Nájomný vrah

• USA Absolution (viac)

Tajný agent John Alexander má za úlohu zlikvidovať dílera heroínu Kamaala z Afganistanu a získať informácie, kto v USA a Afganistane bohatne z predaja afgánskych drog vo svete. Počas akcie náhodne spozná dve dievčatá, ktoré sú obeťami obchodu s ľudským mäsom a utekajú pred nebezpečným gangsterským bossom, ktorý riadi gang lovcov a pašerákov ľudí a má vplyvné politické kontakty na najvyšších miestach. Nájomný vrah Alexander sa teraz musí rozhodnúť, či zachráni dievčatá na úteku, alebo zostane lojálny voči vládnej agentúre, ktorá ho najala a svoju misiu dokončí. (TV JOJ)

tron

„Je tam hajzel, ktorého chceme nájsť a dať mu pusu na dobrú noc.“ Steven a jeho kamoš Chi sa ocitajú kvôli drsnému kšeftu na Ukrajine. Všetko prebieha podľa patrične krvavého plánu, ale keď je po všetkom a Steven si ide do miestneho baru dať whisky a tu zachráni pred bandou ozbrojených zmrdov ženu. A začína sa peklo. Pre jeho nepriateľov. Tradičné B-seagalovka. Seagalovi parťáci spravidla nestoja za nič, ale Byron Mann je sympaťák (so Seagalom hral už v roku 2003 v Beštii), čo dosť zachraňuje situáciu, pretože Seagal nie je na plátne až tak často, ako by ste si mysleli, že bude. Nenechajte sa však nalákať ani na meno Vinnieho Jonesa (ktorý sa so Seagalom stretol v roku 2005 vo Vnútornom nepriateľovi), keďže uňho ide pomaly až o cameo (troška väčší priestor má až na samom konci). ()

vegetol.mp

Žádný překvapení se nekoná. Průměrná a solidně zábavná Seagalovka, která vybočuje především tím, že tu má Seagal parťáka. A vůbec ne špatnýho. Byron Mann je sympaťák a do týmu se Seagalem by ho měli dávat častěji, protože jim to spolu funguje. Dokonce i souboje jsou solidně a dynamicky natočený. Zásadní mínus je Vinnie Jones jako hlavní záporák. Ten dokáže bejt dobrej, když mu dá někdo odpovídající roli. Tady bohužel působí se svým podmračeným kukučem jako parodie na ruskýho mafiána. Z béčkových vod se dal určitě vylovit lepší záporák. Třeba takový Johnny Messner by byl pro Seagala dobrým soupeřem. Celkově jedna z lepších Seagalovek. ()

mzss1

|70%| Tak tu máme další Seagalovku. No, asi je to zbytečné, ale úvodem to napíši. Jsem velký fanda Stevena Seagala. Jeho staré klasiky Nico, Těžko ho zabít, Nemilosrdná spravedlnost atd – ty zbožnuju. No a po roku 2002 jak tu drtivá většina upozornuje, to už točí Steven sračky. Fakt ? Já si to teda nemyslím. Začal prostě točit béčka. A co jako ? Přesto jsou to kvalitní filmy a ty 4 a často i 5 hvězd jsem dával. Třeba takový Zákon ulice, Smrtící zbran, Kod smrti, Žoldáci spravedlnosti. To jsou pecky. No, klesání kvality jsem u něj zažil až později. Zhruba od roku 2010. Cesta smrti nebyl špatný film, ty 4 hvězdy jsem ještě dal, bylo to dost laciné, ale ještě to šlo. Pak se začal točit tuctový seriál Strážce spravedlnosti. Viděl jsem teda jen 4 díly a to mi stačilo. Ani jsem to nehodnotil. Takový průměr, možná méně bych to asi hodnotil. Seriál režíroval i režisér Keoni Waxman, který natočil se Seagalem pěkné filmy Hlídač a Mstitel. Ale pak se zhoršil. Filmy Naprostá sebedůvěra, Pravidla podsvětí a Good Man dopadly v mých očích už jen podprůměrně. Takže jsem se na tento film už moc netěšil. Jenže mě dost překvapil. Vypadá to tak na hodně lepší 3 hvězdy, ale já musel zaokrouhlit na tu slabší čtvrtou. Bavil jsem se v rámci možností od začátku do konce. Příběh je dost primitivní, ale to mi nepřekáželo. Hlavní dvojkahrdinská Seagal a Mann – byla opravdu skvělá. Veškeré scény byly celkem zajímavé, neshledal jsem žádný zásadní problém. Tempo filmu bylo možná trochu pomalejší, i ta lacinost, možná předvídatelnost, tuctová hudba atd..ale moc bych to nekritizoval. Pár přestřelek tu máme. A hlavně souboje. Ty mě opravdu potěšili. Nejvíc mě bavili ty s Mannem. Slušné kousky předvedl. Seagal zase ty své klasické chvaty. Došlo tu i k občas drsnějšímu zabití, podříznutí hrdla apod. Hlavně mě potěšilo, že tu byl velký počet zneškodněných protivníků, o dost víc než v posledních filmech se Seagalem. Takže akce je tu celkem dost. Finále je pěkně vygradované, sice tu máme pár chyb, ale to mi nevadilo. Herecké obsazení je dobré. Seagal mě bavil víc, ikdyž to furt není ono, Mann byl v pohodě, Vinnie Jones předvedl klasického záporáka, takže s tím problém nemám. Samozřejmě, nemůžu film vychvalovat až do nebes. Furt tomu dost chybí, ale já tu 4 hvězdici nakonec dal. Překvapilo mě to. V rámci možnosti se to dle mě povedlo. Doufám, že Steven natočí podobné filmy ještě. ()

