aj neduhy (absolútne mizerná práca s hercami, nevyrovnané tempo, neexistujúca gradácia) predchádzajúceho filmu zostali, strih však zlepšený o značný kus. Oba filmy sú ale silné v sociálnych témach, reflektujú nálady a stav ruskej spoločnosti toho času, ktoré zakrývajú za jednoduché príbehy o honbe za pomstou a túžbou po spravodlivosti. Rozhodne dilógia, ktorá stojí za skus. (16.1.2020) (14.6.2022) ()

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

Vy ste gangstri? Nie, my sme Rusi! :) Viete dnes by už niečo takéto neobstálo, vtedy to ale boli dozvuky divokých 90. rokov. Je to ukážka rôznych psychologických pohľadov na Rusov, Američanov. Je tam veľa vtipov, bratania a mafiánskych praktík, či ukážka, ako šikovnosť a jednoduché triky môžu urobiť s vojaka nebezpečného zabijaka. Už po prvej približne polhodine som si povedal, že to je zaujímavá a dôveryhodná ukážka malej a strednej mafie Ruska 90. rokov, inak dejú sa takéto veci aj dnes, ale skôr v iných mestách a miestach, taktiež ukážka ako jeden človek využil chaos a podarilo sa mu utiecť, zabaviť sa a spoznať východné pobrežie USA. Je to dosť zaujímavý film, nie je to naivná hlúposť, treba si všímať detaily, vďaka ktorým hlavný hrdina filmu uniká a dejú sa veci, ktoré sa dejú. Svet stratil v osobe Sergeja Bodrova mladšieho veľkého herca, len ma mrzí, že hral v mnohých filmoch človeka s podobnou osobnosťou. ()

Reklama

MrPierc 

všetky recenzie používateľa

Moc se mi líbil pohled na USA ruskýma očima, žádné nádherné scény z Beverly Hills, ale kurvy, mafie, špína, pokrytectví. Líbila se mi scéna, kdy přijde policajt zatknout Rusa za to, že pije alkohol na veřejnosti (jakmile ale máte alkohol v pytlíku, tak není vidět, co pijete = nepijete alkohol). Líbil se mi střet patriotismu Rusů i Američanů - každý vyznává svůj patriotismus jinak - Rusové jsou více praktičtí a nejsou svázaní tím, co by se správně mělo dělat. Škoda že Bodrov umřel... ()

Radko 

všetky recenzie používateľa

Hrají:...Jaromír Jágr (neviem či viac ako sekundu, maximálne dve), Irina Saltyková - speváčka ruských popových výgrckov hrá samu seba, a zároveň frajerku Danila (hlavného hrdinu). Ten, podobne ako v jedničke počúva strednoprúdový ruský rock (Nautiliu Pompilius, DDT) a snaží sa dosiahnuť spravodlivosť. V Rusku aj v Amerike. Konfrontácia prístupov západu a východu, nadľahčený scenár, nerobiaci si starosti s uveriteľnosťou či logikou. Odlišnosti vnímania života v ruskom a americkom prostredí i rôzne prístupy k životu od Rusov samotných. Nereálnosťou zápletky sa Brat 2 veľmi nepohol od jedničky. Ale o reálnosť nešlo ani tam ani tu. Skôr o zachytenie životného pocitu, atmosféry doby 90. rokov. Správanie sa vtedajšieho podsvetia a konfrontácia životných prístupov medzi súrodencami, krajanmi - Rusmi a Američanmi. Skvelá práca lemovaná celou škálou dobovej ruskej populárnej hudby - od strednoprúdového roku po popové otrasnosti - viacmenej s vynechaním alternatívy - snáď okrem názvu kapely Zmyslové halucinácie (Смысловые Галлюцинации). Oproti jednotke prepracovanejšie, zábavnejšie a viac vrstevnatejšie. Ak som Brata jedničku označil ako Ruský štandard, tak dvojka je Ruský štandard gold. ()

gogo76 

všetky recenzie používateľa

Veľmi vydarené pokračovanie úspešnej ruskej gangsterky Brat je minimálne rovnako dobré. Prvých 10 minút je troška nezáživných, ale potom to naberá slušné obrátky. Stará ruská, drsná škola opäť funguje a Danila nemá problém ani dnes použiť poctivý nemecký samopal MP 38, či staré nemecké granáty, ktoré vybuchnú v pomere 50:50. Že odkiaľ ich má? Dozvuky vojny...Keď fičí akcia, je poctivá i originálna (starý guľomet v kufri) a keď má byť film vtipný, tak je. Hodnotím pôvodnú verziu s titulkami, dabingom samozrejme dobrá tretina fórov vyfučí do prázdna. "Vy ste gangstri?...Nie my sme Rusi"...Rus v Amerike je dobrá téma, na ktorú by sa dalo natočiť mnohé, ale humor vyplývajúci z týchto situácií si v kombinácii s drsnou ruskou akciou sadol dobre. Dej sa trošku točí aj okolo diania v NHL a na dve sekundy tu možno vidieť i J. Jágra. Vždy, keď vidím vo filme Sergeja Bodrova, tak sa myslím na to, kde asi leží jeho telo. Je smutné, čo sa stalo jemu i jeho štábu. Je Ťa škoda Sergej, bol si fakt dobrý... V pôvodnom znení 80%. S dabingom 60-70%. ()

Galéria (12)

Zaujímavosti (6)

  • Před natáčením Danilovy rvačky v chicagském ghettu Alexej Balabanov požádal oba černošské herce, aby Sergeje Bodrova udeřili silněji, aby vše vypadalo přirozeně. Nešťastnou náhodou herci zlomili Bodrovovi dvě žebra. (TomanCZ)
  • V 51. minutě filmu, hned po úspěšném použití druhého granátu, vidíme v záběru zadní část vozu Škoda Forman červené barvy (jedná se o poslední typovou řadu vozu). (grovik.net)

Reklama

Reklama