Wacoslav1

Tak si to představte. Mě normálně a regulérně jeblo a po docela solidních trailerech jsem se na tenhle film začal docela těšit. Zvláště poté co věčný kverulant, kritik a pan dvojhvězda Lacike tomuto opusu střelil hvězdice tři. Říkal jsem si : Ty vole je tohle návrat Seagala? ABSOLUTNÍ bomba? Průnik Keoniho Nemehla do červený barvy?! Mno... ne tak docela. Já to sice pravda možná nechci vidět, ale abych byl upřímnej, tak jsem tu žádnou změnu k lepšímu nepostřehnul. Svatý Štefan koupiljsemKFC Seagal tu opět podobně jako v předchozích filmech vsadil na koncept spolupráce z dynamičtějším, akčním partnerem (v tomto případě Byron Mann) který však při porovnávání jejich soubojů nastavuje maestrovi nemilosrdné zrcadlo. Čí souboje jsou svěžejší a akčněji natočený snad ani nemá cenu vytahovat. Podobně jako ve Force off execution a Good manovi se mladší a rychlejší kolega snaží. Při soubojích je pořád v záběru a ledacos zmákne aktivním přístupem. Zatím co Stevo klasicky kosí všechny neschopné panáky se svým typickým všechnomámvprdelinoaco? výrazem a tím závěrem bohužel hodně devalvuje jinak kvalitní výkon Vinnieho Jonese kterej se mi hodně líbil a potvrdil, že pro role zvrácených a surových plešatých parchantů se narodil. Šel z něj docela respekt, ale Seagal to tím dalším vrcholně odfláknutým finálním soubojem opět parádně zabil. BACHA SPOILER! Jako čekal jsem, že Jones si ani nebouchne a dostane naloženo, ale nasrali mě, že to zase udělali takhle trapně a odbytě. Seagal mu 30 vteřin nakládá. Načež zmlácenej Vinnie se ze zoufalým výrazem v tváři zmůže jenom na : Ne prosím už ne! tak ho Seagal narazí na železnou tyč. Vrchol trapnosti toto. KONEC SPOILERU Dřív se mi tohle na jeho stylu v dobách kdy měl o 50 kilo míň líbilo a přesně to jsem na něm žral. Nicméně dneska mě s tím neskutečně sere a znechucuje, obzvlášť když je z něj v každým filmu Svatý myslitel, světa spasitel a vykupitel. Takže nevím co jsem vlastně čekal, ale výslednej produkt je na úrovni produktů předchozích, akorát, že tentokrát budu ke Stevovi shovívavější a v den jeho narozenin mu nadělím dvě hvězdice a to je víc než si v současný době zaslouží.25% ()

DEXTER099

Tak jsem se dostal k novému filmu Stevena a je to pořád to samé dokola-příběh sice není to nejhorší,ale ta unuděnost Seagala,stále větší váha a tím menší uvěřitelnost jeho postavě (a nemění na tom nic,že pomalu veškeré chvaty dělá jen rukama).Příběh o nájemném vrahovi (Seagal) ,který je zrazen svým šéfem,který dělá pro chlápka,který si zároveň najal našeho Stevieho,kterého pro změnu žádá o pomoc žena,která byla zajmuta tímto chlápkem jako objekt obchodu s bílým masem je vcelku obyčejný a dalo by se to i na noční večer zkousnout,ale ta negativa hlavně co se týče Seagala převažují a konec filmu kde i člověk s postřeleným tělem dělá kousky jako by neměl ani škrábnutí plus navíc tanec pro Stevena tomu dal hodně špatný dojem.Za mě tedy celkově horší průměr 45% a dvě hvězdy. ()